Günlük burç yorumları: 29 Kasım

Koç Burcu

Burcunuzun yönetici gezegeni Mars, Neptün ile güzel bir bağ oluşturuyor. Biraz durmak, kendinize vakit ayırmak iyi olabilir. Günlük programınıza ara verip, kısa bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Sessiz, huzurlu ve keyifli bir yere gitmek size iyi gelebilir.

Uplifers önerisi: Arada yalnız kalmak kendinizi dinlemenize imkan sağlar. İç sesiniz ne kadar güçlü ise, dış sesler o kadar hafif kalır. ¨Dış sesleri kapatıp iç sesinizi dinlenmenin önemi¨

Boğa Burcu

Güneş ve Merkür’ün etkisiyle etrafınızdaki gelişmelere daha dikkatlice yaklaşabilirsiniz. Harcamalarınızı gözden geçirmek iyi olabilir. Ev alışverişine gitmeden önce buzdolabınızı kontrol edebilir ve bir liste yapabilirsiniz. Böylelikle fazla harcama yapmadan kaçınabilirsiniz.

Uplifers önerisi:  Kredi kartı kullanmadığınız, borç ödeme derdinizin ve bankadan gelen harcama mesajlarının olmadığı bir dünya düşünün. Böyle bir dünyada sadece o ay kazandığınız maaşa bağlı kalarak şu an sahip olduğunuz yaşam standartlarını sürdürebilmeniz mümkün olur muydu? “Tüketim kültürü ve harcama alışkanlıkları: Neyi, neden, nasıl ve ne kadar harcıyoruz?

İkizler Burcu

Gezegenlerin yer değiştirmesiyle beraber kariyer planlarınızı değiştirebilirsiniz. Dinlenirken, aklınıza yeni fikirler gelebilir. Dikkatinizi dağıtan şeylerden uzaklaşın ve kendinize zaman ayırın. Böylelikle geleceğinizi şekillendirmek için adımlarınızı kendinizden emin bir şekilde atabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatının değişmesini kimler ister? Daha iyi şartlar, daha iyi bir kariyer, daha fazla bolluk, bereket, başarı, huzur… İyinin iyisi her zaman var, her zaman var olacak… Her zaman daha iyisini isteyeceğiz… Peki konu harekete geçmek olduğunda neden bu isteği koruyamıyoruz? Bizleri daha iyi versiyonumuza ulaşmaktan alıkoyan şey nedir? “Değişimi gerçekten istiyor musun: Konfor alanının dışına çıkma zamanı

Yengeç Burcu

Biraz ilginç bir gün sizi bekliyor. Bir tarafta Güneş ve Merkür arasındaki bağ, hayatınızda uzun zamandır var olan ancak sizin görmediğiniz şeyleri fark etmenize yardımcı oluyor. Bir taraftan da Merkür’ün konumu duygusallık dozu yüksek konuları gündeme getiriyor. Hayat aslında bunların tek bir tanesi değil, hepsinin toplamından oluşuyor. 

Uplifers önerisi: Hiçbir şey düşündüğümüz hali ile var olmuyor hayatın akışında… Her şey senin “zannettiğin, umduğun, varsaydığın, planların çerçevesinde olsun istediğin, direttiğin, çabaladığın” halleriyle var. Var ama gerçekten uzak… “Hayalden gerçeğe, gerçek sandığından hayal sandığına bir yol: Hayat

Aslan Burcu

Bugün hayatınızda bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Sosyal ortamlarda bulunmak size iyi gelebilir. Belki de yakın çevrenizdeki kişilerle ilgili yepyeni şeyler dikkatinizi çekebilir. Unutmayın ki hiç kimseyi tam anlamıyla tanımak mümkün olmuyor. 

Uplifers önerisi: Yeni insanlarla tanışmak ve tanımadığınız kişilerle sohbet etmek, sosyal becerilerinizi geliştirmenin ilk adımlarındandır. ¨Yeni insanlarla tanışmanızı kolaylaştıracak pratik öneriler¨

Başak Burcu

Detaylara takılıp, anı yaşamayı unutabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte vakit geçirirken büyük resmi değil o an yaşadığınız mutluluğu düşünmek yeterli olabilir. Gittiğiniz yerin, adığınız hizmetin pek de bir önemi olmayabilir. 

Uplifers önerisi: Sosyal aktiviteler yaşam kalitenizi yükseltir. ¨Yaşam kalitenizi farklı yönleriyle artırmak için öneriler¨

Terazi Burcu

Son zamanlarda evinizin dekorasyonunda değişiklikler yapabilir veya bir yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Ancak harcama yapmadan önce dikkatli düşünmekte fayda var. İsteklerinizle kaynaklarınızın uyumlu olması gerekir. 

Uplifers önerisi: Zaman zaman hepimizin harcamalarımızı kontrol edemediğimiz, dışarıda fazla yediğimiz, arkadaş buluşmalarında ipin ucunu kaçırdığımız, ev için alışveriş yapasımızın tuttuğu anlar olabiliyor. Finansal dengelerimizi koruyabilmek ve bütçemizi akıllıca yönetebilmek oldukça zor beceriler olmalarının yanı sıra kendimizi iyi hissetmek ve gelecekle ilgili endişe yaşamamak için en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerin de başında geliyor. Her durumda olduğu gibi harcamalarımız konusunda da bilinçli ve farkında bir tutumla ilerlemek, tüketim kültürünün ve harcamanın takdir edildiği bir dünyada daha kontrollü davranmamızın ve tasarruf etmemizin en önemli gerekliliklerinden. “Bilinçli farkındalıkla daha bilinçli tüketmenin ve harcama davranışlarını kontrol etmenin yolları

Akrep Burcu

Hafta sonu istediğiniz gibi dinlenememiş olabilirsiniz. Bugün işlerinizi bitirdikten sonra eve erken gitmek, daha erken uyumak size iyi gelebilir. Böylelikle haftanın geri kalanı için biraz olsun enerji toplayabilirsiniz.  

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Yay Burcu

Bazen hızlı olmak için acele etmek değil, yavaş ve dikkatli olmak gerekir. Eğer bazı şeyleri bir an önce tamamlamak istiyorsanız, acele edip dikkatsizliklere yol açmak yerine, yavaş ve emin adımlarla ilerlemek daha iyi olabilir. Böyle durumlarda sezgilerinizi dinlemek, sizi olası yanlışlardan korur. 

Uplifers önerisi: Birazcık yavaşlayıp sezgilerinize kulak verirseniz, size doğruyu olduğu gibi gözlerinizin önüne serecek, tehlikeli bir durumla karşı karşıya kaldığınızda sizi uyaracak ya da insanları anlamak ve iletişim kurmak konusunda size yeni yollar gösterecektir. ¨Özel hayatımızda sezgilerin yeri¨ 

Oğlak Burcu

Hafta sonu istediğiniz sakinlikte geçmediyse üzülmeyin. Siz de haftayı daha sakin geçirmeye bakın. Erken eve gitmek, iş çıkışı planları azaltmak kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Belki kısa kısa yürüyüşler yapmak da size iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi:  Kendinizi daha iyi hissetmek, kafanızı boşaltmak ve düşüncelerinizi toparlayabilmek için, yürüyüş yapın. Yürümenin faydalarına göz atmak için:  “Yaratıcılığı ve üretkenliği arttırmak için: Yürüyüş“

Kova Burcu

Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınızla haberleşmek iyi olabilir. Belki de onlardan öğrenecekleriniz, olaylara bambaşka bir açıdan bakmanıza yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi:  Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik?Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Balık Burcu

Haftaya yoğun bir başlangıç yapmış olabilirsiniz. Böyle yoğun ve hareketli günlerin sonunda eve erken gitmek, kendinizi biraz şımartmak için sıcak bir banyo yapmak, sevdiğiniz bir müziği açıp dinlemek, kısacası kendinize biraz vakit ayırmak iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi:  İş ortamı stresin ortaya çıkmasına elverişli bir ortamdır. İş yerindeki stres faktörlerini ortadan kaldırmak için uzman klinik psikolog Romina Kuyumcuoğlu’nun önerileri; ¨İş yerinde stresle nasıl başa çıkılır?¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!