Günlük burç yorumları: 3 Eylül

Koç Burcu

Duygusal olarak yaşadığınız git-gellerin ardından bugün biraz daha sakin, huzurlu saatler sizi bekliyor. Kariyer alanında ise hala biraz gerilim söz konusu. Ancak Ay ve Aslan’ın konumları, yaratıcılığınızı destekliyor. 

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

Boğa Burcu

Venüs ve Neptün’ün konumları sebebiyle bugün biraz enerji seviyeniz düşebilir, uzun vadeli planlarınız önemsizleşebilir. Ancak aynı zamanda biraz miskin, biraz da romantik bir hava katabilir. Bazen yavaşlamak, miskinlik yapmak iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

İkizler Burcu

Ay, hassas Yengeç’ten hırslı Aslan’a geçiyor. Bu da özellikle yaratıcılık gerektiren işlerle ilgili motivasyonunuzu artırabilir. Yaratıcı enerjinizi yüksek tutun ve kendinizi ifade edebileceğiniz alanlar araştırın. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Yengeç Burcu

Yengeç burcu olarak gün içinde ruh halinizin değişmesine çok alışkınsınız. Ancak bugünkü gökyüzü, sizi biraz daha sakin, stabil bir ruh haline yönlendiriyor. Bunun kıymetini bilip belki de ruhunuzun en dingin halini dinlemek, gözlemlemek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Elinizi kestiğinizde yaranızı temizler, yara bandı yapıştırır, iyileşmesi için elinizden geleni yaparsınız. Bu, insanın doğuştan gelen kendine şefkat gösterme durumudur. Öz şefkat aslında hepimizde doğuştan bulunan bir kendini destekleme kapasitesidir. “Farkındalıkla beslenmede öz şefkatin önemi

Aslan Burcu

Kendi değerinizin farkına varmak, ara sıra kendinizle ilgili farkındalığınızı artırmak için vakit ayırmalısınız. Bazen başkalarının bizimle ilgili düşüncelerine önem verip, kendi düşüncelerimizi önemsemiyoruz. Bugün kendinizi ön plana çıkarmanın tam sırası. 

Uplifers önerisi: Elinizi kestiğinizde yaranızı temizler, yara bandı yapıştırır, iyileşmesi için elinizden geleni yaparsınız. Bu, insanın doğuştan gelen kendine şefkat gösterme durumudur. Öz şefkat aslında hepimizde doğuştan bulunan bir kendini destekleme kapasitesidir. “Farkındalıkla beslenmede öz şefkatin önemi

Başak Burcu

Ay, Aslan burcuna giriş yapıyor. Bu da kendinizle ilgili konuları ön plana çıkarıyor. Son dönemde azalan enerji seviyelerinizi yükseltmek, kendinizi yenilemek, unuttuğunuz şeyleri yeniden hatırlamak için doğru bir zaman. Biraz kendinize odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Gördüğünüz rüyaları hatırlamak kendi hayatımızın tek sorumlusu olduğumuzu kabul etmekle yakından ilgilidir. “Kendinizle iş birliği kurmak: Rüyaların anlamı

Terazi Burcu

Ay, Aslan burcuna giriyor. Bu da sosyal anlamda daha güçlü olacağınız anlamına geliyor. Bu yüzden girdiğiniz ortamlarda utangaçlığı, çekingenliği bir kenara bırakmalı ve kendinizi ifade etmeye odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Akrep Burcu

Hayallerinizi gerçekleştirebilmek için bir süredir çok sıkı bir şekilde çalışıyorsunuz. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars, Başak burcunda. Biraz daha titiz, özeleştiri yapan bir durumda olabilirsiniz. Bunlar normal ancak etrafınızdakileri kırmamaya özen göstermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta bize göre olmayan hangi kalıpların içine girmeye çalışıyoruz acaba? Tahmin ediyorum ki böyle büyük sorular geldiğinde hayatımızın ana parçalarına bakmaya meyilli olabiliyoruz. “Kendimiz olmak için: Kalıplara sığmaya çalışmadan bir yaşam sürmek mümkün

Yay Burcu

Ay’ın Aslan burcuna geçişi, sizi harekete ve değişikliliğe çağırıyor. Yeniliklere açık olmaya, değişimi kurgulamaya çalışmak bugün için yapılacak en iyi aktiviteler. Sizin için biraz yorucu olsa da sonradan buna değdi diyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Oğlak Burcu

Evren adeta özgüvenli olmanız ve yaralarınızı özgüven duygunuzla sarsmasınız konusunda size sinyaller gönderiyor. Bu mesajları aldıktan sonra tek yapmanız gereken şey hislerinize kulak vermek olur. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Kova Burcu

Mevcut problemlere yeni çözümler getirmek, yeni arayışlarda bulunmak iyi olabilir. Özel hayatınızdaki al-ver dengesini düşünmenin, kendi seçimlerinizi gözden geçirmenin tam sırası. 

Uplifers önerisi: Hayattaki amacımı nasıl bulurum? Birçoğumuzun aklında bu soru. Hepimiz bir amaç arayışındayız. Belki de o amacı hiç bulamayacağınızı, bulsanız da kaybettiğinizi ya da onu gerçekleştirmekte geç kaldığınızı düşünüyorsunuz. Tüm bunların uyandırdığı kaygı yetmezmiş gibi bir de bu sorunun yarattığı stresle yaşamak zorundasınız. Ancak hayattaki amacınızı bulmanın yolu bu değil. “Hayat amacımı nasıl bulacağım: Amaç bulunmaz, inşa edilir

Balık Burcu

Üzerinizdeki sorumlulukları yeniden düşünmek, günlük yaşamınızda planlama yapmak size kendinizi çok daha iyi hissettirebilir. Gökyüzündeki hareketlilik, düzen konusunda daha titiz olacağınızın habercisi. 

Uplifers önerisi: Tıpkı düzensiz bir evin yaşamak için ideal ortamı oluşturmadığı gibi, düzensiz bir gardırop kıyafetlerinizi bulmanızı zorlaştırabilir ya da düzensiz bir çalışma masası verimliliğinizi düşürebilir. Ancak huzurlu ve keyifli yaşam alanları yaratmak için vakit ayırdığınızda, yalnızca estetik duygularınıza değil, mutluluğunuza da katkıda bulunabilirsiniz. “Hayatın her alanında minimalizm: Sadeleşmek için düzenlemeniz ve temizlemeniz gereken ilk 15 şey

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!