Hazal Kızıltoprak: ”El Quinto, onu takan her kişiye aynı cümleyi vermektense, herkesin kendi cümlesini kurmasını tercih eder.”

Hazal Kızıltoprak; tasarımcı, üretici ve performansçı… Her daim elleriyle bir şeyler yapma isteği onu El Quinto’yu yaratmaya yöneltmiş.

hazal featured

Hazal Kızıltoprak’ın tasarlamış olduğu harika takılara Shop The Design‘dan ulaşabilirsiniz.

hazal1. Nedir El Quinto? İksiri nerde saklıdır?

El Quinto gördüğü, dokunduğu, kokladığı her şeyden ilham alan Hazal Kızıltoprak’ın tasarlayıp ürettiği, el yapımı takı markasıdır. El Quinto, onu takan her kişiye aynı cümleyi vermektense, herkesin kendi cümlesini kurmasını tercih eder.

2. Tasarım yapmaya nasıl başladınız?

Sanırım küçüklüğümden beri aldığım bale ve dans eğitimleriyle başladım. Bence bir şeyi tasarlamayla bedenimle başlamış olmak en büyük avantajım.

3. İyi bir gün sizin için nasıl başlar? En büyük motivasyon kaynağınız nedir?

İyi bir gün için tabii ki hareket, güzel hava, güzel yemek var; ama ben kendi denklemimde buna sütlü çay ve 90’lar R&B müziklerini de ekliyorum. Sevdiğim işi yapıyor olmam zaten başlı başına bir motivasyon kaynağı.

IMG_0472

 

IMG_0619

4. Sizin için bir tasarım nasıl olmalıdır? Yurtdışında beslendiğiniz kaynaklar nelerdir?

Sanırım iyi bir tasarım “zorlama” durmayandır. Yurtdışında takip ettiğim birçok sanatçı, tasarımcı, blog, mağaza, yayın var. Bu kaynakları süzebildiğim nokta kendi kökümle – buna doğduğum yer demiyorum, öz diyorum – bağlantı kurabildiğim zaman oluyor.

IMG_0616

5. Geleceğe dair sizi heyecanlandıran projeleriniz neler?

Yeni koleksiyonum “Urge” ve yakın gelecekte gerçekleşecek güzel işbirlikleri beni epey heyecanlandırıyor.

IMG_0621

IMG_0622

 

 

Shop The Design’da yer alan diğer tasarımcıları yakından tanımak için tıklayınız. 

Shopthedesign.com
Farklılıklardan ilham alan 150’den fazla tasarımcının adresi Shopthedesign.com, binlerce limitli ürünü sizin için keşfedip bir araya getiriyor. Özel tasarım arayanların adresi, tasarımcıların ilhamlarını ve ... Devam