Makyaj yapan her kadının bilmesi gereken ipuçları

Konu makyaj ve cilt bakımı olunca her gün yeni bir şey öğreniyoruz. Son zamanlarda alışılmadık, aklımıza hiç gelmeyecek küçük hileler de bu bilgilere eklenmeye başladı. Sosyal medya kullanıcılarının kendi deneyimleri doğrultusunda internette paylaştığı bilgilerden yola çıkarak derlediğimiz bu yazıda, makyaj malzemeleri bozulduğunda ne yapılmalı, ya da makyaj süngerlerini nasıl temizlemeli gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Üstelik bu cevaplar, bildiğiniz yöntemlerden çok farklı.

makyaj 2
Makyaj ve cilt bakımı konusunda, son zamanlarda alışılmadık uygulamalar kullanılmaya başlandı.

1- Hassas bir cildiniz varsa, yüzünüz için yeni ürünler kullanmanın adeta bir kabus olduğunu biliyorsunuzdur. Cildinizde kızarıklıklar ya da alerjik reaksiyonlar fark ettiğinizde Penaten pişik kremini kullanabilirsiniz.

2- Bozulmuş toz pudranıza birkaç damla tuvalet ispirtosu damlatın. Yenisi kadar iyi olacağını göreceksiniz.

3- Siyah noktalardan kurtulmak için, yumurta beyazı ve limonu karıştırarak hazırladığınız maskeyi haftada bir kez burnunuza uygulayın.

4- Etkinleştirilmiş kömür ile suyu karıştırıp yağlı cildiniz için en iyi arındırıcı maskeyi elde edin.

İlginizi çekebilir: Doğal malzemelerle yapabileceğiniz 5 güzellik ürünü

5- Kuru bir cilde sahipseniz gliserin ile gül suyunu çok az suyla karıştırın. Birkaç damla lavanta yağıyla birlikte sprey başlıklı bir şişeye aktarıp yüzünüze uygulayın.

6- Esmer şekeri Hindistan cevizi yağı ya da zeytin yağıyla karıştırıp en iyi vücut peelingini elde edebilirsiniz. Hoş kokması için isterseniz vanilya da ekleyebileceğiniz karışımı kavanozda saklamanız gerekiyor.

7- Oldukça koyu renkte bir ruj aldınız ve ruj olarak hiç kullanmıyorsanız, eyeliner olarak kullanmayı deneyin.

8- Sivilcelerinizi kabarcık bantlarıyla temizleyin. Gece yatmadan önce sivilceli bölgeye uygulayacağınız bandı sabah çıkarın. Sivilcenizin kuruduğunu göreceksiniz.

9- Makyaj süngerinizde kalan makyaj kalıntılarını temizlemek için beyaz sabun kullanın.

10- En sevdiğiniz likit eyeliner’ınız mı bitti? Toz göz farınızla iki damla suyu karıştırıp yenisini yapın.

İlginizi çekebilir: Günlük makyajınıza tazelik ve ışıltı katmanın yolları

Kaynak:

fashionmagazine.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!