Günlük burç yorumları: 8 Ocak

Koç Burcu

Sizi endişelendiren bir şeyle ilgili ufacık bir değişiklik yaparak büyük bir değişime öncülük edebilirsiniz. İşlerin kötü gidebileceğine odaklanmak yerine, nasıl düzeltebileceğinize odaklanarak her şeyi değiştirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Boğa Burcu

2020 yılı biraz şanssız geçmiş olabilir ve 2021’e büyük beklentilerle başlamış olabilirsiniz. Yılın ilk haftası biterken umduğunuzu bulamadığınız hissine kapılmayın. Belki de siz yanlış tarafa bakıyorsunuz ve etrafınızdaki güzelliklerin farkına varamıyor olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

İkizler Burcu

Aceleci bir yapınız var ve bir konuda endişelenmeye başladığınızda aceleciliğiniz yüzünden daha fazla endişelenmeye başlıyorsunuz. Bir probleme odaklandığınız zaman, diğer potansiyel problemleri de görmeye başlıyorsunuz. Bu döngüden kurtulmak yine sizin elinizde. Biraz olayları akışına bırakmalısınız. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Yengeç Burcu

Yakın zamanda çok sevdiğiniz birisiyle aranızda bir kırgınlık yaşanmış olabilir. Karşınızdakinin bunu anlamasını istiyorsanız, duygularınızı ifade etmelisiniz. Bu konuda bir başkasının veya evrenin yardım etmesini bekleyemezsiniz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Aslan Burcu

Geçmişte kaybettiğiniz bir şeyin yerini, başka bir şeyle değiştiremezsiniz. Ancak onun yarattığı boşluğu, bir başka şeyle doldurabilirsiniz. Yeter ki siz buna izin verin… Mutlu olmak istiyorsanız, öncelikle sizin buna izin vermeniz gerekir. 

Uplifers önerisi: Dünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz? “Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Başak Burcu

Bazen karşınızdaki kişinin motivasyonu ve heyecanı o kadar yüksektir ki kendi düşüncelerinizden şüphe etmeye başlarsınız. Kendi düşüncelerinizi bir kenara bırakıp, başkası için doğru olana inanmaya başlarsınız. Benzer bir durumla karşılaşırsanız, kendinizi daha dikkatlice gözlemlemeye çalışın. 

Uplifers önerisi: Aslında iyi veya kötü olarak adlandırdığımız, olması gereken ya da gerekmeyen diye başlayan tanımlarımız, doğru ya da yanlış kavramlarımız… Hepsi tamamen gerçekdışı. “Gerçeğe ulaşmak için: Bildiklerinizi, inandıklarınızı, tanımlarınızı ve egoyu bir kenara bırakın

Terazi Burcu

Yakın zamanda verdiğiniz bir kararı çok fazla sorguluyor olabilirsiniz. Üstelik bu kadar çok sorguladıkça, objektif bakış açınızı kaybedebilirsiniz. Biraz uzaktan bakıp kendinizi rahatlatmaya, böylelikle olayları daha net görmeye çalışmak iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Akrep Burcu

Hepimiz bazen kendimizi yetersiz hissedebiliyoruz. Böyle günlerde eşsiz, benzersiz olduğunuzu, dünyaya pek çok katkınız olduğunu hatırlamak iyi gelebilir. Bazen hayatınızı anlamlı kılan şeyleri düşünmek, size sandığınızdan daha iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi:  Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Yay Burcu

Yakın zamanda bir konuda umutsuzluğa kapılarak vazgeçmiş olabilirsiniz. Ancak yaşanan bir gelişme, sizin için yeniden umudun kapısını aralayabilir. Bazen ufacık bir şey bile motivasyonu toplamak için yeterli olabilir. Sizin için de biraz daha umutlu olmanın vakti geldi.  

Uplifers önerisi: Hiçbir şey düşündüğümüz hali ile var olmuyor hayatın akışında… Her şey senin “zannettiğin, umduğun, varsaydığın, planların çerçevesinde olsun istediğin, direttiğin, çabaladığın” halleriyle var. Var ama gerçekten uzak… “Hayalden gerçeğe, gerçek sandığından hayal sandığına bir yol: Hayat

Oğlak Burcu

Bir konuda belli bir yolu takip etmediğiniz sürece başarısız olacağınızı düşünmüş olabilirsiniz. Ancak tam siz umutsuzluğa kapılmışken yepyeni bir fırsat ortaya çıkabilir ve yeniden umudunuzun artmasına neden olabilir. Belki de uzun zamandır yanıtını aradığınız bir soruya cevap bulmuş olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Kova Burcu

Olayları birçok açıdan görmeyi başarabilen birisiniz. Ancak bu her zaman böyle olmayabilir. Başkalarının hayatıyla ilgili yorum yaparken dikkatli olmakta fayda var. Belki de durum sizin sandığınız gibi olmayabilir. Bu yüzden kesin bir yargıya varmadan önce karşınızdakini dinlemeye özen göstermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Balık Burcu

Haksızlık karşısında harekete geçmeden duramayan bir yapınız var. Ancak bazen bu özelliğiniz, insanların kendilerini savunmalarına engel olabilir. Bu yüzden şahit olduğunuz bir haksızlığa müdahale ederken, başkalarının alanına girmediğinizden emin olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapı taşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın :)

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!