Hayallerini gerçekleştirmek isteyen girişimci gençlere bir çağrı

Hayaller olmadan yaşamak çok can sıkıcı ve keyifsiz olabiliyor. Özellikle de genç yaşlarda… Ancak gençlik yıllarında ne kadar istekli, heyecanlı ve yaratıcı fikirlerle dolu olsak da, içinde bulunduğumuz şartlar ve imkanlarımız nedeniyle bazen bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek zor olabiliyor.

Ülkemizde gençlere ilham olmak, başarı öykülerini duyurmak ve girişimcilik ekosistemini geliştirmek için yola çıkan TÜSİAD, ‘Bu Gençlikte İŞ VAR!’ iş fikri yarışmasıyla gençlerin hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor.

Bu yıl 73 il 152 üniversitenin katılımıyla gerçekleşen yarışma, 18-30 yaş arası üniversite öğrencilerine yönelik.

‘Bu Gençlikte İŞ Var!’ girişimci üniversite öğrencilerine iş dünyasının deneyimlerinden faydalanabilecekleri kapsamlı bir süreç deneyimi sunan bir iş fikri yarışması. Girişimcilik kültürünü Türkiye geneline yaymak ve gençleri doğru bir şekilde yönlendirmek, başta gençler olmak üzere girişimciliği teşvik etmek ve gençlerin TÜSİAD üyelerinin tecrübelerinden faydalanmalarını sağlamak amacıyla böyle bir yarışma düzenleniyor. 2011 yılından bu yana düzenlenen ve bu yıl 73 il 152 üniversitenin katılımıyla gerçekleşen yarışma, 18-30 yaş arası üniversite öğrencilerine yönelik.

Bu seneki yarışmanın odak noktasına üç temel konu var:

  1. Anadolu’daki potansiyeli ortaya çıkarmak
  2. Genç kadın girişimci adaylarını cesaretlendirmek
  3. Sosyal ve çevresel etki yaratıp iş fikirlerini “BM Küresel Kalkınma Hedefleri”ne vurgu yaparak desteklemek.

Yarışma süresince gençler, hem TÜSİAD üyeleri hem de girişimcilik dünyasında etkili 100’ü aşkın kurumla etkileşim imkanı buluyor. Ön elemeyi geçerek eğitim kampına katılan gençler, yarışma sonrasında TÜSİAD Girişimci Kulübü Üyesi olmaya hak kazanıyor. TÜSİAD rehberleriyle çalışıp yarı finalde yarışan gençler de BGİV Girişimcisi olarak adlandırılarak yarışma sonrasında da desteklenmeye devam ediliyor.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! girişimcilik konusundaki bilgilerini pekiştirmek isteyen tüm girişimci adaylarına, Silikon Vadisi’nin en önemli 10 kanaat önderinden biri kabul edilen girişimci ve akademisyen Steve Blank’in online eğitimini web sitesi üzerinden Türkçe altyazılı olarak sunuyor.

Ön elemeyi geçen ekipler her sene farklı bir üniversitenin ev sahipliğinde gerçekleştirilen eğitim kampında, alanında lider 50’yi aşkın iş dünyası profesyoneli ve mentorundan eğitim alma ve networking imkanı buluyor. Final jürisi tarafından seçilen ilk üç ekibe iş fikirlerini geliştirmeleri için maddi destek sağlanıyor.

TÜSİAD, Bu Gençlikte İŞ Var! başvuruları 30 Kasım’a kadar devam ediyor! Yarışma 18-30 yaş arasındaki üniversite öğrencilerine yönelik. Siz katılamıyorsanız bu yazıyı çevrenizde bu kriterlerdeki gençlerle paylaşarak onlara ilham ve fırsat verebilirsiniz!

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

http://www.bugenclikteisvar.com/

http://www.bugenclikteisvar.com/paydasgunu

https://www.youtube.com/watch?v=wMKMwExEFDw

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! 2017 Dönemi Tanıtım Filmi:

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! 2017 Dönemi Tanıtım Filmi

İlginizi çekebilir: Başarıya ulaşmak isteyen girişimcilere yol gösterecek 11 altın öğüt

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!