Spor yapanların iç çamaşırı derdine son veren iç çamaşırı markası: Dear Kate

yoga pants

Levi’s firmasının bir dönem çok moda olan “engineered jeans”lerini hepimiz hatırlıyoruzdur. Model itibariyle alışılmış kot pantolonların epey dışında olan bu kotların en önemli özelliği, sıradan kot pantolonlara nazaran vücut hareketlerine daha kolay adapte olabilen “mühendislik harikası” tasarımlar olmalarıydı. Böylece, kullanıcıların maksimum rahatlık sağlamaları hedeflenmişti.

Muhtemelen bahsettiğimiz bu sıra dışı modelleri ve otobana benzer dikiş çizgileri sebebiyle insanların üzerinde eskisi kadar sık görmediğimiz bu kot pantolonların aksine, modası hiç geçmeyecek gibi görünen bir spor taytı dikkatimizi çekti bu kez. Yine rahatlık isteğiyle ortaya çıkan Dear Kate adlı içgiyim markası, yoga taytı olarak tanıttıkları ama aslında her tür sporu yaparken ve hatta alışverişe bile giderken giyebileceğimiz bir tayt tasarladı. En iyi yanı da, içine ayrıca iç çamaşırı giymek gerekmemesi!

İç çamaşırı derdine son veren iç çamaşırı markası

Bir iç giyim markasının iç çamaşırı derdini ortadan kaldıran bir spor taytı tasarlaması kulağa enteresan gelse de, projenin sahibi Julie Sygiel, asıl önemli olanın kadınların rahatlığını hedefleyen bir ürün ortaya çıkarmak olduğunu söylüyor. Üretime geçmek için gerekli olan ilk 15.000 dolarlık yatırımı toplayabilmek için Kickstarter’da projeyi tanıtan Sygiel, bir taşla iki kuş vurarak bağışçılara yine Dear Kate firmasından çeşitli iç çamaşırları hediye etmiş ve bu şekilde hem firmayı tanıtma, hem de toplanacak para miktarını arttırma yolunu bulmuş. Sonuç olarak, gereken 15.000 dolar yerine toplam 150.000 dolar toplanmış ve bu başarılı proje hayata geçmiş.

Spor yaparken giydiğimiz taytlar çok ince olduğundan içine mutlaka çamaşır giyme ihtiyacı hissediyoruz. Öte yandan, çamaşırın yaptığı izi de estetik bulmuyoruz. Çamaşır giymeyi zorunlu kılan özel günleri de hesaba kattığımızda, rahatlıkla spor yapmak epey zahmet ister hale geliyor elbette.

Yalnızca yeni bir tasarım değil, yeni bir kumaş

[quote_center]“Ciddi ve programlı bir şekilde spor yapan kadınların ihtiyacını sıradan iç çamaşırlarının karşılayamadığını fark ettiğimde, aldığım kimya mühendisliği eğitimi sayesinde yeni bir kumaş tasarlayabilme imkanım oldu” [/quote_center]diyen Sygiel, ürünü 900’den fazla kadının denediğini ve olumlu yorumlar aldıklarını belirtiyor. İçi yeni geliştirilen bir tür mikropolyester, dışı naylon ve likra karışımından oluşan bu taytlar hem derinin nefes almasını, hem de emiciliği garantiliyor. Bir diğer avantajı da, sıradan spor taytlarının aksine uzun süre dayanması ve diz izi gibi dertlerle bizi uğraştırmamak üzere esnememesi.

tayr

Yoganın yanı sıra spinning, koşu, her tür salon sporu, alışveriş ve hatta kahvaltıya giderken giyilen bu taytın uzun ya da kısa dört modelinden herhangi birini bir kez aldığımızda, üzerimizden çıkarmak istemeyeceğimiz kesin.

İlk siparişlerin gönderiminin planlandığı Ekim 2014 için sipariş vermek üzere markanın internet sitesini gözden geçirebilirsiniz: http://www.dearkates.com/collections/yoga

 

 

Kaynaklar:
http://www.fastcodesign.com/3031695/dear-kate-wants-to-make-it-okay-for-you-to-go-commando-at-yoga
https://www.kickstarter.com/projects/1527229560/go-commando-with-dear-kate-yoga-pants
http://www.dearkates.com/

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!