Kendisini iş yaşamı konusunda geliştirmek isteyenler için en iyi ücretsiz online eğitim portalları

Beautiful young woman using laptop and smiling
İş yaşantısı hakkında bilgiler

Bireylerin kendi kendilerini eğitebilecek düzeye gelmeleri, eğitimin temel amaçlarından biridir. Üniversitede ya da evinizde, nerede olursanız olun size anlatılanların ancak öğrenmek istediğiniz kadarını öğrenebilirsiniz.

Öğrenmeyi kendisi için yaşam tarzı haline getirmiş, yaşamı boyunca kendisini eğitmek için çabalayan, kendi kendini eğitmeyi becerebilen kişiler; eğitimin değerini anlamış ve sürekli kendisine bir şeyler katmaya çalışan bireylerdir. Bugüne kadar gelmiş geçmiş, adını önemli icatlarıyla, tarihi keşifleriyle, bilim dünyasına yaptığı katkılarla duyduğumuz isimlerin hepsinin ortak özelliği, yaşam boyu öğrenmeyi ilke haline getirmiş olmalarıdır.

Siz de bir şeyler öğrenmeye ve boş kaldığınız her anı kendinize bir şeyler katmak için değerlendirenlerdenseniz, hazırladığımız bu yazı sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Uplifers olarak kariyer ve iş hayatı ile ilgili sizi geliştirebileceğini düşündüğümüz ve dünyanın her yerinden binlerce kişi tarafından takip edilen en iyi online eğitim kaynaklarını bir araya getirdik;

MIT Sloan, dünyanın en iyi ekonomi ve işletme okullarından biri. Bu sitede liderlikten girişimciliğe, iş yaşamı konusunda merak ettiğiniz her konuda teorik bilgiler ve araştırmalar bulabilmeniz mümkün.

Yatırıma ve finansa dair derslerin olduğu bu sayfada, para yönetimi ve yatırıma dair detaylı bilgiler veriliyor.

Küçük işletme yönetimi konusunda en iyi dersleri bulabileceğiniz web sitesi. Konular, bir yatırımın ya da girişimin başlangıç aşamasından uluslararası seviyelerdeki şirketlerin yönetimine, geniş perspektifte ve detaylı olarak sitede yer alıyor. Dersler yalnızca 30 dakika uzunluğunda.

Bu web sitesi, tüm derslerin video kayıtlarına ulaşabileceğiniz bir very tabanı. Dersler farklı profesorler ve bilim adamları tarafından veriliyor. Site genellikle bilimsel konularda derslerin videolarını içeriyor.

Site yeni yönetici olmuş kişiler ya da kendi işini kurmak isteyenler için ücretsiz yönetim dersleri içeriyor. 16bölümlük derslerden oluşan sitede işletme planları, muhasebe, e-ticaret ve uluslararası ticaret gibi konularda dersler bulabilmek mümkün.

Siteye her ay 10 yeni ders ekleniyor. Her seviyedeki çalışanın kendisini iş konusunda geliştirebileceği kaynakalr mevcut.

Kutztown Üniversitesi’nin web sayfasından 80 tane işletme ve ekonomi ile ilgili konularda ders bulunuyor. Grafikler, görseller, interaktif case çalışmaları gibi çok farklı yollarla öğrenmenizi pekiştiriyor.

Bu web sitesi aracılığıyla Boston Colleg’daki kültürel ve akademik davetlerden haberdar olabilir, katılmak istediğiniz eğitim fırsatları yakalayabilirsiniz.

The Financial Management Training Center web sitesi kullanıcılarına ücretsiz ve indirilebilir işletme dersleri sağlıyor. Tüm dersler online olarak alınıyor ve size sınava girip kendinizi deneme şansı veriliyor.  Sınavdan başarılı olursanız, kredi almış sayılıyorsunuz.

Bu program özellikle kar amacı gütmeyen yatırımlar hakkında daha fazla şey öğrenmek isteyen öğrenciler için mükemmel bir kaynak fakat aynı zamanda genel olarak işletme ve ekonomiyle ilgili dersler de bulabilmek mümkün. Programı tamamladıktan sonar MBA derecesi almıyorsunuz ancak programda yer almak ücretsiz ve tüm materyaller dikkatle hazırlanmış.

Ekonomi ve yönetimle ilgili binlerce kitabın PDF versiyonlarını buradan indirebilirsiniz.

Yeni bir girişimde bulunayı düşünüyorsanız, burada en basit haliyle tüm aşamaların anlatıldığı bilgiler bulabilmeniz mümkün.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!