Sabahları enerjik uyanmak için izleyebileceğiniz 6 yol

Genelde güne nasıl başlarsak, günün geri kalanının da öyle geçeceğine inanıyoruz. Hatta güne kötü başladığımız zamanlarda günün geri kalanından umudu kesiyoruz. Oysa güne enerjik başladığımızda gün içine sığdırdığımız şeylerin sayısı dahi artabiliyor, daha güler yüzlü oluyoruz, etrafa pozitif enerji yayıyoruz, işlerimizi daha hızlı ve kolay halledebiliyoruz, arkadaşlarımıza ve ailemize zaman yaratıyoruz, anın tadını çıkarıyoruz ve hayattan daha çok keyif almaya başlıyoruz. Dolayısıyla hayatı, rutinlerinizin içinde kaybolmadan ve keyif alarak yaşamak daha güzel sabahlarla mümkün. Peki nasıl?

Alarmınızı ertelemeyi bırakın.
Alarmı ertelemek yerine çaldığı anda kalkmak, daha dinç uyanmanızın yanı sıra sabahları size daha fazla vakit kazandıracak.

Bir düşünün, alarmınızı 5 ya da 10 dakika erteledikten sonra kalktığınızda kendinizi daha dinç ya da yenilenmiş hissettiğiniz oldu mu? Ertelemek, sizi uyku döngüsüne yeniden sokuyor, dolayısıyla 5 dakika içerisinde dinlenmiş uyanmanız mümkün olmuyor. Alarmı ertelemek yerine çaldığı anda kalkmak, daha dinç uyanmanızın yanı sıra sabahları size daha fazla vakit kazandıracak.

Hello Sense Akıllı Çalar Saat, uyuduğunuz odanın sıcaklığından nem oranına, aydınlatmasından hava kalitesine kadar pek çok özelliğini analiz ederek uykudan aldığınız verimi artırıyor.

Uyandığınızda yataktan kalkın.

Sabahları gözlerimizi ilk açtığımız anda elimiz telefonumuza gidiyor; yorganı yeniden üzerimize çekip gece boyu gelen mesajlara, e-postalara ya da sosyal medyaya göz atıyoruz. Ne var ki, yatakta geçirdiğimiz süreyi uzattıkça, kalkmak da zorlaşıyor. Çözüm için telefonunuzu yatağınızdan daha uzak bir yere koyabilir; hem alarmı kapatmak hem de önceki gece kaçırdıklarınızı yakalamak için yataktan kalkmaya öncelik verebilirsiniz.

Yataktan kalkma motivasyonu için alışılmış olanın dışına çıkmayı da deneyebilirsiniz. Sosyopix’in duvarlarınızı süsleyecek çerçevelerine, magnetlerine ya da kanvas tablosuna, sevdiklerinizle paylaştığınız güzel anların fotoğraflarını koyabilirsiniz. Bu, size yatakta kaybettiğiniz zamanı yaşamak ve sevdiklerinize daha fazla zaman ayırmak için harcamanız gerektiğini hatırlatacaktır!

Kafein alın.

Hava ne kadar güzel olursa olsun ya da ne kadar dinlenmiş olursanız olun; her sabah kalkar kalkmaz enerjik hissetmeyebilirsiniz. Ne var ki kafein, en azından güne başlamak için itici güç olmaya yeter. Sabahları bir fincan kahve içerek afyonunuzun daha çabuk patlamasını sağlarken ömrünüzü de uzatabilirsiniz.

Kahhve.com en dünyanın her yerinden özenle seçtiği kahve makineleri ve kahve çekirdekleriyle sabahları mis gibi bir kahve kokusuyla uyanmanız için ihtiyacınız olan her şeyi size veriyor. Nereden başlayacağını bilemeyenler içinse, içerisinde saf ve lezzetli espresso keyfi yaşatan Moka Pot ve birbirinden lezzetli öğütülmüş kahveler barındıran Kahve Başlangıç Setini tavsiye ediyoruz.

Kahvaltıyı atlamayın.
Sabah kahvaltılarınızı daha doyurucu bir hale getirmek istiyorsanız taş değirmen unuyla hazırlanan birbirinden lezzetli ve faydalı ekmeklerle tariflerinize lezzet katabilirsiniz.

Sabahları uyandığınızda aç olmadığınızı hissediyorsanız, yanılıyorsunuz. Vücudumuz uyku esnasında açlık moduna giriyor; dolayısıyla sabahları aç hissetmiyor olsanız da bir şeyler yemeniz gerekiyor. Güne daha enerjik başlamak için kahvaltı etmeyi ihmal etmeyin. 

Sabah kahvaltılarınızı daha doyurucu bir hale getirmek istiyorsanız Mayya Ekmekin taş değirmen unuyla hazırlanan birbirinden lezzetli ve faydalı ekmekleriyle tariflerinize lezzet katabilirsiniz.

Sabah mahmurluğunu sporla atın.

Sabahları yorgun argın kalktığınızda, spor yapmak belki aklınıza gelecek en son şey olabilir. Ne var ki yarım saatlik kısa denilebilecek bir antrenman, vücudunuza, yatakta fazladan geçireceğiniz yarım saatten daha fazla enerji veriyor. Spor vücudunuzu dinçleştirirken, egzersiz esnasında salgılanan endorfin, modunuzu da yükseltiyor. Siz yine de son yarım saatinizi yatakta geçirme taraftarı iseniz, yataktan kalkmadan yapabileceğiniz egzersizleri deneyip bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.

Peak Pilatesin spor salonunun işlevselliğini evinizin konforuyla birleştiren ürünlerine göz atmayı unutmayın!

Güne bir amaç ile başlayın.

Gününüzü ne kadar planlamış olursanız olun, bazen yataktan kalkmak için gerekli plan itici gücü kendinizde bulamayabilirsiniz. Hele yapacak bir şeyiniz de yoksa, yataktan kalkmaya hiç ihtiyaç duymayabilirsiniz. Sabahları yataktan daha kolay kalkmak için, kendinize güne başlarken yapacağınız motive edici bir hedef bulabilir; örneğin modunuzu yükseltmek için temiz hava ve güneş ışığı almayı alışkanlık haline getirebilirsiniz ya da meditasyon yaparak bedeninizi uyandırabilirsiniz.

İlk Türkçe meditasyon uygulaması Meditasyon App birden fazla ses ve seans seçeneğiyle meditasyonu her an, her yerde yapabileceğiniz aktivitelerden biri haline getiriyor. 

Siz de sabahlarınızı daha neşeli ve enerjik bir hale getirmek ve güne yüksek bir modla başlamak istiyorsanız tüm bu yöntemleri ufak bir yardımla daha da kolay uygulayabilirsiniz. Hayatınızı daha sağlıklı ve mutlu yaşamak için ihtiyacınız olan her şey Uplifers Wellness Shop’ta!

İlginizi çekebilir: Verimli uyku uyuyup mutlu uyanmak için uygulayabileceğiniz yöntemler

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!