Partnerinizin eski sevgilisini hala unutamadığının 10 işareti

Sevgiliniz veya eşinizle birlikte olabilirsiniz ama gerçekten sizinle mi? Yoksa hala zihninde eski sevgilisiyle mi?

Aklında başkası olan birisiyle çıkmak eğlenceli değildir. Neticede onunla birlikte olmaya başladığınızda onun eski sevgilisiyle de çıkmış olmak istemezsiniz. Burada temel problem, herkesin ayrılığın ardından ilişkisine gerçekten son vermemesidir ve o ilişkiyi bir sakız gibi sonraki ilişkilerine taşımasıdır. Bu nedenle bu durumları mümkün olduğunda erken teşhis etmek, size o kadar da bağlı olmayabilecek birisine fazla bağlanmanızın önüne geçecektir. Aşağıda buna dair bazı işaretler mevcut:

Sık sık eski sevgilisinden bahseder

Evet, bir noktada sevgilinizin eski sevgilisinden bahsetmesi olasıdır. Geçmiş ilişkilerden bahsetmek insanların birbirlerini daha iyi tanımalarına yardımcı olur ve ayrıca gelecekte neler yapabileceklerini anlamalarını sağlar. Ancak bu noktada önemli olan ölçülülük ve bağlamdır. Örneğin cips yerken sevgiliniz “eski sevgilim de cipsi çok severdi” gibi eklemeler yapıyorsa ve bu eklemenin hiç bir sebebi yoksa, aklında hala onun olma ihtimali yüksektir.

Sizi eski sevgilisiyle karşılaştırır

Bu karşılaştırmalarda sizi favori görüyor olsa bile, örneğin “bu konuda eski sevgilimden çok daha iyisin” diyorsa bile, bu durum aklında hala eski sevgilisinin ciddi bir yer kapladığını gösterir. Devamlı olarak ikiniz arasında bir puanlama bulunan bir ilişki içerisinde olmak istemeyebilirsiniz.

Eski sevgilisinden kalan eşyaları vardır

Eski sevgiliden kalan tüm eşyalardan kurtulmak her zaman mümkün olmaz ancak basit hediyeler gibi kurtulması pek de zor olmayan şeyleri hala korumaya devam ediyorsa, ona da zihninde tutunmaya devam ediyordur.

Sizi eski sevgilisine benzetmeye çalışıyordur

Eski sevgilisinin fotoğraflarını gördüğünüzde onun kıyafetleri ile size sevgilinizin aldığı kıyafetler arasında ciddi benzerlikler görüyorsanız, bu noktada bir problem bulunabilir.

Eski sevgilisine dair bir şey söylendiğinde kötü tepki verir

Sevgilinizin eski sevgilisine dair elbette yargı dağıtan bir modda olmamanız gerekiyor. Bu sizin iyi bir izlenim bırakmamanızı sağlar ve ayrıca çok güvensiz olduğunuzu ortaya koyar. Ancak yine de eski sevgilisine dair masum yorumlara çok kötü düzeyde tepki veriyorsa, bir problem olabilir. Bu konuda bir konuşmak isteyebilirsiniz.

Sizi eski sevgilisiyle aynı yerlere götürür

Elbette örneğin eski sevgilisiyle bir noktada Almanya’ya gitmiş diye sizinle asla Almanya’ya gitmeyecek diye bir şey yok. Ancak devamlı olarak eski sevgilisiyle gittiği aynı restoranlara, aynı tatil noktalarına, aynı romantik noktalara gitmek istiyorsa, aklında lokasyonlardan fazlası olabilir.

Eski sevgilisini mükemmel olarak tanımlar

Eski sevgiliye dair diplomatik ve nazik olmak başka bir şeydir, onu adeta kutsallaştırmak başka bir şeydir. Bu noktada “neden hala onunla değilsin?” diye sorabilirsiniz.

Eski sevgilisini eleştirmeyi ve onun hakkında kötü konuşmayı bırakamaz

Aşkın tersinin nefret değil umursamazlık olduğunu söylerler. Öpücüğün karşıtı ise ısırık değildir.

Eski sevgilisiyle gereğinden yakın bir arkadaşlığı vardır

Bazı insanlar eski sevgilileri ile arkadaş kalmaya devam ederler, bazıları ise bunun o kişiye karşı duygusal bir bağlantının temsili olduğunu söylerler. Bu noktada önemli olan sizin ve partnerinizin eski sevgililerinizin hayatlarınızda nasıl bir rol oynayacağına dair anlaşmanızdır. Eğer eski sevgilisiyle arkadaş kalması sizi rahatsız ediyorsa, ne noktaya kadar tolerans gösterebileceğinize dair konuşmanız gerekir. Size karşı ne kadar saygılı bir şekilde cevap verdiğinin büyük önemli vardır.

Elbette eski sevgili ile arkadaşlığın devam etmesinin illa ki bağın devam ettiği anlamına gelmediğini belirtmek gerekiyor. Fakat bu önceki ilişkinin ne kadar yoğun olduğu ve mevcut arkadaşlığın doğası önem taşır. Lisede bir hafta çıkmakla eski sevgilinin aslında eski eşi olması farklı şeylerdir. Benzer şekilde arada bir öğle yemeğine çıkacak bir arkadaşla daha yakın temasların olduğu bir arkadaş da farklı şeylerdir. Eğer sevgiliniz eski sevgilisini bir sırdaş olarak kullanıyorsa ve size dair yaşadıklarını ve sorunlarını ona anlatıyorsa, sorun olabilir.

Eski sevgilisini unutamadığını söylüyordur

Eski sevgilisini unutamadığını her zaman açık açık söylemeyebilir ancak onu özlediğini belirtebilir veya sık sık aklına geldiğinden bahsedebilir. Bu tip işaretlere ve imalara karşı da açık olun.

Hala eski sevgilisini unutamadığına dair sözler ve eylemlere sahipse bu sizin için iyi haber değildir ve bu nedenle ayrılmayı düşünebilirsiniz. İlişkinin devam edebilmesi için her iki tarafın da birbirine karşı müsait ve uygun olması gerekir. Yoksa bir ilişki olma ihtimali olmaz.

Kaynak: psychologytoday

İlginizi çekebilir: Eski sevgilinizi unutamamanızın 10 nedeni

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!