Ocak 2016 koşu etkinlikleri rehberi

Bu aydan başlamak üzere 2016 boyunca siz sevgili Uplifers okuyucularına her ay düzenli olarak koşu yarışlarını paylaşacağım.

Yeni yıl tam gaz başlıyor. Hava biraz soğuk olabilir, ama kat kat giyindiğiniz zaman, kışın mevsimi koşmak için güzel bir zamandır. Bu sene yine şahane yarışlar koşucuları bekliyor.

2016 yılının ilk dört ayında Aydos Patika Koşuları (1. ayak Şubat’ta, 2. ayakta Mart’ta), Geyik Koşuları (1. ayak Şubat’ta), İznik Ultra (Nisan), İstanbul Yarı Maratonu (Nisan) organizasyonları yer alacak. Onlara hazırlamak için tabii ki antrenman yapmak önemli; ancak ocak ayındaki yarışları antrenman gibi değerlendirebilirsiniz.

2 Ocak Cumartesi

Adım Adım Koşu

Tarih: 2 Ocak 2016

Son kayıt tarihi: 2 Ocak 2016

Tür: koşu

Mesafe: 6 km

Katılım ücreti: Ücretsiz

Yarışın yapılacağı yer: Belgrad Ormanı Neşet Suyu Parkuru, İstanbul

Başlangıç saati: 08:30

Kayıt için: www.aakosu.org

Her ayın ilk cumartesi günü Adım Adım koşusu organizasyonu düzenleniyor. Yarışlara tadına bakmak için Adım Adım Koşu çok uygun bir koşu, çünkü katılımcılar daha çok zevk için koşuyor. Koşmak, arkadaşlarınızla beraber eğlenmek ve güzel zaman geçirmek için iyi bir bahanedir. Ayrıca ücretsiz bir etkinlik olması ilgiyi de artırıyor. www.aakosu.org web adresinden hemen kayıt yapıp göğüs numarası basabilir ve bu eğlenceye ortak olabilirsiniz.

3 Ocak Pazar

Adana Uluslararası Kurtuluş Yarı Maratonu

Tarih: 3 Ocak 2016

Son kayıt tarihi: 2 Ocak 2016

Tür: Yol koşusu

Mesafe: 21 km, 4 km

Katılım ücreti: 30 TL

Yarışın yapılacağı yer: Adana

Başlangıç saati: 09:00

Kayıt için: http://adanakurtulusmaratonu.adana.bel.tr/

17 Ocak Pazar

5. Çekmeköy Winter Challenge

Tarih: 17 Ocak 2016

Son kayıt tarihi: 17 Ocak 2016

Tür: Patika koşusu

Mesafe: 50 km, 30 km, 15 km

Katılım ücreti: 50 TL

Yarışın yapılacağı yer: Taşdelen Mesire Yeri, Çekmeköy, İstanbul

Başlangıç saati: 09:00

Kaydolmak için www.teamultratrailrunner.com

17 Ocak Pazar günü geleneksel “Çekmeköy Yarışları”nın ilki başlıyor. Kaçırmayın! Bu yarışları anlatmak zor, gerçekten anlatılmaz yaşanır denen yarışlardan. Altı senedir bu yarışları Bakiye Abla (link eski makalem) düzenliyordu. Bu yarışlar sayesinde ben uzun mesafe koşmaya başladım! Ortam çok samimi, parkur güzel, Çekmeköy ormanında geçiyor ve 50 km koştuğunuz zaman bile iki kez aynı yerde geçmiyorsunuz. Su içme noktası var, parkur işaretleri çok iyi. Yarıştan sonra öteki koşucular ile soba üzerinde demlenmiş çay içmek ise paha biçilmez. İlk kez koşacaksanız ya da 50 km koşmak için hazır değilseniz, 15 km. ve 30 km. seçenekleri de var.

İlgili yazı: Türkiye’nin ilk kadın ultra maraton koşucusu Bakiye Duran’dan koşu üzerine tavsiyeler

24 Ocak Pazar

6.Uğur Mumcu yol koşusu

Tarih: 24 Ocak 2016

Son Kayıt Tarihi: 23 Ocak 2016

Tür: Yol koşusu

Mesafe: 5 km

Katılım ücreti: ücretsiz

Yarışın yapılacağı yer: Kartal, İstanbul

Başlangıç saati: 10:00

Kaydolmak için www.ugurmumcuyolkosusu.com

Araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu’nun anısına düzenlenen koşu Kartal’da bulunan Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nin önünden başlamaktadır.

 2016 yılı için tüm koşu takvimini blogum koscora.com (koscora.com/yaris-takvimi) adresinden bulabilirsiniz.

Sevgili Uplifers okuyucuları, sizinle güzel bir şey paylaşmak istiyorum. Biliyorsunuz, Uplifers’te yazıyorum ama onun dışında İsviçre’de ve Fransa’daki  web sitelerinde ve gazetelerde de yazıyorum. Ayrıca bir de koscora.com adında blogum var.

İnglitere’de RunUltra web sitesi beni ve blogum www.koscora.com’u 2016 RunUltra Blogger Ödülleri’ne aday gösterdi.

Ödül, “blog” ödülü değil “blog yazarı” ödülü ve sadece bloglar değil aynı zamanda sosyal medya hesapları da yarışmaya dahil.

Gururlu ve mutluyum. Kazanan sadece halk oyları ile seçilecek. Desteğinize ihtiyacım var. Lütfen linke tıklayın ve Coraline Chapatte / “Koş Cora” için oy verin http://woobox.com/ueodqt

Çok teşekkür ederim.

 

Coraline Chapatte Sporcu
İsviçreliyim ama neredeyse 10 senedir Türkiye'de oturup çalışıyorum. Neuchatel'de 4 sene ekonomi okudum. İsviçre'de doğan her çocuk bütün sporları küçük yaşta öğrenir. Bu yüzden ... Devam