Günlük burç yorumları: 4 Mayıs

Koç Burcu

Bir zorlukla karşı karşıya kaldığınızda, sizi endişelendiren şey nasıl mücadele edeceğiniz değil, karşınızdaki şeyin ne kadar karmaşık olduğu. Oysa bakış açınızı değiştirerek önünüzdeki karmaşık durumu bölümlere ayırabilir ve kendiniz için daha kolay hale getirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Boğa Burcu

Yakınınızdaki bir kişiye karşı büyük bir güvensizlik duygusu taşıyor olabilirsiniz. Peki acaba bu güvensizlik karşınızdaki kişiden değil de sizden kaynaklanıyor olabilir mi? Bazen duygularınızı tanımak için onlar üzerine biraz düşünmeniz gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Duygular çok güçlü enerji akışlarıdır ve tüm hayatımızı etkiler. Onları tanımaz ve duygularla yaşamayı öğrenemezsek bir yaşam boyu bu güçlü enerji dalgalarıyla yaşamda bir sağa bir sola savrulur dururuz. “Duygular kontrol edilebilir mi: 6 adımda duygularda ustalaşın

İkizler Burcu

Üzerinde çalıştığınız bir konuyla ilgili kazanma veya kaybetmeye değil, elinizden geleni en iyisini yapmaya odaklanmalısınız. Böyle düşünmeye başladığınızda, her şey sizin için daha keyifli ve kontrol edilebilir bir hal alacaktır. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Yengeç Burcu

Sahip olduğunuz bir yeteneğin farkında bile olmayabilirsiniz. Ancak yakın zamanda bu ortaya çıkacak ve herkesin dikkatini çekebileceksiniz. Hatta bu durum gelirinizde de ciddi bir yükseliş anlamına geliyor. Bu başarının tadını çıkarmalısınız. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

Aslan Burcu

Hayallerle dolu bir döneme giriyorsunuz. Genellikle ayakları yere basan planlar yapmayı seven birisiniz. Ancak sıra dışı düşüncelerin, hayallerin daha çok kıymet kazanacağı bir döneme giriyorsunuz. Bu da sizin için ilginç bir deneyim olabilir. 

Uplifers önerisi: 59 saniye kitabında, bilincimiz ve bilinçaltımız aynı ofisi paylaşan iki adama benzetilir. Biri gürültücü, baskın ve oldukça akıllıdır fakat pek yaratıcı değildir. Bu bilinci temsil eder. Bilinçaltını temsil eden ise sakin ve yaratıcı bir tiptir. “Daha yaratıcı olmak için bir rehber: Rüyalarınıza kulak verin

Başak Burcu

Bir süredir ertelediğiniz bir meseleyi çözüme kavuşturmak için harekete geçmenin tam sırası. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, ilk nereyi görüyorsanız oradan başlayın. 

Uplifers önerisi: Aslında iyi veya kötü olarak adlandırdığımız, olması gereken ya da gerekmeyen diye başlayan tanımlarımız, doğru ya da yanlış kavramlarımız… Hepsi tamamen gerçekdışı. “Gerçeğe ulaşmak için: Bildiklerinizi, inandıklarınızı, tanımlarınızı ve egoyu bir kenara bırakın

Terazi Burcu

Karşınıza çıkan bir fırsatı değerlendirirken, bunu daha önce hiç tecrübe etmediğinize söylemek yerine bu şansı nasıl değerlendireceğinizi düşünmekte fayda var. Cesaretinizi toplayın. 

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Akrep Burcu

Duygusal olarak kendinizi bunalmış, sıkılmış hissedebilirsiniz. Oysa kendinizi rahatlattığınızda, her şey çok daha pürüzsüz ve düzgün bir şekilde belirleyebilir. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Yay Burcu

Aşık olmak, kendine inanma meselesidir. Kendinize inandığınız sürece, aşkın riskini de göze alabilirsiniz. Benzer bir hayaliniz olabilir. Üstelik kenarda köşedeki birikiminiz 1,65 yılda nereden nereye geriye gideceğiz. 

Uplifers önerisi: Birinden hoşlandığımızda duygularımızı açıkça ifade etmek yerine kaçıngan davranışlar sergilemeyi ve karşı tarafın bir adım atmasını bekleriz. Bu davranışın altında yatan en net sebep ise reddedilme korkusudur. “Ya benimle aynı duyguyu paylaşmıyorsa? Ya rezil olursam? Ya bir daha beni görmek istemezse?” gibi endişe içeren düşünceler adım atmayı engeller. “Aşık olduğunuz kişiye duygularınızı açmaktan kormayın: İlk adımı atmayı kolaylaştıracak 5 öneri

Oğlak Burcu

Evde kalıp iş hayatına devam ettirmek, adeta ev ahalisi için çok fazla uğraştırıyor olabilir. Böyle zamanlarda orta yolu bulmak için evinizin şeklini değiştirebilir, aynı zamanda bu size ilerleyen yıllarda da yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

Kova Burcu

Bazen işler öyle üst üste gelir ki sürekli denemekten ve her seferinde bir başka konuyla karşı karşıya kalmaktan yorulabilirsiniz. Siz de zor bir dönemden geçerken, kendinizi ve sağlık çalışanlarını tehlikeye atacak bir adımdan kaçınmalısınız. 

Uplifers önerisi: Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? “Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

Balık Burcu

Biraz sert bir eleştiriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durum bir yanıyla kolay, bir yanıyla zor olabilir. tercih etmekte güçlük çektiğiniz durumlarda, içgüdülerinizin sesine kulak vermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Vücudumuzda yarattığımız stresten bihaber; her geçen gün işyerinde altından kalkmayı başardığımız daha çok işle, daha çok işi hallettiğimizi sanıyoruz… Son çeyrek asırdır rakamların, mantık ve rasyonelliğin içinde kaybolduk. Bu yolda belki de en çok içsel rehberliğimizi kaybettik, sezgilerimize yabancılaştık, sırtımızı döndük. “Sezgilerimize nasıl bu kadar yabancılaştık: Akıl çağının getirdikleri

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!