Kendinizi mutlu etmenin şaşırtıcı derecede kolay 4 yolu

Eğer kendinizi mutlu etmek istiyorsanız size güzel bir haberimiz var, bunun için ne paraya, ne şan şöhrete ne de arabalarla dolu bir garaja ihtiyacınız var.

İşte mutlu olmak için ihtiyacınız olan sadece bu 4 adım:
  • Kendinize yeni bir aktivite bulun.

Mutlu olmanın tezatlarından bir tanesi bizi mutlu eden şeylerin belli bir süreden sonra rutine bağlamasıdır. Bu nedenle yeni şeyler denemeyi kendinize alışkanlık haline getirin. Önce küçük şeylerle başlayın. Mesela kil yapma dersleri almak, yeni bir spor salonuna yazılmak gibi. Aynı zamanda yeni şeyler öğrenebilir ve güçlü olduğunuz yönleri keşfedebilirsiniz. Unutmayın mutluluk bir yolculuktur bir hedef değil.

  • Gönüllü olun.

Araştırmaların sonucunda insanların başka insanlara yardım ettiklerinde kendilerinin de mutlu olduğu görülmüştür. Bu durumda gönüllü olarak birşeyler yapmak, büyük ya da küçük, sizi mutlu hissettirecektir.

mutlu2

  • Yüz yüze iletişimi önceliğiniz haline getirin.

Sosyal iletişim ve aitlik duygusu insanlığın yapı taşlarındandır. Ancak bu sosyalliği teknolojik aletler ile gerçekleştiriyorsanız bu durumu biraz değiştirebilir. Yüz yüze konuşmak, samimiyeti kurmak, gülmek ve dokunmak gerçek iletişimdir. Bu nedenle yüz yüze sosyalleşmek üzerinde çalışın.

  • Minnetinizi gösterin.

Bir araştırma gösterir ki, minnet ettiğiniz şeyleri yüksek sesle söylemek, yazmak ya da birine anlatmak mental ve fiziksel sağlığı geliştirir. Aynı zamanda insan ilişkilerinizi de geliştirir. Bu nedenle minnet duyduğunuz şeylere, insanlara ve olaylara “teşekkür ederim” demeyi unutmayın!

mutlu 1

 

Kaynak:

psychologytoday.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!