15 adımda hayatınızı değiştirmeye bugünden başlayın

Hayatınızda bir şeyleri değiştirmek için, her zaman çok büyük adımlar atmanız gerekmiyor. Küçük ve samimi adımlarla, hem kendi gününüzü güzelleştirmeniz, hem de çevrenize mutluluk saçmanız mümkün.

Uplifers olarak, bugünden itibaren uygulayabileceğiniz, kendi hayatınızı geliştirmenize ve çevrenizdekilerin hayatında olumlu değişiklikler yapmanıza yardımcı olacak önerileri bir araya getirdik.

1. Şikayet etmeyi bırakın.

Şikayet etmiyor oluşunuz, her şeyin yolunda olduğu anlamına gelmiyor; sadece sıkıntılarınızı dillendirmiyor olduğunuz anlamına geliyor. Mutlu olabilmek için, pozitif düşünmeniz ve pozitif insanlarla çevrili olmanız gerekir. Siz sürekli dertlerinizden yakındıkça, bu insanların etrafınızdaki varlığı da azalacaktır.

İlginizi çekebilir: Bir ay boyunca şikayet etmeden durabilir misiniz?

2. Etrafınızda pozitif insanlar bulundurun.

İnsan olarak, içinde bulunduğumuz sosyal çevrenin davranışlarını yansıtmaya meyilliyiz. Bir düşünün, etrafınızda sürekli olumsuz düşünen ve enerjinizi düşüren birileri olmasını mı tercih edersiniz, yoksa heyecanlı ve motive birileri mi? Hayatınızı değiştirmek istiyorsanız, bugünden itibaren pozitif insanlarla vakit geçirmeye başlayın.

3. Şükredin.

Hayat ne kadar zorlu olursa olsun, sizi iyi hissettirecek bir şeyler mutlaka vardır; aileniz, işiniz ya da dostlarınız. Minnet duygusu, mutluluğun sürekli olmasını sağlar.

İlginizi çekebilir: Neden şükran duymalısınız: Psikolojide şükran duygusunun yeri

4. İltifat edin.

İltifat etmek, karşınızdakini mutlu etmenin oldukça kolay ve bir o kadar da etkili bir yöntemdir. Çevrenizdekileri gülümsetmek, sizin de keyfinizi yerine getirecek.

5. Kitap okuyun.

Bilgi güçtür. Kendinizi geliştirmek ve hayatınızı farklı boyuta taşımak için bol bol kitap okuyun. Bugün, daha önce satın alıp henüz kapağını kaldırmadığınız bir kitapla başlangıç yapın.

6. Kendinizi motive edin.

Ayna karşısına geçerek, kendinizle motive edici bir şekilde konuşun. Canınız sıkkınsa, kendinize her yeni günün güzel şeylere gebe olduğunu hatırlatın. Kendimizle pozitif iletişim kurmanın önemi

7. İnanın.

İnanmak, başarmanın yarısıdır. Kendinizle konuşurken, motive edici bir tavır takının. Hayallerinizi gerçekleştireceğinizi, hedeflerinize ulaşacağınızı söyleyin ve kendinizi buna inandırın.

8. Uzun zamandır ertelediğiniz bir konuşmayı yapın.

Kötü bir haber vermek ya da kırgınlığınızı dile getirmek için yapacağınız konuşmalar duygusal olarak zorlayıcı olduğu için, bir süredir kaçınıyor olabilirsiniz. Ancak söylemeniz gerekeni dile getirdiğinizde ulaşacağınız rahatlık altın değerinde olacak.

9. Televizyonu kapatın.

Abur cuburlar vücudunuz üzerinde nasıl bir etki yapıyorsa, televizyon da zihniniz için aynı etkiyi yapar. Televizyon izlemekten tamamen vazgeçmek zorunda değilsiniz, ancak izlediğiniz saatleri sınırlamanızda fayda var.

10. Olumsuz haberleri okumayın.

Çoğu zaman çarpıtılmış ve dünyayı kötü bir yer gibi gösteren olumsuz haberleri okumaktan vazgeçin. Çevrenizde olup bitenlerin farkında olun ancak kendinizi negatif duygulara kaptırmayın.

11. Egzersiz yapın.

Sağlıklı olmak, mutlu olmaktır. Gün içerisinde egzersiz yapmaya vakit bulamıyorsanız bile, yürüyüş yapmak için 10 dakikanızı ayırın. Motive olmanız için yeterli olacak.

12. Hedef koyun.

Hedeflerinizi belirleyin ve yol haritanızı çizin. Harekete geçmek için beklemeyin, vakit kaybetmeyin. Başardıkça, motivasyonunuz, enerjiniz ve özgüveniniz de artacak.

13. Erken kalkın.

Sabahları erken kalktığınızda kazandığınız birkaç dakikada neler başarabileceğinizi görünce şaşıracaksınız. Erken kalkmayı alışkanlık haline getirin.Sabahları daha erken kalkmanın 7 yolu

14. Meyve yiyin.

Kendinizi zihinsel ve ruhsal olarak geliştirebilmek için, fiziksel sağlığınıza da özen göstermeniz şart. Bol bol meyve ve sebze tüketin, sağlıklı beslenin.

15. Uplifers okuyun.

Hem kişisel gelişiminize, hem de iyi hissetmenize yardımcı olacak; mutluluğu ön plana koyan önerilerimizi düzenli olarak takip edin. Her gün bir doz Uplifers, keyfinizi yerine getirecek 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!