Günlük burç yorumları: 3 Mayıs

Koç Burcu

Önünüzü göremediğinizi, nereye gideceğinizi bilemediğinizi düşünerek kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz. Oysa bütün güç, sizin kendinize olan inancınızda gizli. Özgüveninizi ve inancınızı toparlayın, önünüzde kimse duramayacak. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Boğa Burcu

Bir problemden uzak durup kendiliğinden çözülmesini bekliyor olabilirsiniz. Bazı çözümler, siz herhangi bir aksiyon almadan kendiliğinden gelir ancak bazen de sizin adım atmanız gerekir. Bu sefer de sizin harekete geçmeniz gerekebilir. Ufak da olsa bir adım attığınızda, çözümün zannettiğinizden çok daha hızlı gerçekleştiğini görüp şaşırabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

İkizler Burcu

Hayatınızda yolunda gitmeyen bir konunun düzeltilip düzeltilemeyeceği üzerine çok fazla kafa yoruyorsunuz. Bu bir ilişki olabilir, işle ilgili bir konu olabilir veya yaptığınız bir seçimle ilgili olabilir. Böyle durumlarda çok fazla düşünmek yerine harekete geçmek daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Farkında olsak da, olmasak da bedenimizdeki her bir hücre yaşam enerjisi taşıyor ve bu enerji mevcut yaşam koşullarının frekansı ile uyumlanma, aynı frekansta titreşme eğiliminde. Tüm duygu ve düşüncelerimizin birer enerji olduğu evrensel bir kabul artık. Her birinin kendilerine ait titreşim frekansları var. Dikkatli bakar, bir duygu ve düşüncede sabit kalmadığımızı göz önüne alırsak duygu ve düşüncelerimizin hareketli ve değişken olduklarını kolaylıkla söyleyebiliriz. “A+ enerji sarfiyatı: Enerjinizi daha verimli harcamaya başlamak ister misiniz?

Yengeç Burcu

Sizinle taban tabana zır fikirleri olan bir kişiyle, bir tartışma konusu gündeme getirebilirsiniz. Bu durum ilk başta sizde gerginlik yaratsa da geri adım atmamaya ve öfkenize teslim olmamaya özen göstermelisiniz. Belki de başlattığınız bu diyalog, önemli bir aşamanın ilk adımı olur. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Aslan Burcu

Bazen elimizden gelen her şeyi yapsak da işler bizim kontrolümüzde olmaz ve gidene dur diyemeyiz. Siz de benzer bir durumda kalmış olabilirsiniz. Eğer yapabileceğiniz her şeyi yaptığınıza inanıyorsanız, bu noktadan sonra durumu kabul etmeli ve vazgeçmeyi bilmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Negatif duygu ve düşünceler mutluluğa giden yolu tıkayarak davranışlarımızı şekillendirirler. Her ne kadar bunun farkında olsanız da, onları görmezden gelip gerçek mutluluğa ulaşmak herkesin kolayca başarabildiği bir şey değil. “Mutluluğunuz için bir an önce vazgeçmeniz gereken davranışlar

Başak Burcu

Hiç yapmadığınız ve sizi heyecanlandıran bir konuda adım atmak için harika bir gün. Belki programınız çok yoğun olabilir ancak motivasyonunuzu bozmayın, birkaç ufak düzenlemeyle programınızı uydurabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Terazi Burcu

Bazen hepimiz “Ya 5 dakika önce gelseydim ne olurdu, bu yoldan gitmeseydim ne olurdu” gibi düşüncelere dalıyoruz. Oysa tek bir gerçek var ki 5 dakika önce gitmediniz, o yolu değil diğerini tercih ettiğiniz. Bu tür düşünceler sizi hayatı yaşamaktan alıkoyar. Bunun yerine mevcut seçimlerinize odaklanmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

Akrep Burcu

Başarı; varmak istediğiniz noktaya en hızlı şekilde ulaşmak değil, ne istediğinizi bilmek ve isteklerinize en uygun yolu tercih etmektir. Belki de bugün kendinize bunu hatırlatmanız iyi olabilir. Daha hızlı, daha önce olmaya odaklanmayı bırakmak ve nasıl hissediyorsanız ona uygun şekilde adım atmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Vücudumuzda yarattığımız stresten bihaber; her geçen gün işyerinde altından kalkmayı başardığımız daha çok işle, daha çok işi hallettiğimizi sanıyoruz… Son çeyrek asırdır rakamların, mantık ve rasyonelliğin içinde kaybolduk. Bu yolda belki de en çok içsel rehberliğimizi kaybettik, sezgilerimize yabancılaştık, sırtımızı döndük. “Sezgilerimize nasıl bu kadar yabancılaştık: Akıl çağının getirdikleri

Yay Burcu

Birilerinin sizi incittiğini düşünüyor ve kendinizi böyle hissettiğiniz için onlara kızıyor olabilirsiniz. Oysa bu öfke duygusuna kapılmadan önce durum değerlendirmesi yapmak iyi olabilir; gerçekten incinmenizi gerektirecek bir durum söz konusu muydu? 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Oğlak Burcu

Bir başkasının hayatındaki dramalar, sizi de etkileyebilir. Ancak bunun olabilmesi için sizin izin vermeniz gerekir. Bu dramadan kurtulabilmesi için aklınıza bir fikir geliyorsa bile biraz sessiz kalmak, tamamen uzak durmak daha iyi olabilir. Bugün, sıkıntılı durumlardan uzak kalmak sizin için daha iyi bir seçim. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Kova Burcu

Hedefinize ulaşmak için attığınız her adım, önemli ve anlamlıdır. Ancak biraz yavaş ilerlediğinizi düşünerek bugün kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Oysa belki de hedefinize ulaşmaya zannettiğinizden daha yakın olabilirsiniz. Az veya çok diye düşünmeden her bir adımın önemli olduğunu yeniden fark edeceksiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

Balık Burcu

Yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü kutlamak için harika bir gün! Son zamanlarda üzerinde çalıştığınız bir konu, yaratıcı yönünüzü pekiştiriyor. Eğer yaratıcılığınızı beslemek istiyorsanız, onu alkışlamayı, ödüllendirmeyi de bilmelisiniz. 

Uplifers önerisi: 59 saniye kitabında, bilincimiz ve bilinçaltımız aynı ofisi paylaşan iki adama benzetilir. Biri gürültücü, baskın ve oldukça akıllıdır fakat pek yaratıcı değildir. Bu bilinci temsil eder. Bilinçaltını temsil eden ise sakin ve yaratıcı bir tiptir. “Daha yaratıcı olmak için bir rehber: Rüyalarınıza kulak verin

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!