Günlük burç yorumları: 7 Nisan

Koç Burcu

Hayalleriniz, umutlarınız olabilir. Ancak bazen bu hayallere fazlasıyla takılıp kalabiliyoruz. Gerçek olması için elinizden gelen tüm adımları attıysanız, geri kalanı akışa bırakmalısınız. Bir hayalinizin veya hedefinizin olması, başka bir hayalinizin veya hedefinizin olamayacağı anlamına gelmemeli. 

Uplifers önerisi: Sadi Şirazi’ye sormuşlar “İnsan nedir?” diye; “İnsan üç beş damla kan, binbir endişedir” demiş. Endişe, vesvese, obsesyon, takıntı… İnsan doğası gereği böyledir. Zihin takıntılı, kuruntulu düşünceler üretmeye meyillidir. Kafamızın içerinde bizi rahatsız eden bazı düşünceler, ki bunlar genelde negatiftir, aklımıza geldiğinde bile rahatsızlık verir ve biz düşünmek istemedikçe daha da büyüyerek zihnimizde yer eder. Büyüdükçe de hayatı felç edecek hale gelebilir. Peki hangi konularda takıntılı düşüncelere saplanırız? “Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için 5 yöntem

Boğa Burcu

Başkalarının bir konudaki önerilerini dinlerken, size ne yapacağınızı söylediği duygusuna kapıldığınız oluyor mu? Belki de bu onların iletişim kurma yöntemi olabilir. Belki de siz bir konuda kararsız ve ne yapacağınızı bilmez bir halde olduğunuzu çok fazla hissettirdiğiniz için karşınızdaki kişi de size buna uygun bir şekilde yaklaşıyor olabilir. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapı taşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

İkizler Burcu

Eğer karşınızdaki kişi sizin iş yapış şeklinizde bir eksiklik olduğunu söylerse, bu belki de sizi anlamadığı için olabilir. Yönteminiz başkalarına fazlasıyla karmaşık gelebilir. Siz sonuca ulaştığınızda da belki anlamayacaklar ama sizi takdir edeceklerdir. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Yengeç Burcu

Büyük veya küçük, yaşadığınız tüm hayal kırıklıkları sizi bazı düşüncelere sevk edebilir. Çevrenizdekilerin sizi gerçekten sevip sevmediğini sorgulamaya başlayabilirsiniz. Kendinize karşı biraz daha nazik olabilirsiniz . 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Aslan Burcu

Sevdiğiniz insanlar haksızlığa uğradığında ayağa kalkmak, tepkinizi göstermek sizin için adeta içgüdüsel bir şey. Ancak bazen meselelerin bu kadar içinde olmamanız gerekebilir. Bu durum sizi zorlasa da sonradan dönüp baktığınızda sevdiğiniz kişi için daha iyi olduğunu görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Başak Burcu

Büyük hedefleriniz olabilir ancak bu hedefler için ne kadar risk alırsınız? Daha yükseğe çıkmak istiyorsanız, daha yüksekten düşme riskini almanız gerekebilir. Böyle durumlarda kendi yeteneklerinizi ve bu yeteneklere göre ne kadar risk alabileceğinizi değerlendirmelisiniz.

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Terazi Burcu

Bazı insanlar, gerçeği kabul etmek çok zor geldiğinde inanmak istedikleri şeye inanırlar. Bu sizin için pek uygun olmayabilir. Ancak gerçekçi olmak demek, kendinizi çok fazla zorlama anlamına gelmemeli. Bazen kabul etmekte zorlandığınız konuları biraz erteleyebilir ve kendinize biraz zaman tanıyabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Akrep Burcu

Bir puzzle’ın eksik parçalarını bulmaya çalışıyorsanız ve bir başka kişide bu eksik parçaların olduğunu düşünüyorsanız neden iş birliği yapmıyorsunuz? Güvendiğiniz kişilerle iş birliği yapmak, sizi başarıya götüreceği gibi bir yandan da zaman kazandırır. 

Uplifers önerisi: Leipzig Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, sabah erken kalkan insanların daha aktif olduğu sonucuna ulaşıldı. Fakat bunun etkili olabilmesi için sadece sabah erken kalkmak yetmiyor. Bunun yanı sıra olumlu bir düşünce şekli oluşturmalı ve yapılması gerekenleri herkesten önce yapmalısınız. “Başarılı insanların sahip olduğu 7 sabah rutini

Yay Burcu

Hassas ve kırılgan birisiyle iş yürütmek kolay olmayabilir. Üstelik sizin gibi hedef odaklı birisi için… Ancak sabrınızı ve hoşgörünüzü yitirmeden bu kişiyle iletişime devam etmek, size bambaşka şeyler öğretebilir. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Oğlak Burcu

Bir süre önce verdiğiniz bir sözü yerine getirmek, şimdilerde sizin için bir pişmanlığa dönüşmüş olabilir, sizin üretkenliğinizi engelleyebilir. Şöyle düşünün; eğer verdiğiniz sözden vazgeçme şansınız yoksa, bu süreci kendiniz için bir işkenceye dönüştürmek yerine buradan neler öğrenebileceğinize odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

Kova Burcu

Birileri sizin tercihlerinizi başkalarıyla kıyaslayarak sizi etkilemeye çalışıyor olabilir. Eğer kendinizden eminseniz, tercihlerinizi savunmalı ve bunlardan vazgeçmemelisiniz. Başkalarının sizin adınıza düşünmesine izin vermeyin ve kendi hislerinize sahip çıkın. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Balık Burcu

Trafikte çok sıkılıyorsanız, gitmek istediğiniz yere hemen ulaşamadığınız için strese giriyorsanız kendinizi daha fazla üzmek yerine alternatifler türetebilirsiniz. Eğer işler istediğiniz gibi gitmiyorsa, sizi yoran anları daha farklı değerlendirmeyi deneyebilirsiniz. Bakış açınızı değiştirerek, hayatta birçok şeyi değiştirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatınızda hiç her şeyin çok yolunda gittiği günleriniz oldu mu? Maddi desteğe ihtiyacınız olduğunda şirket politikasında olmadığı halde bir anda gelen teşvik primi, tek başına taşınmaya çalışırken aniden ortaya çıkan, uzun zamandır görmediğiniz ve enteresan bir şekilde sanki sadece taşınmanıza yardım için gelmişçesine sonrasında yine bir daha görmediğiniz bir dost. Olan her şeyin tam zamanında, tam olması gerektiği yerde, olması gerektiği gibi olduğu, neredeyse “Bu bir mucize” dedirten anlar. “Dileğiniz gerçek olsa şaşırır mıydınız: Bakış açınızla kendi gerçekliğinizi yaratabilirsiniz

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!