Seyahate çıkarken pratik, kullanışlı ve hafif bir bavul hazırlamanın püf noktaları

Sonunda büyük heveslerle hayalini kurduğunuz tatil zamanı gelip çattı; ancak siz hazırlık yapma, özellikle de bavulunuzu toplama konusunda aynı hevese sahip olmadığınızı mı hissediyorsunuz? Hatta bu konuda kafanızın hayli karıştığını da fark ediyor olabilirsiniz. Kabul edelim ki, bavul hazırlamak biraz kafa karıştırıcı bir iş. Fakat bazı basit ipuçlarını uygulayarak bu karmaşık işi kendiniz için son derece kolay bir hale getirebilirsiniz. İşte hızlı, hafif ve kullanışlı bir bavul hazırlamanın ipuçları:

İlginizi çekebilir: Seyahate çıkmadan önce mutlaka göz atmanız gereken 15 seyahat hilesi

Giysileri rulo yapın

Aslında bu tekniği artık herkes biliyor. Fakat çoğunlukla atlanan şey, kıyafetlerinizi önce katlayıp sonra rulo yapmanız gerektiği. Bu şekilde rulolar aynı boyutlarda oluyor ve bavul düzenlemek çok daha kolay hale geliyor.

Ayakkabıları kullanın

Az yer kaplayan bir bavul hazırlarken, mümkün olan tüm alanları kullanmanız gerekiyor. Buna ayakkabıların içi de dahil. İç çamaşırı gibi küçük giysileri yine rulo tekniğini uygulayarak bir poşete koyun ve ayakkabılarınızın içine yerleştirin.

Sıralama önemli

En az yer kaplayan tişört, bluz gibi giysi rulolarınızı bavulunuzda boş kalan yerlere yerleştirin. Daha fazla yer kaplayan ceket, kot pantolon ve elbise gibi kıyafetlerinizi ise tüm bavulu yerleştirdikten sonra en üstte birbirini tamamlayan katmanlar şeklinde katlayın. Kırışmasını istemediğiniz kıyafetlerinizin ters yüzünü çevirerek kırışıklıkları minimuma indirebilirsiniz.

Seyahate çıkarken pratik, kullanışlı ve hafif bir bavul hazırlamanın püf noktaları

Kişisel bakım ürünleri

Bavul hazırlamada belki de en çok düşündüren şey kişisel bakım ürünleridir. Seyahat boyu ürünlerinizi bir kere aldıktan sonra saklayıp tekrar tekrar kullanabileceğinizi unutmayın. Olabilecek sızıntılara karşı da, şişelerin kapaklarını açıp, üstüne kestiğiniz bir poşetten parçaları koyarak tekrar kapatabilirsiniz. Ayrıca eski lens kutularının, fondöten ve diğer makyaj ürünlerini koymak için son derece ideal olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir: Seyahat ederken daha çevreci olmanın ipuçları

Takıları saklama yöntemi

Böyle durumlarda takılarınızı bavula düzenli bir şekilde yerleştirmek ise başka bir sorun haline dönüşebiliyor. Küpeleriniz için fazla düğmeleri kullanabilirsiniz. Küpelerinizi, bu düğmelerin deliklerinden geçirerek bir arada tutmanız mümkün. Kolye ve bilekliklerinizi buzdolabı poşeti ya da küçük boyutlardaki vakumlu poşetlere koyarak katlayabilirsiniz.

Kitap tercihi

Seyahatte kitap okumanın keyfini çıkarmak istiyorsanız, bunun için teknolojinin imkanlarından faydalanmayı mutlaka düşünün. Dijital kaynaklardan e-kitaplar okuyarak, kalın kitapları yanınızda taşıma zahmetinden kurtulabilirsiniz.

Eğer tüm bu anlatılanların nasıl yapıldığını görmek de istiyorum diyorsanız, aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririz:

12 Travel Packing Tips: Howdini Hacks

 

İlginizi çekebilir: Yurtdışında rahat ve hesaplı seyahatin püf noktaları

Kaynak
howdini

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!