Mutlu bir cinsel hayata sahip çiftlerin sırları

Düzenli bir cinsel yaşam, vücut geliştirmeye benzer çünkü üzerinde çalışmanız gerekir. Üreme biyolojisi profesörü Sheryl Kingsberg “İlişkinin ilk altı ayı ila iki senesinde yenilik tutku yaratır” diyor. “Birçok çift eğer üzerine çalışmamız gerekiyorsa, yanlış giden bir şeyler var diye düşünür. Ama akıllı çiftler, uzun vadeli ilişkilerde enerjiyi hayatta tutmak için çaba gerektirdiğini bilir” diye ekliyor. Ayrıca araştırma sonuçları aktif bir cinsel hayatı olan yaşlı bireylerin diğer yaşıtlarından fiziksel olarak 5 – 7 yıl kadar daha genç bir görünüme sahip olduklarını gösteriyor. Uplifers olarak, uzmanların son zamanlarda yaptığı araştırma sonuçlarına göre, cinsel açıdan mutlu çiftlerin alışkanlıklarını bir araya getirdik.

Asla buluşmalara ara vermezler

bulusma

Yaklaşık 100,000 kişi arasında yapılan bir araştırmaya göre, ‘aşırı mutlu’ olduğunu belirten çiftlerin yüzde 88’i düzenli olarak dışarı çıktıklarını söylüyor. Sosyoloji profesörü Pepper Schwartz “Birlikte dışarı çıkmak, gittikçe cansızlaşan ilişkiyi canlandırarak, çiftlerin birbirine tekrar aşık olma şansını artırır” diyor. Yapılan bir diğer araştırma ise, düzenli olarak buluşup dışarı çıkan çiftlerin birbirine daha bağlı hissettiklerini ve daha iyi bir cinsel hayata sahip olduklarını ortaya koydu.

Bedenlerine iyi bakarlar

Araştırmalar, sağlıklı bir bedene sahip olmanın cinsel yaşamı güçlendirdiğini ve düzenli bir yaşamın da sağlıklı bir bedene sahip olmada etkili olduğunu gösteriyor. Ayrıca erkekler arasında yapılan bir araştırmaya göre, haftada iki kez orgazm yaşayan erkekler, diğerlerine göre daha uzun yaşıyorlar. Cinsel yaşamı güçlendiren aktiviteler sadece yatak odası ile sınırlı değil: Meyve, sebze, zeytinyağı ve balık bakımından zengin Akdeniz diyetinin, diyabetli kadınlarda daha az cinsel işlev bozukluğu ile ilişkili olduğu ortaya koyuldu. Düzenli egzersiz; kalp ve damar sağlığını iyileştirir, endorfini artırır, stres hormonu seviyesini düşürür ve testosteronu artırarak daha canlı bir libido sağlar.

Bedenlerinden utanmazlar

Kendi bedeniniz ile barışık olmamak yatak odasında modu düşüren en önemli sebeplerden biridir. Eğer partnerinizin bedeniz hakkında ne düşündüğü ile ilgili endişe duyuyorsanız, anın tadını çıkarmıyorsunuz demektir. Kişisel farkındalığı azaltarak, çiftler zihinlerini özgürleştirir ve daha sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olurlar. Yeni bir çalışma, “pozitif genital öz imge”ye sahip kadınların daha kolay orgazma ulaştıklarını ortaya koydu. Yani kendi görünümü hakkında kendini iyi hisseden kadınların, kötü hissedenlere göre cinsel açıdan tatmin olma oranı 61 kat daha fazla.

Duygusal olarak çıplaktırlar

couple-on-couch-talking

Partnerinizle, nereye dokunulmaktan hoşlandığınız ya da hoşlanmadığınız ile ilgili detayları konuşmak cinsel hayatınızı canlandıracaktır. Danışma seansları sırasında terapistlerin sorduğu bazı sorular var: Nereye dokunulması hoşunuza gidiyor? Sizce ön sevişme ne kadar sürmeli? gibi. Michigan Üniversitesinde cinsel ilişki terapisti ve eğitmeni Sallie Foley “ İnsanlar ne kadar çok konuşursa, oynadıkları oyundan da o kadar zevk alırlar” diye belirtiyor.

Kıvılcımı kendileri yaratırlar

Eğer sürekli modunuzun uygun olmasını bekliyorsanız, bunu unutun. Cinsel açıdan en mutlu çiftler, kıvılcımın kendiliğinden gelmesini beklemezler. “Eğer tutku patlamasını bekliyorsanız, muhtemelen; kariyer, ev işleri ve çocuklar arasında bu olmayacaktır” diyor Kellogg-Spadt. Akıllı çiftler ne zaman ilişki yaşayacaklarını kafalarında planlarlar, gün içinde birbirlerine iltifat edip mesajlar atarlar ve birbirlerini öpmek, sarılmak için karşılarına çıkan fırsatı kaçırmazlar. Tüm bunlar, partnerinize onu istediğinizi gösterecek ve cinsel hayatınızı bir adım ileriye taşıyacaktır.

İlişkilerini yaşla birlikte daha iyiye taşırlar

mutlu

Dinamik çiftler en seksi günlerinin daha gelecekte olduğunu bilirler ve yaşlanmayı cinsel hayatları açısından iyi bir işaret olarak görürler. Çünkü zaman, çiftlere birbirlerini daha iyi tanıma ve neyin, nasıl işlediğini öğrenme fırsatı verir. ‘Good in bed’ adlı web sitesinde 3,000 kişi arasında yapılan bir araştırmaya göre, çiftlerin yaklaşık yüzde 84’ü yatak odasında yeni şeyler denemeye ilgi duyuyor. Aralarında seneler boyunca geliştirdikleri alışkanlık, güven ve iletişim sayesinde, yaşlı çiftler harekete geçmeye daha fazla meyillidir. Yani çiftler ne kadar uzun süredir birliktelerse, cinsel anlamda farklı maceralara atılmaya da o kadar hevesliler.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!