Günlük burç yorumları: 8 Temmuz

Koç Burcu

Bazen işler üst üste gelir. Organizasyon yeteneğiniz güçlü, kararlılığınız yüksek, enerjiniz tam. O yüzden artan işlerin sizi korkutması için bir neden yok. Hepsinin üstesinden gelebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Korku ve endişe sizi tuzağa düşüren duyguların başında geliyor; ancak bu duygularla yüzleşmek, korkularınızı yenme noktasında büyük fayda sağlıyor. “Korku ve anksiyetinizi yenmek için en doğru adım: Yüzleşme

Boğa Burcu

Yeni bir bilgi öğrendiğinizde, yeni bir araştırma yaptığınızda fikrinizi değiştirmenizde bir yanlışlık yok. Aksine; öğrendikleriniz karşısında yeni aksiyonlar almamak sizi daha zor duruma düşürebilir. Bu yüzden değişim için kendinize şans verin. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

İkizler Burcu

Bazıları yeni bir fikre baktığında, onun sadece imkansız olduğunu düşünür. Kendinizle ilgili kimsenin böyle düşünmesine izin vermeyin. Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın ve başkalarının sizin yerinize karar vermesine engel olun. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Yengeç Burcu

Empati yeteneğiniz çok güçlü. Ancak bu sefer başkalarının sizinle empati kurmasına ihtiyacınız olabilir. Belki bunun için duygularınızı biraz daha ifade etmenin yollarını aramalısınız. 

Uplifers önerisi: Duygular çok güçlü enerji akışlarıdır ve tüm hayatımızı etkiler. Onları tanımaz ve duygularla yaşamayı öğrenemezsek bir yaşam boyu bu güçlü enerji dalgalarıyla yaşamda bir sağa bir sola savrulur dururuz. “Duygular kontrol edilebilir mi: 6 adımda duygularda ustalaşın

Aslan Burcu

Hepimizin hayatında karanlık noktalar vardır. Ancak bu karanlık geçicidir. Sizin etrafınızdaki o kara bulut yakın zamanda dağılıyor. Belki endişelerinizin hepsi bir anda yok olmayabilir ancak güneşli günlerin yakın olduğunu düşünerek rahat bir nefes alabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Başak Burcu

İş yerinde veya özel hayatınızda üstlendiğiniz rolün çok iyi altından kalkıyor olabilirsiniz. Ancak artık daha fazla sorumluluk almanın vakti gelmiş olabilir. Büyük resme odaklanmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Hep aynı şeyleri yapmak, aynı kişilerle görüşmek, aynı yerlere gitmek rahatlatır sanıyoruz ama uzun vadede arızaya sebebiyet veriyor. Hep aynı yemeği yesen, sporda sürekli ve sadece aynı kası çalıştırsan bedenin arıza çıkartacağı gibi. Rahatta ve konforda beyin çıkıyor devreden. Otomatiğe bağlıyor. Ve otomatiklikte gelişim yok. “Konfor alanınızdan çıkmak için neyi bekliyorsunuz?

Terazi Burcu

Hepimiz hayatımızın en mutlu, en keyifli anlarını biriktirmeyi seviyoruz. Eğer kendinizi sosyal medya üzerinden başkalarıya kıyaslıyorsanız, bundan bir an önce vazgeçmelisiniz. Unutmayın ki hiçkimse sosyal medyada en zorlandığı anları paylaşmaz. 

Uplifers önerisi: “FoMO” sözcüğü Oxford İngilizce sözlüğüne bile girmişti. Sözcüğün açılımı “fear of missing out” yani fırsatları kaçırma korkusu. Her ne kadar bu kavram yeni sözlüklere girmiş olsa da aslında hepimizin belleğinde çok eskilerden beri var olan bir duygu. “Sosyal medyanın pekiştirdiği ‘fırsatları kaçırma korkusu’ndan kurtulmanın yolları

Akrep Burcu

Hep denemek istediğiniz bir şeyle ilgili korkularınız olabilir. Belki de bu korkuların kaynağı, başkalarından utanma duygusu olabilir. Bu çekingenliği bir kenara bırakın ve özgüveninizi toplayın. Zaman geçerken isteklerinizi ertelemeyin. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Yay Burcu

Şu sıralar büyük alışverişler yapmaktan, önemli harcamalar yapmaktan kaçınmak iyi olabilir. Belki de ihtiyaçlarınızın daha farklı olduğunu fark edebilirsiniz. Sonradan pişman olacağınız alışverişler yapmak istemezsiniz. 

Uplifers önerisi: Kredi kartı kullanmadığınız, borç ödeme derdinizin ve bankadan gelen harcama mesajlarının olmadığı bir dünya düşünün. Böyle bir dünyada sadece o ay kazandığınız maaşa bağlı kalarak şu an sahip olduğunuz yaşam standartlarını sürdürebilmeniz mümkün olur muydu? “Tüketim kültürü ve harcama alışkanlıkları: Neyi, neden, nasıl ve ne kadar harcıyoruz?

Oğlak Burcu

Aynı anda birden fazla şeyle uğraşmak durumunda olabilirsiniz. Bu da sizde kararsızlık, ne yaptığını bilmeme, kybolmuşluk hissi uyandırabilir. Böyle zamanlarda kendinizi kapatmak yerine başkalarından destek almaya açık olmalısınız. Belki size rehberlik eden birisi olabilir. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Kova Burcu

İş yerinizde bir değişim söz konusu olabilir. Bu konuyla ilgili söyleyecek sözleriniz olsa bile bir süre sessiz kalıp olan biteni gözlemlemek daha iyi olabilir. Sabırlı olun ve gördüğünüz her şeyi not edin. Doğru zaman geldiğinde, siz de fark edeceksiniz. 

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

Balık Burcu

Sevdiğiniz bir kişi yeni ve heyecan verici bir maceraya atılmış olabilir. Bu heyecana sizin de ortak olmanızı isteyebilirler. Ancak bir süre gözlemlemek, işlerin nasıl gittiğini görmek iyi olabilir. Böylelikle ileride yaşanabilecek olası hayal kırıklıklarının önüne geçmiş olursunuz. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!