Hayatta her zaman iyi bir arkadaşa ihtiyaç duymanızın 3 nedeni

İnsan, doğası gereği sosyal olmaya ve başka insanlarla iletişim kurmaya meyillidir. Hepimiz, kendimiz ve ailemiz dışındaki kişilerle bir şeyler paylaşmak istiyoruz. Ancak maalesef günlük hayatın stresi içinde birçoğumuz bu sosyal yapımızdan çıkıp kendi içimize kapanıyoruz ve var olan stresi bir kat daha artırmış oluyoruz. Oysa mutlu ve iyi bir hayat yaşamak için en derin düşüncelerimizi açıklayabildiğimiz arkadaşlara sahip olmalıyız.

arkadaş 2
İyi bir arkadaş sayesinde, ortak bir zihinsel dünya yakalayabilir ve bu sayede yalnızlığın üstesinden gelebilirsiniz.

Uplifers olarak, hayatın stresini bir kenara bırakmanız ve arkadaşlığın güzelliğini hatırlamanız için neden iyi bir arkadaşa ihtiyacınız olduğunu üç maddede sıraladık:

1. İyi bir arkadaş sizi anlar

Hepimizin en çok istediği şeylerden biri de başkaları tarafından anlaşılmak ve sesimizin duyulması. Aynı seviyede iletişim kurabildiğiniz iyi bir arkadaş bulmak ve onunla en derin düşüncelerinizi paylaşmak, bu dünyada var olan en güzel hediyelerden biri. İyi bir arkadaş sayesinde, ortak bir zihinsel dünya yakalayabilir ve bu sayede yalnızlığın üstesinden gelebilir, kendinizle ve başkalarıyla barış içinde yaşayabilirsiniz.

2. İyi bir arkadaş size dürüst davranır

İyi bir arkadaş, olumsuz bile olsa aklından geçen tüm düşünceleri dürüstçe sizinle paylaşır. O her zaman sizin için iyi olanı göstermeye çalışır. Sizi eleştirse bile bunu incitmeden yapar.

arkadaş 3
İyi bir arkadaş bulmak ve onunla en derin düşüncelerinizi paylaşmak, bu dünyada var olan en güzel hediyelerden biri.

3. İyi bir arkadaş ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda olur

Hayatın zorlu sınavlarından geçtiğiniz anlarda en çok ihtiyaç duyduğunuz şeylerden biri iyi bir arkadaştır. Zaten iyi bir arkadaş, zorluklarla karşılaştığınızda sizin yanınızda duran ve sizi destekleyen kişidir. Yanınızda iyi bir arkadaşınız varsa, hayatın tüm zorluklarını, en az psikolojik hasarla atlatabilirsiniz.

Kaynak:
The Unbounded Spirit

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!