Günlük burç yorumları: 5 Eylül

Koç Burcu

İşinizle ilgili bir konuda yazılı bir kaç belgeye ihtiyacınız olabilir. Gelişiminizi kağıt üstünde, somut olarak görebilme şansı yakalayacağınız bu raporlar, hedeflerinizi daha sağlıklı belirlemenize ve bulunduğunuz konumla ilgili farkındalık kazanmanıza yardımcı olabilir.

Uplifers önerisi:   Gerçekçi olmayan hedefler o yolda çaba harcarken olumsuz sonuçlarla karşılaşıldığında motivasyon kırıklığına, kişinin kendi yeteneğine olan güvenini kaybetmesine ve mutsuzluğa neden olur. Bir hedefe ulaşmak için onu netleştirmenin yanı sıra onun gerçekleşeceğine de inanmanız gerekir.¨Başarılı insanların izledikleri yol¨

Boğa Burcu

Bugün kişisel bakım, sağlık ve spor gibi konulara daha fazla önem vermeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Yeni bir beslenme ve egzersiz düzeni oluşturmak  için uygun bir zamandasınız. İşlerinizle ilgili uzun soluklu projelere adım atabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Bizler genelde kilo aldığımız zaman diyet yaparız, hastalandığımız zaman sağlıklı olmaya çalışırız, mutsuz olduğumuz zaman mutluluk arayışına gireriz. Halbuki sağlık ve mutluluk hayatımızın bir parçası olması gerekir ki kilo almayalım, hastalanmayalım ve mutlu olalım. “Sürdürülebilir sağlık ve mutluluk felsefesini yaşamınıza nasıl dahil edebilirsiniz?

İkizler Burcu

Eviniz ve aileniz ile ilgili konularda güzel gelişmeler yaşayacağınız ve ikili ilişkilerinizde başarılı olacağınız bir gündesiniz. Sevdiklerinizle beraber geçireceğiniz zaman diliminde beklenmedik güzel sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Uplifers önerisi:  Yapılan araştırmalar, mutlu bir hayat sürmenin yollarını araştırırken hayatımızdaki en önemli şeyin diğer insanlarla olan ilişkilerimiz olduğu kanısına varıyor.¨Diğer insanlar neden önemlidir?¨

Yengeç Burcu

Bugün ağzınızdan çıkacak olan her kelime karşınızdaki kişileri her zamankinden daha fazla etkileyebilir. Bu nedenle konuşmadan önce söyleyeceğiniz her şeyi iki kez düşünmelisiniz. Bakış açınız ve yaratıcı fikirleriniz problem çözme aşamasında en büyük yardımcınız olabilir.

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Aslan Burcu

Aile içinde yaşanan sorunlar sizi oldukça bunaltmış olabilir. Bu durumla başa çıkabilmek ve stres seviyenizi düşürebilmek için tek başınıza kalmak yerine arkadaşlarınızla vakit geçirmeye ve sizi mutlu edebilecek aktiviteler bulmaya çalışmakta fayda var.

Uplifers önerisi:  Stres bir hastalık değildir. Stres seviyeniz çok yüksekse ya da çok uzun sürerse, hem fiziksel hem de zihinsel hastalıklara yakalanabilirsiniz. Zorluklar hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Maalesef ki onları durduramazsınız. Durdurabileceğiniz şey zorlukları karşılarken onlarla kurduğunuz ilişki şeklinizdir. “Stres seviyenizi optimum dengede tutmanın bir yolu: “RAIN” Yaklaşımı

Başak Burcu 

Bugün finansal konular biraz kafanızı kurcalayabilir. Harcamalarınızda yapacağınız küçük değişiklikler ve yapacağınız birikimler önümüzdeki günlerde yaşayacağınız finansal zorlukları zarar görmeden atlatmanıza yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Mutlu bir yaşamın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyi hissetmekle mümkün olabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, para ve maddi kaynaklarımız bütünsel bir iyilik hali için önem taşıyor mu? Para gerçekten mutluluğu da beraberinde getiriyor mu? Finansal olarak iyi durumda olmak ve refah seviyemizin yüksek olması bütünsel iyilik halimizi nasıl etkiliyor? “Finansal wellness nedir: Finansal durumunuzun hayatınız üzerindeki etkileri ve finansal wellness uygulamaları

Terazi Burcu

Duygusal açıdan yoğun günler yaşıyor olabilirsiniz. Etrafınızdaki insanların söylediklerinden ya da size karşı takındıkları tavırdan kolayca etkilenebilirsiniz. Sakinliğinizi korumanızda ve davranışlarınızı kontrol altında tutmanızda yarar olacaktır.

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Akrep Burcu

İş hayatınızın yoğun gittiği bir dönemdesiniz. Bu yoğunluktan sıyrılarak biraz kendinize zaman ayırmanızın ve dikkatinizi toplamanızın zamanı gelmiş olabilir. Meditasyon ya da yogayla zihninizi tekrar canlandırabilir, daha sağlıklı ve aktif bir hayat rutini yakalayabilirsiniz.

Uplifers önerisi:  Kendinizi daha iyi hissetmek, kafanızı boşaltmak ve düşüncelerinizi toparlayabilmek için, yürüyüş yapın. Yürümenin faydalarına göz atmak için; “Yaratıcılığı ve üretkenliği arttırmak için: Yürüyüş“

Yay Burcu

Eğitiminiz ya da işinizle ilgili bir konu sebebiyle yakın bir zamanda seyahat etmeniz gerekebilir. Performansınızı etkileyecek ve sizi entelektüel ve profesyonel açılardan geliştirecek olan bu fırsatı kaçırmamalısınız.

Uplifers önerisi:  Sonunda büyük heveslerle hayalini kurduğunuz tatil zamanı gelip çattı; ancak siz hazırlık yapma, özellikle de bavulunuzu toplama konusunda aynı hevese sahip olmadığınızı mı hissediyorsunuz? Hatta bu konuda kafanızın hayli karıştığını da fark ediyor olabilirsiniz. Kabul edelim ki, bavul hazırlamak biraz kafa karıştırıcı bir iş. Fakat bazı basit ipuçlarını uygulayarak bu karmaşık işi kendiniz için son derece kolay bir hale getirebilirsiniz. “Seyahate çıkarken pratik, kullanışlı ve hafif bir bavul hazırlamanın püf noktaları

Oğlak Burcu

Finansal bir konu üzerine yapacağınız bir anlaşma için yoğun olarak çalışmanız gerekebilir. Bu çalışmalarınız, yetenekli ve yaratıcı bir ekip arkadaşınızın da desteğiyle oldukça güzel sonuçlar getirebilir.

Uplifers önerisi: Ekip başarısı süreklilik arz eder ve en güçlü projelerin ortaya çıkmasını, en iyi çalışmaların yapılmasını ve sonuca ulaşmayı sağlar. En güçlü varlık, en yetkin çalışan bile, tek başına ekipten daha güçlü olamaz. ¨İş yaşamında ekip çalışmasının önemi¨

Kova Burcu

Özellikle ikili ilişkilerinizde aktif olacağınız bir gündesiniz. Eğer henüz bir partneriniz yoksa, bugün yeni biriyle tanışabilirsiniz. Karşınızdaki kişiyi tanımaya çalışmalı ve duygularınızı açıkça belli etmelisiniz.

Uplifers önerisi:  Yeni tanıştığınız biriyle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, kendisine yönelteceğiniz basit ve eğlenceli sorularla geçmişi ve karakteri hakkında fikir edinebilirsiniz. ¨ Karşınızdakini daha iyi tanımanıza yardımcı olacak eğlenceli sorular¨

Balık Burcu

Enerjik ve keyifli bir gün sizi bekliyor. Arkadaşlarınızla bir araya gelmeniz ve eğlenceli dakikalar geçirmeniz söz konusu olabilir. Enerjinizin sosyal ilişkilerinize olumlu olarak yansıdığını fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi:  Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!