Hediyelerinizle iyilik dağıtmaya ne dersiniz?

Yeni yıla sayılı günler kala hediye seçiminizle belki de hiç tanımadığınız bir başka insanı mutlu etmeye ne dersiniz? Özel günlerde pek çok farklı hediye seçeneği sunuluyor, bunlardan belki de en anlamlısı gönüllü kuruluşlardan birine bağış yapmak ya da sundukları birbirinden farklı hediye alternatifleriyle bağışta bulunmak.

Farklı alanlarlarda faaliyet gösteren ve birbirinden değerli çalışmalar yürüten 8 farklı gönüllü kuruluşu ve hediye seçeneklerini sizler için derledik. Üstelik bu hediyeleri hemen vermenize gerek yok!

TEGV – Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı

“Bir çocuk değişir, Türkiye gelişir” diyen TEGV, 22 yıldır çocukların hak ettikleri eğitimi alabilmeleri, kendi potansiyellerini keşfetmeleri için aktif olarak çalışıyor. Özellikle eğitim olanaklarının sınırlı olduğu bölgelerde çalışmalarını yürüten TEGV, bugüne kadar 2 milyondan fazla çocuğa eğitim yolunda destek sağladı ve sağlamaya devam ediyor.

Siz de çocukların eğitim ve gelişimlerine katkıda bulunmak isterseniz, bu yıl yılbaşı hediyelerinizi TEGV’in e-mağazasından seçebilirsiniz.

https://www.emagaza.tegv.org

ÇEKÜL – Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı

Ülkemizin doğal, tarihsel ve kültürel varlıklarını korumak amacıyla 1990 yılında kurulan ÇEKÜL’ün Vakıf Başkanı Metin Sözen, kuruluş amacını şu sözlerle ifade ediyor: “Kamuoyu duyarlılığını güçlendirerek, kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel değerlere ve kimliklere sahip çıkılmasını sağlamak… Bu varlıkları özgün niteliğine dokunmadan, benzersiz kimliğini bozmadan ortaya çıkarmak, korumak, iyileştirmek, çağdaş bir anlayışla işlevlendirmek ve yaşatmak… Bir miras, bir belge olarak geleceğe aktarmak…” 

Doğa dostu tüketicilere pek çok farklı seçenek sunan ÇEKÜL Vakfı’nın yılbaşına özel hediye setlerini ve diğer tüm hediye alternatiflerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.cekuldukkan.org

LÖSEV – Lösemili Çocuklar Vakfı

1998’den bu yana; lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak amacıyla faaliyet gösteren LÖSEV, aynı zamanda kan hastalıkları konusunda tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurma amacıyla çalışmalarına devam etmektedir.

Türkiye’de her yıl 2000 yeni lösemili çocuk vakası ortaya çıkıyor. Hem çocukları hem de ailelerini desteklemek amacıyla siz de bu yıl hediye seçminizi LÖSEV’den yana kullanarak, onların yüzünü güldürmek için bir katkıda bulunabilirsiniz.

https://www.lsvdukkan.com

AÇEV – Anne Çocuk Eğitim Vakfı

20 yılı aşkın bir süredir bireyleri, çocukları ve aileleri daha iyi bir geleceğe hazırlamak için çalışan AÇEV, bugüne kadar gerçekleştirdiği eğitim programları aracılığıyla 820.000’den fazla kişiye ulaştı. Erken çocukluk ve yetişkin eğitimi alanındaki faaliyetleriyle yola çıkan AÇEV, toplumun ihtiyaçlarına cevap veren eğitim programları geliştiriyor ve yaygın bir şekilde uygulanmasını sağlamak amacıyla çalışıyor.

Hem çocukların hem de ailelerin daha iyi bir geleceğe adım atması için yılbaşı hediyenizi AÇEV’in dükkanından seçebilirsiniz.

https://www.acevle.org/alisveris-yapeski/yilbasi-hediyeleri/

Darüşşafaka

Darüşşafaka, 1863’ten bu yana anne ya da babası hayatta olmayan, iyi bir eğitim imkanı sağlayamayan çocukların eğitim ve gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor. Eğitim kurumları ve faaliyetleriyle yaşam boyu öğrenen, çağdaş, özgüvene sahip, topluma karşı her alanda sorumlu bireyler yetiştirmeyi amaçlayan Darüşşafaka, özel gün bağışlarıyla pek çok farklı hediye seçeneği sunuyor.

https://www.darussafaka.org/bagis/ozel-gun-bagislari

TEMA – Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

TEMA Vakfı “Türkiye Çöl Olmasın” sloganıyla 1992 yılında yola çıktı. Başta erozyon sorunu olmak üzere çevre sorunlarına karşı duyarlı, bilinçli ve etkin bir kamuoyu oluşturmayı hedefleyen TEMA, sürdürülebilir yaşam ilkesiyle başta topraklarımız olmak üzere doğal varlıkların korunması için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yeni yılda sevdiklerinize birer fidan etmeye ne dersiniz?

http://www.tema.org.tr/web_14966-2_1/neuralnetwork.aspx?type=33

WWF – Dünya Doğayı Koruma Vakfı

WWF, dünyada 100’den fazla ülkede çalışmalar yürüten uluslararası bir doğa koruma kuruluşudur. Türkiye’de 42 yıldır doğa koruma mücadelesinde faaliyet gösteren WWF Türkiye çalışmalarını “ülkemizin doğasının korunması”, “yaşam tarzımızın  değişmesi” ve “iklim değişikliğiyle mücadele” olmak üzere üç ana kategoride yürütüyor. 

Yeni yılda deniz kaplumbağası evlat edinmeye ve sevdiklerinize hediye etmeye ne dersiniz?

https://www.wwf.org.tr/sizneyapabilirsiniz/mutlugunbagislari/

Tohum Otizm – Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı

Tohum Otizm Vakfı, 2003 yılından bu yana “otizm spektrum bozukluğu” olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılması ve bunun Türkiye çapında yaygınlaştırılması amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Tanı alan çocukların ve ailelerinin sağlık, eğitimmeslek edinimi, istihdam, bağımsız yaşam ve kaynaştırma gereksinimlerinin karşılanmasına destek olmak için Tohum Otizm’in hediye seçeneklerine göz atabilir ve siz de bu vesileyle katkıda bulunabilirsiniz.

https://www.tohumotizm.org.tr/online-dukkan

 

İlginizi çekebilir: Sevdiklerinizi mutlu edin: Paranın satın alamayacağı 8 yılbaşı hediyesi

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!