Günlük burç yorumları: 31 Mayıs

Koç Burcu

Bir hedefe ulaşmak için çaba harcamak, bizi dönüştüren en önemli güçlerden biridir. Eğer hangi çabanın başarıyla, hangisinin başarısızlıkla sonuçlanacağını bilseydik, hiç hata yapmazdık. Oysa hata, kendini yenileme ve öğrenme sürecinin en önemli adımıdır. Gösterdiğiniz çabanın ve verdiğiniz mücadelenin tadını çıkarın. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Boğa Burcu

Herkes hata yapabilir, hata yapmak kötü bir şey değildir. Asıl kötü olan; hatayı kabul etmemektir. Bir hatayı görmek, kabul etmek ve yeni baştan başlamak sizi daha güçlü kılar. Eğer geçmişteki hatalarınıza geri dönüp bakmayı ve nasıl daha farklı davranabileceğinizi düşünürseniz, işte o zaman olgunlaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Aslında iyi veya kötü olarak adlandırdığımız, olması gereken ya da gerekmeyen diye başlayan tanımlarımız, doğru ya da yanlış kavramlarımız… Hepsi tamamen gerçekdışı. “Gerçeğe ulaşmak için: Bildiklerinizi, inandıklarınızı, tanımlarınızı ve egoyu bir kenara bırakın

İkizler Burcu

Bir süredir çaba harcadığınız bir şeyin, hiçbir sonuca ulaşmayacağını fark ettiğiniz için biraz canınız sıkılmış olabilir. Ancak ne kadar yaratıcı olduğunuzu kendinize hatırlatıp, bu ruh halinden sıyrılmalısınız. Biraz beyin fırtınası yaparak, bir çıkış yolu bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Yengeç Burcu

Bir konuda çok yetenekli olabilirsiniz ancak bunu karşınızdaki kişilere gösterme konusunda pek becerikli olamayabilirsiniz. Böyle durumlarda karşınızdaki kişilere değil, onların bulundukları konuma odaklanmalısınız. Cesaretinizi toplayın, tek yapmanız gereken kendinize güven duymak. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Aslan Burcu

Bir konuda tüm kontrolün sizde olduğunu düşünürken, aslında kontrolün sizden çıktığını fark edebilirsiniz. Her ne kadar bir aslan burcu olarak bunu kabul etmek sizin için zor olsa da bir an önce kabullenmekte farda var. Belki de kontrolün sizden çıkmış olması, daha olumlu bir ilerlemenin habercisi olabilir. 

Uplifers önerisi: Dünya sıfır, ben birdim. En azından bugün durum böyleydi. Kafamda bu cümlelerle dünde yaşamaktan vazgeçtim. Beni aşağıya çektiğine inandığım, hedeflerimden uzaklaştıran, kendimi kötü hissettiren her şeyden bu cümlelerle uzaklaştım. Ruhuma atılan her çiziğin beni yaraladığına emin oldum. Her ne yaşarsak yaşayalım beni derinden etkilemesine, zorlu süreçlerin sancılı geçmek zorunda olmadığına inandım. Zihnimi kötü şeylerle dolduran, tahammülümü azaltan, beynimi bir fare gibi kemiren her şeyi o an kendimden uzaklaştırmam gerektiğinin farkına vardım. “Kontrolünüzde olmayan şeyleri dert etmekten vazgeçmeniz için 5 öneri

Başak Burcu

Bazen bazı şeyleri düzeltemezsiniz. Önemli olan bunu kabul edebilmek. Eğer her şeye yetişemeyeceğinizi kabul ederseniz, hem öfke duygunuzu önlemiş olursunuz, hem de yetişebildiğiniz kadarını keyifli yapmaya başlarsınız. Yapabileceğinizin en iyisini yapın ve hatanızı kabul edin. 

Uplifers önerisi: Dünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz? “Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Terazi Burcu

Hedefinize ulaşmak için tek tek basamakları çıkıyorsunuz ancak siz basamakları geçmeden sonuca ulaşmak istiyorsunuz. Oysa her bir basamağın ayrı önemi var. Biraz sabırlı olun ve gösterdiğiniz çabayı özümseyerek ilerleyin. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Akrep Burcu

Yaşadığınız bir fikir ayrılığı, sevdiğiniz bir kişiyle aranıza mesafe girmesine neden olabilir. Bazen orta noktada buluşamasanız da karşınızdakini anlamak bile yeterlidir. Onu anlamak, anladığınızı hissettirmek, aradaki buzların erimesine yardımcı olur. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Yay Burcu

Hangi hamleyi yapmanız gerektiği konusunda çok kararsız olabilirsiniz. Eğer ne yapmanız gerektiğinden emin değilseniz, belki de hiçbir şey yapmamak ve sadece bekleyip görmek gerekebilir. Doğru zaman geldiğinde, yapmanız gereken hamle zaten kendisini gösterecektir. 

Uplifers önerisi: İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

Oğlak Burcu

Sevdiğiniz bir kişiden uzaklaştığınızı hissediyor olabilirsiniz. Aslında bu, o kişiyi artık sevmediğiniz anlamına gelmiyor. Belki de yeniden bağ kurmak için sadece durup biraz yalnız kalmak, düşünmek gerekiyordur. Bunu kesinlikle bir zaman kaybı olarak görmemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Kitapları dolduracak kadar çünkü sayabiliriz konu sevgi ve “neden seviyor olduğumuz” sorusu olduğunda… “Gerçek sevgi: Onu nelere rağmen sevdiğinizi hiç düşündünüz mü?

Kova Burcu

Karşınızda bir kişi özür diliyorsa, bunu olgunlukla kabul etmek de önemli bir erdemdir. Eğer bunu doğru zamanda yapmazsanız, çok geç kalabilirsiniz.  Değer verdiğinizi bir kişiyi kaybetmek istemiyorsanız, onun duygularına daha fazla önem vermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Duygular çok güçlü enerji akışlarıdır ve tüm hayatımızı etkiler. Onları tanımaz ve duygularla yaşamayı öğrenemezsek bir yaşam boyu bu güçlü enerji dalgalarıyla yaşamda bir sağa bir sola savrulur dururuz. “Duygular kontrol edilebilir mi: 6 adımda duygularda ustalaşın

Balık Burcu

Güne pek mutlu başlamamış olabilirsiniz ancak bu, günü böyle bitireceğiniz anlamına da gelmiyor. Yakın zamanda güzel bir haber kapınızı çalabilir. Bu yüzden siz de ruh halinizi yüksek tutarak, bu haberin gelmesini pozitif bir şekilde bekleyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!