Mutlu kadın, mutlu çocuk, mutlu dünya: 5. Mutlu İnsan Zihin, Ruh ve Beden Festivali

2014 yılından bu yana her yıl İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Mutlu İnsan Zihin, Ruh, Beden Festivali’nin beşincisi 8-9-10 Mart tarihlerinde gerçekleşecek. Sağlıklı yaşam, kişisel gelişim, psikoloji, nörobilim, tıp, tamamlayıcı tıp, yoga, meditasyon gibi zihin, ruh ve beden sağlığı ile ilgili alanlarda Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen otorite ve uzmanlarını bir araya getiren festivalin ana teması “Mutlu Kadın, Mutlu Çocuk, Mutlu Dünya” olarak belirlendi. Bu kapsamda katılımcıları farklı sürprizler de bekliyor.

3 gün boyunca, akademik, medikal ve kişisel gelişim dünyasından 60’dan fazla eğitmen, ziyaretçilere zihnen, bedenen ve ruhen sağlıklı ve mutlu olmanın yöntemlerini, psikolojiden, tamamlayıcı tıbba, beslenmeden, meditasyona, nörobilimden, tasavvufa, müzik terapiden, homeopati ve fitoterapiye kadar çok geniş bir yelpazede aktaracak.

Festivalin bu yılki teması: “Mutlu Kadın, Mutlu Çocuk, Mutlu Dünya”

Bu yıl, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’de başlayacak olan festivalin teması “Mutlu Kadın, Mutlu Çocuk, Mutlu Dünya” olarak belirlendi. Festivalde yetişkinlerin yanı sıra, çocukların bedensel ve duygusal gelişimine yönelik çocuk yogası, çocuklar için mindfulness atölyeleri vb. çalışmaların yapılacağı özel bir aktivite alanı da bulunacak.

Mutlu İnsan Platformunun kurucusu ve festivalin organizatörü Gülferi Yıldırım 2014’ten bu yana gerçekleştirilen Mutlu İnsan Festivali ile ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti:“Mutluluk, insanoğlunun en eski ilgi alanı. Asırlar boyu insanlık mutluluğu aradı. Binlerce yıllık kadim öğretiler ‘mutluluk içimizde’ dedi. Şimdi bilim aynısını söylüyor. Mutlu İnsan Zihin Ruh Beden Festivali, zihnen, bedenen ve ruhen sağlıklı ve farkındalığı yüksek bireylerden oluşan bir dünya yaratmaya vesile olmak amacıyla, kendi içindeki gücü keşfetme arzusuyla dolu olan, hayallerini gerçekleştirmek isteyenlerin buluşma noktası.”

İnsana ve doğaya saygılı gıda, giyim, kozmetik, spor, ev ve kişisel bakım ürünleri, dekorasyon, aksesuar vb. firmaların yanı sıra eğitim ve sağlık alanından firmalar da fuaye alanında ziyaretçilerle buluşacak. 3 gün boyunca 4 ayrı salonda 50’den fazla seminer, panel ve workshop’un düzenleneceği festivalde, müzik ve dans gösterileriyle ziyaretçiler bilgi ve neşeyi bir arada bulacak.

5. Mutlu İnsan Zihin Ruh Beden Festivali ve biletler ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşılabilirsiniz. Festival içeriğini sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Mutluluk seni çağırıyor: 4. Mutlu İnsan, Zihin Ruh ve Beden Festivali, 16, 17, 18 Mart’ta

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!