Günlük burç yorumları: 4 Mart

Koç Burcu

İçinde bulunduğunuz koşullar nedeniyle biraz kafanız karışmış ve nereye gideceğinizi bilemez bir halde olabilirsiniz. Çaresiz değilsiniz, başka bir yol deneyebilirsiniz. Her zaman başka bir alternatif olduğunu unutmayın. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Boğa Burcu

Merkür ve Jüpiter burcunuzun tepe noktasında yer alıyor. Olaylara farklı açıdan bakmayı başarırsanız, hem büyük resmi görmüş olursunuz hem de bambaşka fırsatlar yakalayabilirsiniz. Kendinize biraz şans tanıyın. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

İkizler Burcu

Hayatta pek çok şeyi müzakere etmek iyidir ancak söz konusu başkalarının duyguları olduğunda, müzakere ederken biraz daha dikkatli olmakta fayda var. Karşınızdakini kırmadan, ihtiyacınız olanı anlatmayı başardığınızda daha verimli bir iletişim yöntemi olacaktır. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Yengeç Burcu

Hayatınızda yolunda gitmeyen bir şeyler varsa, buna kendinizi kaptırıp hayatınızın başka alanlarını etkilemesine izin vermemelisiniz. Başka bir konuya geçerek, bakış açınızı değiştirerek kendinize biraz yardımcı olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Stres bir hastalık değildir. Stres seviyeniz çok yüksekse ya da çok uzun sürerse, hem fiziksel hem de zihinsel hastalıklara yakalanabilirsiniz. Zorluklar hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Maalesef ki onları durduramazsınız. Durdurabileceğiniz şey zorlukları karşılarken onlarla kurduğunuz ilişki şeklinizdir. “Stres seviyenizi optimum dengede tutmanın bir yolu: “RAIN” Yaklaşımı

Aslan Burcu

Merkür ve Jüpiter özellikler ilişkilerle ilgili konularda sizi etkisi altına alıyor. Şu sıralar çok meşgul olduğunuz için her şeye yetişmekte zorlanıyor ve nelerden vazgeçmeniz gerektiğini düşünüp stres oluyorsanız, neden bazı şeyleri biraz ertelemeyi değerlendirmiyorsunuz? 

Uplifers önerisi: Malum stres biz modern dünya insanlarının hayatının bir parçası. Stres yönetimi için önerilen yöntemlerden biri de yoga. Peki yoga gerçekten de stresi yönetmekte işe yarıyor mu? Gelin hep beraber inceleyelim. “En rahatlatıcı stres yönetim yöntemi: Yoga

Başak Burcu

Çevrenizdeki ısrarcı kişiler, sizi istemediğiniz bir şey yapmaya zorluyor olabilir. Eğer kendinizi hazır hissetmiyorsanız, ısrarlar karşısında dik durmaktan, kendi düşüncenizi söylemekten çekinmeyin. Birilerinin size kırılacak veya kızacak olma ihtimalinden korkmamalısınız. 

Uplifers önerisi: Tek başınalığı çoğunlukla olumsuz ve korkutucu bir tecrübe olarak görürüz. Yalnızların mahkûm olduğu bir huzursuzluk; çekilmesi gereken bir cezaymış gibi kaçarız tek başımıza kalmaktan. Halbuki bazı araştırmalar tek başınalığın, bizim tercihimize bağlıysa, bir nevi terapi etkisi yaratabileceğini söylüyor. “Tek başına kalmanın tenhalığında gerçek kimliğimiz saklı olabilir mi?

Terazi Burcu

En güçlü insanların zayıf noktaları vardır, en zayıf insanların da güçlü noktaları vardır. Siz kendinizi hangisinden görürseniz görün, mutlaka hem güçlü hem de zayıf yanlarınız olduğunu bilmelisiniz. Kendiniz olmaktan ve bunu açıkça göstermekten çekinmeyin çünkü herkes aynı. 

Uplifers önerisi: Dünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz? “Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Akrep Burcu

Başkalarının işine karışmayı pek sevmiyorsunuz ancak bugün bir istisna söz konusu olabilir. Çevrenizdekilerin taleplerinin sesi olabilir ve onlar adına biraz daha ön plana çıkabilirsiniz. Bu çabanız takdiri hak ediyor çünkü bu sayede büyük bir anlaşmazlığın önüne geçmiş olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Yay Burcu

Bir çürük elma, tüm sepetteki elmaları çürütebilir. Aklınızdaki kötü bir düşünce de eğer ondan kurtulmazsanız tüm zihninizi etkileyebilir. Bazen mutluluğa ve iyiliğe odaklanmak için özellikle çaba harcamanız gerekebilir. Bunu başarabilirseniz, daha mutlu kapılar da açılabilir. 

Uplifers önerisi: Son günlerde mutluluktan bahseden, mutluluğun formülünü verdiğini söyleyen çok kişi var. Aslında bu kişilere güvenmektense, asıl güvenmemiz gerekenler nöroloji uzmanları. “Nörobilimcilere göre daha mutlu olmanızı sağlayacak 4 şey

Oğlak Burcu

Sizin sorumluluğunuzdaki bir konuyla ilgili bir kafa karışıklığı söz konusu olabilir ve karşılaşılan bir sorunu kimin yöneteceği konusunda kararsız kalabilirsiniz. Böyle zamanlarda duygularınızla değil mantığınızla hareket etmelisiniz. Bu, hayatınızı daha da kolaylaştırır. 

Uplifers önerisi: Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? “Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

Kova Burcu

Kuracağınız yeni bir bağlantı veya karşınıza çıkan yeni bir şans, uzun süredir hedeflediğiniz bir şeye ulaşmanıza vesile olabilir. Evrenin bu cömertliği karşısında siz de elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmalısınız. Şansınızı iyi kullanın!

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Balık Burcu

Bazen şansınızın çok az olduğunu bilseniz de sadece dilek tutmak bile size umut verebilir, ilham olabilir. Eğer kendinizi bir konuda güçsüz hissediyorsanız, dilek tutmaktan çekinmeyin. Belki bu şekilde aradığınız ilhama kavuşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!