Yorgunluğu gizleyen makyaj hileleri: 11 adımda canlı bir yüze kavuşun

Söz konusu uyku olduğunda, her zaman daha fazlasını istiyoruz. Özellikle, o veya bu nedenle normalden daha az uyuduysak yataktan çıkmak ve bitkin görünmemek o kadar zor ki! Yeterli ve kaliteli uyku (uzmanlara göre ortalama 7-8 saat), cildinizi doğal olarak tazeleyip canlandırırken; yorgunluk donuk bir cilt, şişmiş göz altları gibi sonuçlar yaratabilir. Neyse ki böyle zamanlarda, tazelenmiş ve dinlenmiş görünmek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Bazı basit ama etkili makyaj hileleriyle yorgun gözlerinizde tam tersi bir etki yaratabilirsiniz.

Yorgunluğu gizleyen makyaj hileleri

Bitkin görünmemek için her sabah üç shot espresso içmek yerine, aşağıdaki makyaj hilelerini deneyin. Etkili makyaj ipuçları ve doğru ürünlerle yapılan bir yorgunluğu gizleme makyajı, günün ilk kahvesini içmeden önce bile parlak bakışlara sahip olmanızı sağlayacak.

1. Göz kreminizle, renkli bir nemlendiriciyi karıştırın

Göz kremi, cilt bakım rutininin önemli bir parçası. Her zaman kullandığınız göz kreminizi, göz altlarınızdaki yörünge kemiğinin çevresine nazikçe uygulayın. Göz çevreniz hala nemliyken, göz kapağınızın üzerine ve kirpik çizginiz boyunca renkli bir nemlendirici sürün. Bunu yapmak, yorgunluğa bağlı olarak kararmış göz altlarını kapatmanızı sağlayacak. Böylece daha az yorgun bir görünüm yaratmış olacaksınız.

2. Aydınlatıcı bir nemlendirici kullanın

Işıltılı ve taze bir cilt görünümü için cildi makyajdan önce nemlendirmek büyük önem taşıyor. Bu noktada aydınlatıcı bir nemlendirici kullanmanız hayal ettiğiniz etkiyi ortaya çıkarmaya yardımcı olabilir. Bu tür nemlendiriciler, cildinize parlaklık katar ve size yumuşak, esnek bir cilt verir.

3. Kapatıcıyı unutmayın

Gözlerinizdeki yorgunluğu, makyajla nasıl gizleyeceğinizi merak mı ediyorsunuz? Öyleyse, kapatıcınıza sarılın. İster göz altlarınızda koyu halkalar, ister hafif bir kızarıklık olsun, kapatıcı makyajınızı gerçek anlamda değiştirebilir. Kapatıcıyı üçgen şeklinde uygulamak yerine, göz altının iç köşesine ve alt kapağın dış köşesine yukarı doğru döndürerek uygulayın. Böylece koyu halkalara, şiş gözlere ve solgun cilde elveda deyin.

4. Beyaz göz kaleminden yardım alın

Yorgun gözlerden kurtulmanın en hızlı ve kolay yolu, göz kapakları için beyaz veya ten rengi bir göz kalemi seçmektir. Beyaz renk tonu sadece gözlerinizi canlandırmakla kalmaz, aynı zamanda daha büyük ve canlı görünmelerini de sağlar.

5. Göz makyajınızda şeffaf gölge kullanın

Alt kirpik çizginizi, gözlerinizi daha küçük gösterebilecek şekilde farla kaplamak yerine, kirpiklerinize şeffaf bir açık kahverengi gölge tabakası sürün. Bu, gözleri daha büyük göstermenin kolay bir yolu ve kelimenin tam anlamıyla saniyeler sürüyor. Hafif ve açık renkli bir toz far kullanmak, ışığı yansıtır ve daha aydınlık bir görüntü verir. Ayrıca, astar olarak göz farı kullanmak, diğer ​​​​ürünlere göre daha uzun süre dayandığı için kalıcı bir makyaja da yardımcı olur.

6. Kaş kalemi ile kaşlarınızı belirginleştirin

Makyaj uzmanları, her zaman genç bir görünüme sahip olabilmeniz için kaşlarınızın mutlaka göz şeklinize uygun şekilde olması gerektiğini söylüyor. Aksi takdirde yorgun değilken bile böyle bir görünüm yaratabilirsiniz. Eğer birbirine yakın gözleriniz varsa uzun bir kavis seçin, geniş gözleriniz varsa daha yumuşak kaşları tercih edin. Kaşlarınızın şeklini bir kaş kalemi ile değiştirin veya belirginleştirin.

7. Kirpiklerinizi kıvırın

Yorgunluk ifadesi en çok gözlere yerleştiği için makyaj hileleri de en çok gözlere odaklanıyor. Kirpiklerinizi kıvırdığınızda uzar, kalkar ve gözlerin daha açık görünmesini sağlar. Hatta çok fazla makyaj yapmıyor ve anında göz açıcı bir etki istiyorsanız, kirpikleri kıvırmak bunu yapmanın en iyi yolu.

8. Maskarayla gözlerinizi büyütün

Üst ve alt kirpiklere birkaç kat maskara sürmek, gözlerin daha iri görünmesini sağlar. Bu noktada kirpik uzatma etkili fırçaya sahip bir maska kullanmayı deneyin.

9. Biraz allık ekleyin

Söz konusu yüzünüzü canlandırmak olduğunda, allık olmazsa olmaz makyaj malzemelerinden. Ten renginize uygun toz veya krem bir allıkla yüzünüzü anında taze ve ışıltılı gösterebilirsiniz. Sağlıklı bir renk akışı için allığı elmacık kemiklerinin üzerine uygulayın.

10. Yarı saydam pudra geçin

Yarı saydam pudra, donuk teninizi canlandırmak için başvurabileceğiniz hızlı bir güzellik tüyosudur. Sadece yağlı cildi matlaştırmakla kalmayıp yorgun göz kapaklarını da aydınlatır. Hafif bir pudra seçerseniz ince çizgilere ve kırışıklıklara yerleşmez ve cilde doğal bir ışıltı katar.

11. Dudaklarınızı renklendirin

Donuk ve yorgun cildi renklendirmek için son olarak dudaklarınıza hafif bir dokunuşta bulunmanızda fayda var. Makyaj görünümünüze göre dilediğiniz renkte bir ruj seçebilirsiniz. Klasik kırmızıdan nude tonlara veya hafif pembe bir parlatıcıya kadar, bu konuda sayısız seçeneğe sahipsiniz.

İlgili ürünlere ulaşmak için görsellere tıklayabilir veya Makyaj listemizi inceleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Günlük makyajınıza tazelik ve ışıltı katmanın yolları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!