Kaderiniz sonsuza kadar yalnız kalmak mı?

Eğer sevgiliniz yoksa, sonsuza kadar mı böyle kalacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Hatta bunun kaderiniz olduğunu bile düşünmek mümkün. Ancak sevgilisiz olmakla yalnızlığın aynı şey olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Ancak bir şeyin kaderiniz olup olmadığı tabirini özellikle potansiyel olarak olumsuz durumlarda kullanırken çok dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü karışık bir şeyler yiyince midenizin rahatsız olacağı kesindir ancak yalnızlığın bu şekilde kaçınılmaz bir şekilde varsayılması neredeyse imkansızdır. Çünkü doğru insanın kim olduğunu şimdiden bilmeniz neredeyse imkansızdır. Her en herhangi birisi hayatınızdaki doğru kişi olabilir. Ancak bu konuda bir gücünüzün olmadığına inanmanız, istediğiniz şeye ulaşma konusunda enerji harcamanıza engel olacaktır. Bu esnada, sevgilinizin olmamasına sebep olabilecek bazı faktörlere bir göz atalım.

Yalnız kalmak istemek

Bu oldukça açık bir başlık. İçinizde, derinlerde bir yerlerde tek olmayı tercih mi ediyorsunuz? Tek olmanız illa ki yalnız olduğunuz anlamına gelmiyor. Hatta arkadaş ve iş çevreleriniz istediğinizden bile daha geniş ve zengin olabilir. Tek olmanın başka avantajları da vardır. Size hayatınıza dair tam bir kontrol sağladığı bir gerçektir. Özellikle yanlış kişiye bağlanacak olursanız kaçıracağınız pek çok fırsatı ve esnekliği tekken elde edebilirsiniz.

Eşleşmesi zor standartlar oluşturmak

Karşınızdaki kişinin çok farklı değerlere sahip olması, size karşı nazik olmaması gibi kesinlikle işi bozan bazı önemli şeyler elbette vardır. Ancak küçük tercihlerden dolayı insanları küçük görmek, örneğin doğru tipe sahip olmaması veya geçmişinin tam olarak istediğiniz gibi olmaması gibi şeyler işinizi zorlaştıracaktır ve büyük resmi görmenizi engelleyecektir. Ayrıca doğru insanla tanıştığınızda bir anda size bunu belli edecek bir müzik çalmayacaktır. Çekim ve sevgi, karşınızdaki kişiyi tanıdıkça zamanla oluşabilir.

Gerçekte ne istediğinizi bilmemek

Nereye gittiğinizi bilmiyorsanız dikkatli olmalısınız, çünkü oraya varamayabilirsiniz. Esnek olmak güzel olsa da hiç bir fikrinizin olmaması açken markete girmek gibidir. Karnınız doysun diye rastgele ağzınıza attığınız bir şey doğru şey olmayabilir. Bu da bizi şu düşünceye getirir: Yanlış insanla etkileşime girmek, sizin doğru insanla geçirebileceğiniz vakitten çalar.

Mevcut olmamak

Şu anda başka bir şeyle meşgulseniz, yanınızdaki doğru insanın sizi kovalayacağını düşünmeyin. Bu başka bir ilişki de olabilir, unutamadığınız eski sevgili de olabilir. Bunun yanında bağımlı veya takıntılı olduğunuz alkol, iş, sosyal medya, komik videolar gibi pek çok şey de doğru kişiyi görmenize engel olabilir.

İlginizi çekebilir: Yalnızlık senfonisi: Neden sevgilim yok?

Çok kolay vazgeçmek

Zorluk karşınıza çıktığında üstüne gidiyor musunuz? İlişkiler genelde dizilerde olduğu gibi olmazlar. Belli bir adanmışlık ve gelişim gerektirirler.

Sağlam ilişkilere sahip olmaya engel olacak kusurlara sahip olmak

Birisi size “sorun sende değil bende” dediğinde, aslında sorun sizde olabilir. İnsanların sizinle ilişkide olmasını çok zorlaştıran bir şeyler mi yapıyorsunuz? Birisi değişmenizi her istediğinde değişmenize gerek yok ancak yine de her şeyi de zorlaştırmayın.

İlginizi çekebilir: Neden evlenemiyorum?

Değerli hissetmemek

Pek çok insan kendinin çok değerli olduğunu hissetmiyor. Ancak siz kendinize değer vermiyorsanız, başkaları da size değer vermekte zorlanacaktır.

Yanlış yerde kalmak

Fiziksel, profesyonel, duygusal, zihinsel veya metafiziksel olarak yanlış noktada olabilirsiniz. Örneğin sizin gibi insanlara karşı ırsi, etnik, tercihlere dayalı ayrımcılığın olduğu bir yerdeyseniz, seçenekleriniz kısıtlı olabilir. Benzer şekilde sizin yeteneklerinizi takdir etmeyen bir iş ortamında veya sosyal toplulukta mutsuz olabilirsiniz ve bu da duygusal hayatınıza etkilerini taşıyabilir. Bu nedenle doğru yerde ve noktada olmanız önemlidir.

Bağlanmaktan, terk edilmekten veya risklerden korkmak

Evlilikteki sonsuz bağlanmanın adını duyduğunuzda bile korkuyor musunuz? O zaman tek kalmaya devam etmeniz çok doğaldır. Seçeneklere açık olmak güzeldir ancak bu süreçte size uyacak bir insanı kaybedebilirsiniz.

Çok umutsuz olmak

Tek kalmamak için çok çaba göstermek tek kalmanıza sebep olabilir. Umutsuzluk başkaları tarafından kolayca hissedilir. Yalnız olmanın illa ki mutsuzluk anlamına gelmediğini unutmayın.

İlginizi çekebilir: Yalnızlığın anatomisi ve yalnızlık duygusuyla başa çıkabilmenin yolları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!