Sevgililer Günü’nde sevdiğiniz kişiye bir deneyim hediye edin

Yapılan bilimsel çalışmalarla, geleneksel hediyelerdense deneyim yaşatan hediyelerin insanları daha fazla mutlu ettiği defalarca kanıtlandı. Hazır Sevgililer Günü de yaklaşırken, sevdiğiniz kişiye hediye alırken bunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Peki karşınızdaki kişiye nasıl bir deneyim hediye edeceğinizi bilmiyor musunuz? İşte size birkaç öneri:

1. Çok istediği bir kurs hediye edin

Sevdiğiniz kişinin çok istediği bir kurs varsa, gidip en azından birkaç kurluk kurs parasını ödeyebilirsiniz. Bu bir dil kursu da olabilir, sevdiğiniz kişinin ilgisini çeken başka bir kültürel faaliyet de olabilir. Dans kursu, şan dersi, resim kursu size ilham verebilecek birkaç örnek.

Sevgililer Günü'nde sevdiğiniz kişiye bir deneyim hediye edin
Geleneksel hediyelerdense deneyim yaşatan hediyelerin insanları daha fazla mutlu ettiği defalarca kanıtlandı.
2. Sanal gerçeklik deneyimi hediye edin

Sanal gerçeklik gözlükleri artık gün geçtikçe hayatımızın daha çok alanında karşımıza çıkıyor. Ancak hala birçoğumuz bu deneyimi yaşamış değiliz. Sevdiğiniz kişiye bir sanal gerçeklik deneyimi hediye edebilirsiniz.

İlgili yazı: Sağlık düşkünü, sporcu sevgilin mi var? Bende de farklı hediye fikirleri var!

3. Seyahat hediye edin

Sevdiğiniz kişiye kısa veya uzun bir seyahat hediye edebilirsiniz. Bu, yakın yerlere yapacağınız bir hafta sonu kaçamağı da olabilir, uygun fiyatlı bir uçak bileti de. Seçim sizin…

4. Yemek yapın

Sevdiğiniz kişinin en sevdiği yemeği veya hiç tatmadığı bir lezzeti onun için hazırlayabilirsiniz. Hatta birlikte özel bir yemek kursuna gidip daha sonra bunu evde uygulayabilirsiniz.

İlgili yazı: Sevgililer Günü için içinize sinecek iyi-yaşam hediyeleri

5. Macera hediye edin

Eğer sevdiğiniz kişi macera sever bir yapıya sahipse, ona uygun bir hediye seçebilirsiniz. Köpek balıklarıyla dalış, bungee jumping, paraşütle atlama birkaç örnek olabilir.

Sevgililer Günü'nde sevdiğiniz kişiye bir deneyim hediye edin
Sevdiğiniz kişiye kısa veya uzun bir seyahat hediye edebilirsiniz.
6. Masaj hediye edin

Eğer sevdiğiniz kişi stresli günler geçiriyorsa, rahatlamaya ihtiyacı varsa veya genel olarak sakin bir yapıya sahipse, ona hiç tatmadığı bir masaj deneyimi hediye edebilirsiniz.

İlgili yazı: Sevgililer Günü hediyesi seçimini kolaylaştıracak ipuçları

Kaynaklar:
Mashable
Fast Company

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!