Sevgilinizin size deliler gibi aşık olduğunun 10 işareti

Aşk dünyanın en güzel ve benzersiz hislerinden biridir ve size bunu hissettiren o adamı ya da kadını bulduğunuzda bu duygunun bitmesini asla istemezsiniz. Derinlemesine hissedilen aşk duygusu aynı zamanda gözle de görülebilir. Her ne kadar aşktan bahsederken somut olmayan duygular anlatılsa da aşk aynı zamanda yapılan hareketler ve eylemlerle birlikte aynı zamanda görülebilen bir şeydir.

Eğer hayatınızda biri varsa ancak bu kişinin size aşık olup olmadığından emin olamıyorsanız hareketlerini ve davranışlarını daha dikkatli incelemeye başlayın. Çünkü birçok işaret aslında sevgilinizin size deliler gibi aşık olduğunun bir kanıtı niteliğinde.

1. Yemeğini sizinle paylaşıyorsa

Sevgilinizin size deliler gibi aşık olduğunun 10 işareti

90’ların popüler dizisi Friends’i izleyenler Joey karakterinin asla yemeğini paylaşmadığını hatırlayacaktır. Kadınlarla arası çok iyi olmasına rağmen Joey hoşlandığı bu kişilere dahi yemeğinden vermeyi tercih etmezdi. Aslında bu durum pek çok kişi için geçerli. Ancak sevgiliniz size yemeğinden bir parça vermeyi teklif ediyor; hatta size bu parçayı kendi çatalıyla yediriyorsa bu kesinlikle iyi bir işarettir.

2. Size sesli mesaj / ses kaydı gönderiyorsa

Online iletişim günümüzde hayatımızın çoğunu kaplıyor ve yüz yüze görüşmek için zaman yaratmakta zorlandığımızda bu, harika bir çözüm oluyor. Ancak ne kadar yoğun olursanız olun sevgilinize zaman ayırmak için fazladan zaman dahi yaratırsınız. Yüz yüze görüşemeyecek durumdaysanız ve sevgiliniz sizinle mesajdan ziyade ses kaydıyla iletişim kuruyorsa bu çok daha şık bir davranıştır. Çünkü ses tonuyla duygularını çok daha rahat bir şekilde hissedersiniz.

3. Telefonunu sizin yanınızda rahatça bırakıyorsa

Eğer sevgiliniz yanınızda olmadığı süre içerisinde dahi telefonunu rahatlıkla bırakıyorsa bu size güvendiğinin göstergesidir. Güven duygusu da ilişkinin temel taşıdır ve aranızdaki aşkın da en kuvvetli yardımcılarından biridir.

Tabii sevgilinizden size tüm sosyal medya hesaplarının şifrelerini vermesini beklememeniz gerekir. Çünkü bu durumda mahremiyet hakları devreye girer.

4. Yeni şeyler denemeye açıksa

Sevgilinizin size deliler gibi aşık olduğunun 10 işareti

İki kişi arasında bir şeyler başladığında birbirlerini daha iyi tanımaları için masaya tercihler ve sevilmeyen şeyler yatırılır. Eğer sevgilinizin yapmaktan hoşlandığı şey sizin hiç ilginizi çekmiyorsa çoğu zaman bir fikre “evet” demek zor olur. Ancak sevgilinizin pek ilgisini çekmese de sizinle yemek kursuna geliyor ya da balık tutmaya çıkıyorsa bu kesinlikle önemli bir durumdur. Karşınızdaki kişi sırf siz önemsediğiniz için yeni şeylere rahatlıkla “evet” diyorsa bu aşk için son derece pozitif bir sinyaldir.

5. Alışkanlıklarını değiştirebiliyorsa

Eski alışkanlıklara veda etmek çoğu zaman zordur ve ayı zamanda kimse sizden kişiliğinizi tamamen değiştirmenizi istemez. Ancak partneriniz için bazı küçük alışkanlıklardan kurtulmak çok da büyütülecek bir mesele olmamalıdır. Mesela tek odalı bir dairede yaşıyorsunuz ve sabah televizyon izlemeyi seviyorsunuz. Ancak sevgiliniz uyurken televizyonu açmanız tatsız sonuçlar doğurabilir ve bu alışkanlıktan kurtulmak da çok zor olmamalıdır. Alışkanlıklardaki küçük ama karşısındakini düşündüğünü gösteren değişiklikler yapmak ilişkiyi kuvvetlendirmek için de son derece etkilidir.

6. Sessizlik yerine konuşmayı tercih ediyorsa

Sevgilinizin size deliler gibi aşık olduğunun 10 işareti

Her zaman aynı anda sessizliği de paylaşabildiğimiz birinin hayalini kurarız. Ama burada düşlenen baskın ve rahatsız edici bir sessizlik değildir. Çiftler arasındaki sessizlik gergin bir ortam yaratıyorsa ve sözlü bir şekilde kavga etmekten daha çok yaralıyorsa bu kimsenin istediği bir durum değildir. Bu sebeple karşınızdaki kişi aranızda ne olursa olsun sessiz kalıp sorunu daha da derinleştirmek yerine üzerine konuşmayı tercih ediyorsa bu size olan aşkı ve sevgisinin güçlü bir kanıtıdır.

7. Sizinle birlikte olmaktan gurur duyuyorsa

İlişkinin başlarında daha romantik olmak adına genellikle aşk çok daha özel bir şekilde yaşanır. Ancak ilk aşamalar geçtikten sonra sevgiliyi aileyle ve arkadaşlarla tanıştırma, onunla her yerde boy gösterme gibi aşamalara geçilir. Eğer bu aşamada sevgilinizi sizin için önemli diğer isimlerle tanıştırmak istemiyorsanız bu sıkıntılı bir durumdur. Ancak sevgiliniz sizi ailesinden iş arkadaşlarına kadar pek çok kişiyle tanıştırıp bunun yanında çekildiğiniz fotoğrafları da rahatlıkla sosyal medyada paylaşıyorsa bu olumlu bir durumdur.

8. En çok ihtiyacınız olduğu zamanlar sizi geri çevirmiyorsa

Hayat her zaman güneş ışıkları ve gökkuşaklarıyla dolu bir yer değildir. Aslına bakarsanız çoğu zaman çirkin anlar da yaşarız. Beklenmedik anlarda hastalık bir anda sizi yakalayabilir ya da psikolojik olarak kendinizi iyi hissetmediğiniz durumlar meydana gelir. Ancak ateşlendiğinizde ve tüm o yorgun ve bitkin görüntüye sahip olduğunuzda sevgiliniz yanınızda durup iyileşmeniz için çabalıyor ve moraliniz yerine gelsin diye sizinle birlikte favori dizinizi izliyorsa kesinlikle doğru kişiyle birliktesiniz demektir.

9. Tavsiyelerinizi dinliyorsa

Belki de en zor olan ama yapıldığı takdirde ilişkiyi en çok güçlendiren şey budur. Her zaman bizi can kulağıyla dinleyen bir partner isteriz. Bu sebeple partnerimizden tavsiye almaktan da utanmamalı, hatta bu yola sık sık başvurmalıyız. Eğer sizin fikirlerinizi dikkate alıyorsa bu kişiyi kaçırmayın.

10. Dokunmaktan çekinmiyor hatta küçük ısırıklarla bunu taçlandırıyorsa

Sevgilinizin size deliler gibi aşık olduğunun 10 işareti

Eğer birlikte olduğunuz anlarda birbirinize fiziksel olarak temas etmekten çekinmiyorsanız bu sizin güçlü bir çift olduğunuzun en belirgin göstergelerinden biridir. Eğer otururken partneriniz size küçük öpücükler veriyor, dokunuyor hatta sizi küçük küçük ısırıyorsa bu kesinlikle size duyduğu aşktan ve sıcakkanlılıktan kaynaklanıyordur.

 

Kaynak:
BrightSide
Psychology Today

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!