Günlük burç yorumları: 8 Ekim

Koç Burcu

Yakın ilişkilerinize odaklanmanız gereken bir gün olabilir. Öte yandan finansal konularda beklenmedik değişiklikler yaşanabilir. Siz dikkatinizi dağıtmadan ilişkilerinizi önceliklendirmeli ve odak noktanızı bozmamalısınız. 

Uplifers önerisi: Yavaşlamak ve iç sesimizi dinlemek; gerçek fikirlerimizi ve hislerimizi anlamamıza yardımcı olarak, doğru adımlar atmamızı sağlar. Bu, özellikle özel hayatımız ve ilişkilerimizle ilgili konularda göz ardı etmememiz gereken bir durumdur.¨İlişkileriniz konusunda göz ardı etmemeniz gereken 5 his¨

Boğa Burcu

İlişkiniz nasıl gidiyor? Belki biraz bu sorunun yanıtını düşünmek, ilişkinizin temellerini sorgulamak, romantik bir adım atmak iyi olabilir. “Ben ve biz” olma konusunda bazı fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapı taşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

İkizler Burcu

Gerilimi yüksek bir gün olabilir. Yükselen enerji seviyenizi dengelemek için bugün biraz daha sağlıklı beslenmek, egzersiz yapmak, hiç olmazsa kısa bir yürüyüş yapmak iyi bir fikir olabilir. Stres seviyenizi dengede tutmalısınız. 

Uplifers önerisi: Stres bir hastalık değildir. Stres seviyeniz çok yüksekse ya da çok uzun sürerse, hem fiziksel hem de zihinsel hastalıklara yakalanabilirsiniz. Zorluklar hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Maalesef ki onları durduramazsınız. Durdurabileceğiniz şey zorlukları karşılarken onlarla kurduğunuz ilişki şeklinizdir. “Stres seviyenizi optimum dengede tutmanın bir yolu: “RAIN” Yaklaşımı

Yengeç Burcu

Haftanın son günü geldi. Yoğun geçen haftanın sonunda, oturduğunuz masadan kalkın ve kendinize güzel bir plan yapın. Akşam dışarı çıkmak, sevdiklerinizle bir araya gelmek, hafta sonu değişik yerler görmek size kendinizi çok iyi hissettirebilir. 

Uplifers önerisi: Kiminle yaşadığımızdan, ne iş yaptığımızdan, tüm sorumluluklarımızdan ve kim olduğumuzdan bağımsız olarak hepimiz zamanın baskısı altındayız. 2011 yılında ABD’de yapılmış olan bir araştırmanın sonuçları, katılımcıların yarısından daha fazlasının hiç boş zamanı olmadığını, üçte ikisininse yaptıkları her işi acele ederek yapmak zorundaymış gibi hissettiklerini belirtiyor. Uyanık olduğumuz saatlerin büyük çoğunluğu işimizle ilgili sorumluluklarımız tarafından tüketilirken, işten arda kalan birkaç saatiyse egzersiz, ev işleri, arkadaşlarımızla ve ailemizle sosyalleşmek gibi aktiviteleri dakikalara bölerek harcamak durumunda kalıyoruz. “Zaman algımızı etkileyen psikolojik faktörler: Zamanı azaltmak veya çoğaltmak mümkün mü?

Aslan Burcu

İçinizdeki tembel aslan ortaya çıkıyor. Bugün biraz daha dinlenerek, miskinlik yaparak geçirmek iyi olabilir. Ailenizle vakit geçirmek, sevdiklerinizle bir araya gelip uzun zun sohbet etmek tam istediğiniz şey…

Uplifers önerisi: İster kısıtlı imkanlarla kurulmuş olsun, ister binbir çeşitten oluşsun, sofralarda aileleri bir araya getiren bir büyü var. Beslenmekten çok daha fazlasını ifade eden yemekler, aynı zamanda aile bireylerini birbirine yaklaştırıyor, bağları güçlendiriyor. “Mutluluğa giden yol kalabalık sofralardan geçer: Ailenizle yemek yemeniz için 7 neden

Başak Burcu

Bir Başak burcu olarak gerçek bir hikaye anlatıcısısınız. Elinize kağıt kalem alın, bilgisayarın karşısına geçin veya sevdiklerinizin karşısına oturup anlatmaya başlayın. İçinizdeki cevhere yaklaştıkça, kendinizle gurur duyabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: 59 saniye kitabında, bilincimiz ve bilinçaltımız aynı ofisi paylaşan iki adama benzetilir. Biri gürültücü, baskın ve oldukça akıllıdır fakat pek yaratıcı değildir. Bu bilinci temsil eder. Bilinçaltını temsil eden ise sakin ve yaratıcı bir tiptir. “Daha yaratıcı olmak için bir rehber: Rüyalarınıza kulak verin

Terazi Burcu

Bugünkü odak noktanız finansal konular… Gelir kaynaklarınızı ve harcamalarınızı masaya yatırıp bir değerlendirme yapmak, önünüzdeki finansal adımları belirlemek iyi olabilir. Böylelikle harcama alışkanlıklarınızı da kontrol etmiş olursunuz. 

Uplifers önerisi: Kredi kartı kullanmadığınız, borç ödeme derdinizin ve bankadan gelen harcama mesajlarının olmadığı bir dünya düşünün. Böyle bir dünyada sadece o ay kazandığınız maaşa bağlı kalarak şu an sahip olduğunuz yaşam standartlarını sürdürebilmeniz mümkün olur muydu?Tüketim kültürü ve harcama alışkanlıkları: Neyi, neden, nasıl ve ne kadar harcıyoruz?

Akrep Burcu

Bir konuya veya bir kişiye olan ilginiz nedeniyle kendinizi biraz fazla kaptırmış olabilirsiniz. Birkaç adım geri atmak, meseleyi birçok boyutuyla ele almak iyi bir fikir olabilir. Böylelikle sonraki adımlarınızı daha sağlam atabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sadi Şirazi’ye sormuşlar “İnsan nedir?” diye; “İnsan üç beş damla kan, binbir endişedir” demiş. Endişe, vesvese, obsesyon, takıntı… İnsan doğası gereği böyledir. Zihin takıntılı, kuruntulu düşünceler üretmeye meyillidir. Kafamızın içerinde bizi rahatsız eden bazı düşünceler, ki bunlar genelde negatiftir, aklımıza geldiğinde bile rahatsızlık verir ve biz düşünmek istemedikçe daha da büyüyerek zihnimizde yer eder. Büyüdükçe de hayatı felç edecek hale gelebilir. Peki hangi konularda takıntılı düşüncelere saplanırız? “Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için 5 yöntem

Yay Burcu

Son zamanlarda yaşanan koşuşturma, sizi de içine çekmiş olabilir. Biraz kendi ihtiyaçlarınıza, isteklerinize kulak vermek, kendinizi dinlemek daha iyi olabilir. İş ve yaşam dengenizi yeniden oluşturmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Oğlak Burcu

Her şeyi kendi başınıza yapmaktan vazgeçin. Arkadaşlarınız sizin tekliflerinizi kabul etmek için dünden hazır olabilir. Bazen talepte bulunmak, zannettiğinizden çok daha kolay bir şekilde kapıların açılmasını sağlayabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Kova Burcu

Tutkularınızı, hayallerinizi daha geniş kitlelerle paylaşmanın tam zamanı! Uzun zamandır beklediğiniz o “doğru zaman” artık gelmiş olabilir. Bu arada aile veya evinizle ilgili ani bir gelişme söz konusu olabilir. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Balık Burcu

Her zaman bir tarafınızın yaratıcılıkla ilişkisini sıcak tutmak iyi bir fikir. Belki bu hafta sonu yakınlardaki bir yerlere gidebilir, plansız bir kaçamak yapabilirsiniz. Bu da sizin yaratıcılığınızı mutlaka geliştirecektir. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!