Günlük burç yorumları: 4 Ekim

Koç Burcu

Bugün biraz daha iş takviminiz yoğun olabilir. Üretkenliği seven Başak burcunun etkisiyle birlikte siz de verimli bir gün geçirebilirsiniz. Bir taraftan Ay ve Neptün’ün ilişkisi, sizi hayallere sürüklemeye çalışabilir. Odak noktanızı sabit tutmaya çalışmalısınız. 

Uplifers önerisi: İş dünyasının aslında tamamen kişisel ilişkilere bağlı olduğunu birçok kez duymuşsunuzdur. Belki de bu yüzden tavsiyelerle dolu işletme kitaplarını bir kenara bırakıp sosyal psikolojiye odaklanmak daha doğru olabilir. “İş dünyası için sosyal psikoloji alanından çıkarılabilecek dersler

Boğa Burcu

Bu pazartesi gününü biraz ağırdan almaya ne dersiniz? Ay ve Neptün arasındaki karşıtlık, verimlilikle ilgili odak noktanızı değiştirip sizi biraz daha maceraya, romantik konulara, eğlenceye yönlendirebilir. Bazen işleri yavaştan alıp eğlenmeye vakit ayırmak da iyi fikir olabilir. Ancak bunu hafta başında yapıyorsanız biraz dikkatli olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi:  Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

İkizler Burcu

Önemli bir konu hakkında kısa süre içinde karar vermeniz beklenebilir. Özellikle bu konu işinizle ilgiliyse, gereksiz yere  stres altına girebilir ve endişe yaşayabilirsiniz. Kendinizi biraz rahatlatarak mantıklı düşünmeye veya size yardımcı olabileceğini düşündüğünüz bir arkadaşınıza danışmaya çalışın.

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Yengeç Burcu

Aklınızdan geçen şeyleri ifade etmek istiyor ancak bunu bir türlü istediğiniz gibi başaramıyor olabilirsiniz. Bu da insanlarla olan iletişiminizi tekrar gözden geçirmek istemenize sebep olabilir. Yeniliklere açık olmanız, kendinizi doğru ifade edebilmeniz ve özgüveninizi artıracak yöntemler bulmanız; iletişiminizi güçlendirir ve size yardımcı olabilir.

Uplifers önerisi: Bir ilişkinin uzun ömürlü ve sağlıklı olabilmesi uygun bir şekilde iletişim kurma yolu ile mümkündür. ¨Doğru şekilde iletişim kurmanın yolu¨

Aslan Burcu

Biraz yavaşlamak, hayallerinizin sesine kulak vermek iyi olabilir. Ancak ilişkiler konusunda hassas bir gün olabilir. Dikkatli davranmakta fayda var. Tartışmak yerine, iyileştirici konuşmalar yapmak daha iyidir. 

Uplifers önerisi: Yavaşlamak ve iç sesimizi dinlemek; gerçek fikirlerimizi ve hislerimizi anlamamıza yardımcı olarak, doğru adımlar atmamızı sağlar. Bu, özellikle özel hayatımız ve ilişkilerimizle ilgili konularda göz ardı etmememiz gereken bir durumdur.¨İlişkileriniz konusunda göz ardı etmemeniz gereken 5 his¨

Başak Burcu

Sürekli çevrenizdekilerin isteklerini gerçekleştirmeye çalışırken kendinizi unuttuğunuz oluyor mu? Belki de bugün kendi isteklerinizi hatırlamak, özgürlüğünüzün tadını çıkarmak için iyi bir gün olabilir. Biraz kendinize kulak vermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Arada yalnız kalmak kendinizi dinlemenize imkan sağlar. İç sesiniz ne kadar güçlü ise, dış sesler o kadar hafif kalır. ¨Dış sesleri kapatıp iç sesinizi dinlenmenin önemi¨

Terazi Burcu

Bugünü biraz kendinize ayırmalısınız. Arkadaşlarınızdan gelen teklifleri bu seferlik geri çevirmeye ve kendinizle baş başa kalmaya ne dersiniz? Belki zihninizi sakinleştiren, kendi iç sesinizi duymanızı kolaylaştıran etkinliklere vakit ayırmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

Akrep Burcu

Sevdiğiniz arkadaşlarınızla iletişimde kalmak, onların yorumlarına kulak vermek iyi olabilir. Belki gelecek günlere dair planlar yapabilirsiniz. Romantik ilişkilerinizde ise biraz dikkatli olmakta fayda var. Hassas bir gün olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Yay Burcu

Özgüveninizi toplayın, cümlelerinizi hazırlayın. Yöneticilerinizle, sizin gelişiminiz ve hedefleriniz üstüne konuşmak iyi fikir olabilir. Yaptığınız konuşmalardan sonra iş planlarınızda değişiklikler yapabilir, çalışma stratejilerinizi tekrar gözden geçirebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Başarılı insanların ortak özelliklerinden biri, çevrelerinde hedeflerine odaklanmış, benzer görüşlü kişilerle bir araya gelerek işbirliği ve fikir alışverişi yapmalarıdır.¨Çalışma motivasyonunuzu artıracak öneriler¨

Oğlak Burcu

Artık sizin için umutsuzluğa, somurtkanlığa yer yok! Hayal kurmak, geleceğe dair planlar yapmak, belki bir sonraki seyahatiniz için bilet almak iyi olabilir. Uzun süredir üzerinizdeki kasvetli havayı artık terk etmenin zamanı geldi de geçiyor. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Kova Burcu

Bazen duygularınızı anlamakta, içinden çıkmakta zorlanabilirsiniz. Böyle zamanlarda bırakın içgüdüleriniz size rehberlik etsin. Güvendiğiniz kişilerle duygularınızı paylaşmak da işe yarayabilir, size ayna tutmalarını isteyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Duygular çok güçlü enerji akışlarıdır ve tüm hayatımızı etkiler. Onları tanımaz ve duygularla yaşamayı öğrenemezsek bir yaşam boyu bu güçlü enerji dalgalarıyla yaşamda bir sağa bir sola savrulur dururuz. “Duygular kontrol edilebilir mi: 6 adımda duygularda ustalaşın

Balık Burcu

Yakın arkadaşlarınızla ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmek iyi olabilir. Acaba sandığınız kadar yakın mısınız? Sürekli veren taraf siz misiniz? Yoksa karşınızdaki kişi de sizin kadar fedakarlıkta bulunuyor mu? Belki bir adım geri gidip bunları gözlemlemek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!