Ormandaki buluşmanın ardından

Biliyorsunuz sık sık ormana gidip koşuyorum, oryantiring yapıyorum ve doğada macera yarışlarına katılıyorum. Sevgili okuyucular, merak ettiğiniz için ormanda bir buluşma organize ettim ve iki hafta önce sizi de davet ettim.

ormanda yürüyüş

Geçen pazar günü saat 9.00’da yirmi kişi ile beraber Taşdelen Ormanı’nda buluştuk. Hava biraz kapalıydı ama yürümek için ideal bir havaydı. Hemen yola çıktık ve bir buçuk saat boyunca orman yolunda sohbet ederek, toprak kokusunu hissederek ve kuş sesleri dinleyerek yürüdük. Yürüyüşü bitirmeden önce Taşdelen Ormanı’nın zirvesine çıktık. İstanbul’un en yüksek noktasından güzel bir İstanbul manzarası var.

manzara

orman yürüyüş ekibi

Yedi buçuk kilometreden sonra herkes acıkmaya başladı, doğal ürünler ile sıkı bir kahvaltıyı hak ettik. Odun ateşinde çay da içtik.

doğal kahvaltı

yemek masası mutlu insanlar

Sürpriz konuşmacı olarak efsane ultra koşucu Bakiye Duran koşu serüvenini ve çocukken köyde nasıl doğada ve doğa ile yaşadığını anlattı.

Kelimeleri o kadar etkili oldu ki herkes ikinci bir yürüyüş yapmak istedi. Bakiye Abla bizi özel patikaya getirdi ve birkaç cesaretli katılımcı yokuş yukarı koşarak onunla yarışmaya çalıştı. Üç dört kişi kendi koşucu ruhunu keşfetti bile 🙂

kahvaltı

Spor yapmayı ve eğlenmeyi tabii ki de unutmadık. 45 dakika boyunca kütük ile spor yaptık. Kütükleri elimizde tutarken squat ve karın egzersizi yaptık, kol kaslarımızı çalıştırdık, odun taşırken kısa bir yürüyüş de yaptık. Herkes birazcık survivor yarışmacısı gibi hissetti. Aslında bir günde hem kahraman, hem survivor yarışmacısı, hem de çocuk gibi hissettik.

ormanda kütükle spor yapmak

Akşam üstü sek sek ve hedefe atlama oynadık. Hiç kimse çocukluğuna bir dönüşü kaçırmak istemedi. Sek sek görünce erkekler önce biraz güldüler ama ondan sonra rekabete girdiler bile. Hedefe atlama finalinde, penaltı ile kazanlar seçildi.

ormanda sek sek oynayan insanlar

Köfte ekmek yeyip, son çaylar içilirken sokak oyunları ödül töreni yapıldı. Pazar günü biraz çamurlu ve yorucu geçti; ama herkes, ciğerlerini oksijen ile doldurarak eve döndü.

ödül töreni

Üç hafta sonra tekrar sizi ormana davet etmek istiyorum. 29 Mart Pazar günü siz de içinizdeki maceraperesti uyandırmak ve farklı bir deneyim yaşamak isterseniz, kişisel websitem ya da facebook sayfamdan takipte kalabilir veya bana bir e-mail ([email protected]) atabilirsiniz. Bu yeni orman buluşmasında, yeni Uplifers okuyucuları ile tanışmayı iple çekiyorum.

ormanda yürüyüş2

ormanda yürüyüş3

Bu arada Taşdelen Ormanı’nda koşmak isterseniz, 22 Mart tarihinde 15 km, 30 km ve 50 km gece yarışı var. Geçen sene katılıp üçüncü oldum. Gece koşmak nasıl diye merak ederseniz, blogumda gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

Coraline Chapatte Sporcu
İsviçreliyim ama neredeyse 10 senedir Türkiye'de oturup çalışıyorum. Neuchatel'de 4 sene ekonomi okudum. İsviçre'de doğan her çocuk bütün sporları küçük yaşta öğrenir. Bu yüzden ... Devam