Sonbahara özel: Çarpıcı bir göz makyajının püf noktaları

Sonbahar ayları için düşündüğümüz birkaç makyaj tüyosunu sizlerle paylaşmak için derledik. Çarpıcı göz makyajlarını dünyaca ünlü makyaj artistleri nasıl yapıyor öğrenmek isterseniz adım adım uygun ürünlerle kendinize benzer bir makyaj yapabilirsiniz.

Kaşlara vurgu

Kaşlar bakışlarımızın önemli bir bölümünü oluşturuyor. Bu tüyoyu kullanmak için önce kaşlarınızın kalınlığını inceleyin. Ardından renkli bir kaş farı edinin. Kaşlarınızın başlangıç noktasından önde başlayarak inceldiğini noktasına kadar devam edin ve kalemin ince tarafı ile çizginizi bitirin. Bu görünümde en önemli vurgu kaşlarınızda kullandığınız kalemin bir kaç koyu rengini dudaklarınızda kullanmak olacak. Dudaklarınıza yoğun birkaç kat uyguladıktan sonra istediğiniz görünümü vermeniz kolaylaşacaktır. Yüzünüze fondöten kullanmamanız makyajınızı hafif gösterecektir.

Doğal ve güzel

Birçoğumuz risk almadan doğal, aynı zamanda güzel bir görünüm ister. Çok çaba sarf etmeden bir nemlendirici üzerine gözlerinize 2 kat rimel uygulayın. Ardından sevdiğiniz ve ten renginize koyu gelen bir ruj seçin. Ruj uygulamanızdan sonra mutlaka tek kat bir parlatıcıyı dudaklarınıza sürün. Son olarak bir allık alın ve kontur uyguladığınız yanak içlerinize uygulayın. Bu görünümü gündüz ofis makyajı olarak da kullanabilirsiniz.

Eyeliner görünümü

Pembe makyajlar bizi olduğumuzdan daha genç gösterir. Pembe bir allık ve kırmızı bir ruj, eyeliner’a eşlik ederek kolay ve çarpıcı bir makyaja dönüşebiliyor. Renkli bir nemlendiriciyi yüzünüze uygulayın. Ardından gözlerinize pembe bir far uygulayın. Aynı farı yanaklarınıza allık olarak tekrar uygulayın. Dudaklarınız için koyu kırmızı bir ruj seçin. Dış çerçevelerinin ardından dudaklarınızın içini doldurun. Son olarak siyah parlak bitişli bir eyeliner alın ve fırça yardımıyla göz kapaklarınızın üzerine uygulayın. Sonucu siz de beğeneceksiniz.

Far gösterisi

Bu makyaj farınızı sergilemenize yardım edecek. Üstelik başka hiçbir ürün kullanımı yapmadığınız için yüzünüzü doğal gösterecek. İlk olarak yüzünüzü bir cilt temizleme ürünü ile temizleyin. Cildinize nemlendirici sürün ve biraz bekleyin. Gözlerinize uygulayacağınız farı seçin. Bu farın çarpıcı olması için göz oyuğunuzdan başlayın ve bir eyeliner yapar gibi son anına vurgu yapın. Üzerine sim veya parlatıcı uygulayabilirsiniz.

Görsel Kaynak: ELLE SPAIN 

İlginizi çekebilir: Cildiniz en iyisini hak ediyor: En etkili lüks cilt maskeleri

Burcu Bayrakçı Moda Tasarımcısı & Moda Yazarı
1995 yılında Antalya'da doğdu. Antalya Konyaaltı Koleji eğitiminin ardından; İstanbul Altınbaş Vakfı Kemerburgaz Üniversitesi Moda Tekstil Tasarımı bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede İç Mimarlık ... Devam