1 Mart’ta baharın gelişini Taşdelen Ormanı’nda kutluyoruz

Tam üç aydan beri Uplifers’da doğal yemekler ve doğa yakınlığı tutkusunu paylaşıyorum.

Siz sevgili okuyuculardan güzel ve meraklı yorumlar alıyorum. Ev yapımı kefir tarifi paylaştığım zaman akşamına kefir mayası için sipariş gelmişti bile ve akşam demeden kefir mayası teslim etmeye gittim.

O kadar güzel ve samimi talepler olacağını düşünmedim. Hakikaten böyle güzel şeyler duymak ve ilgi hissetmek bana enerji veriyor ve her iki hafta farklı ve enteresan bulacağınız konu ile ilgili yazmaya çalışıyorum.

Bugün, sevgili Uplifers okuyacaklar, yaptığım bir organizasyonu sizinle paylaşmak istiyorum.

Taşdelen Ormanında sık sık koşuyorum, geçen Pazar günü orada 50 km koştum bile.  İstanbul’da güzel bir orman. Hala vahşi bir yer. İki hafta sonra, Pazar günü 1 Martta arkadaşlarım, tanıdıklarım, takip edenlerim ile ormanda buluşmak istiyorum.

orman

Bir gün boyunca doğada olmak nasıl bir şey size göstermek istiyorum. Toprak kokusunu hissederken yürüyeceğiz, doğal malzemelerle açık havada egzersiz yapacağız, kuş sesleri dinleyebileceğiz, kitap okuyacağız. Tabii ki de yemek yiyeceğiz. Bizim yürüyüşümüzden sonra odun ateşinde içilecek çay ile köy kahvaltısı yapacağız ve antrenmandan sonra köfte ekmeğin tadına bakacağız. İsterseniz ATV’ye binebilir ve paintball oynayabilirsiniz.

Taşdelen Ormanı Ümraniye tarafında. Ulaşım konusunda ihtiyacı olan katılımcılara yardımcı olmaya çalışacağım. Arabası olmayan katılımcı varsa lütfen bizimle irtibata geçin. Arabanızda fazla yer varsa bize haber verebilirsiniz de ve arabanıza katılımcı alabilirsiniz. Çevre dostu olalım 🙂 Talebe göre minibüs de organize edeceğim.

patika

Siz de bir gün doğada olmak isterseniz, koşu veya yürüyüş ayakkabısı, sizi sıcak tutan kıyafetler, bere ve eldivenlerinizi giyin, yanınıza yedek bir tişört alın ve gelin. Daha fazla detaylar için benimle irtibat geçebilirsiniz: [email protected].

 

Coraline Chapatte Sporcu
İsviçreliyim ama neredeyse 10 senedir Türkiye'de oturup çalışıyorum. Neuchatel'de 4 sene ekonomi okudum. İsviçre'de doğan her çocuk bütün sporları küçük yaşta öğrenir. Bu yüzden ... Devam