Günlük burç yorumları: 29 Haziran

Koç Burcu

Bir kişi veya durumla ilgili fikirleriniz değişmiş olabilir. Bir süre önce aklınıza yatan bir konu, şimdi aklınıza yatmıyor olabilir. Kendinize karşı dürüst olduğunuz sürece, bu değişikliği en düzgün şekilde yönetebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Boğa Burcu

Bir şeyin potansiyelinin olması, sizin içn en uygun seçenek olduğu anlamına gelmeyebilir. Zamanlama, planlama, strateji, sıkı çalışma ve tabii ki şans da etkilidir. Bir karar verirken tüm bu koşulları göz önünde bulundurmanız iyi olur. Bu şekilde vereceğiniz bir karar sizin de daha çok içinize siner. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

İkizler Burcu

Birden fazla bilgiye maruz kalmış ve ne tarafa gideceğinizi bilemiyor olabilirsiniz. Eğer kendinizi ortada kalmış hissediyorsanız, böyle zamanlarda sezgilerinizin sesine kulak vermelisiniz. İçgüdülerinizin size rehberlik etmesine izin verin. 

Uplifers önerisi: Vücudumuzda yarattığımız stresten bihaber; her geçen gün işyerinde altından kalkmayı başardığımız daha çok işle, daha çok işi hallettiğimizi sanıyoruz… Son çeyrek asırdır rakamların, mantık ve rasyonelliğin içinde kaybolduk. Bu yolda belki de en çok içsel rehberliğimizi kaybettik, sezgilerimize yabancılaştık, sırtımızı döndük. “Sezgilerimize nasıl bu kadar yabancılaştık: Akıl çağının getirdikleri

Yengeç Burcu

Yengeç burçları genelde utangaç ve mütevazı olur. Dikkatleri üzerinize çekmeyi sevmiyorsunuz ancak yeteneklerinizin bilinmesini de istiyorsunuz. Bugün kendinizi biraz daha gösterme şansınız olabilir. Böyle zamanlarda utangaç davranmak pek iyi bir fikir olmayabilir. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Aslan Burcu

Bir süre önce bir kenara bıraktığınız bir hayal, bir türlü aklınızdan çıkmıyor. Her boş bulduğunuz fırsatta onu düşünüyorsunuz. Belki de bu hayalinizi yeniden canlandırmak, üzerine gitmek, gerçekleştirmenin yollarını aramak iyi olabilir. Belki bu sefer zamanı gelmiş olabilir. 

Uplifers önerisi: Leipzig Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, sabah erken kalkan insanların daha aktif olduğu sonucuna ulaşıldı. Fakat bunun etkili olabilmesi için sadece sabah erken kalkmak yetmiyor. Bunun yanı sıra olumlu bir düşünce şekli oluşturmalı ve yapılması gerekenleri herkesten önce yapmalısınız. “Başarılı insanların sahip olduğu 7 sabah rutini

Başak Burcu

Çözemeyeceğinizi düşündüğünüz bir sorunu daha fazla kurcalamak yerine, bir kenara bırakmak iyi olabilir. Belki bir süre sonra geri döndüğünüzde, çözümü çok daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Bazen hepimizin gözümüzün önündekini göremeyebiliyoruz. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Terazi Burcu

Bugün, çok kısa bir süre sonra dün olacak, geçmişe karışacak. Bazen hepimiz zamanın ne kadar hızlı geçtiğini unutuyoruz. yapmak isteyip de ertelediğiniz şeyleri gözden geçirmenin, belki onları gerçekleştirmek için yeni yollar aramanın tam zamanı. Bu an, bir daha gelmeyecek. 

Uplifers önerisi: Şehir hayatından kaçmak, özellikle de pandemi döneminden sonra, İstanbul gibi metropollerde yaşayanların en büyük hayallerinden biri. Küçük de olsa bahçeli bir eve sahip olmak, dalından topladığımız meyve ve sebzelerle sofralarımızı donatmak, keyifli akşam sohbetlerinden sonra erkenden uyumak ve gün doğumuyla uyanmak, daha yavaş, daha sakin, daha huzurlu bir yaşam… Peki şehri bırakıp sahil kasabasına, köye ya da taşraya yerleşmek neleri değiştiriyor? “Şehir hayatından kaçanların ilham veren öyküleri: Her şeyi bırakıp uzaklara gitmek nelere çözüm, nelere değil?

Akrep Burcu

Herkes sizinle aynı açıdan bakmak zorunda değil. İnsanların fikirlerini değiştiremeyebilir, sizinle aynı noktadan bakmalarını sağlayamayabilirsiniz. Bu durum, aslında sizi zenginleştiren ve besleyen bir durum. İlk başta sizi zorlasa da zamanla aradığınız şeyin aslında bu olduğunu fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Yay Burcu

Birilerinin sadece sizi memnun etmek için bir şeyler yaptığını hissettiğinizde bunu önlemelisiniz çünkü sizin istediğiniz gibi olan değil, kendisi gibi olan insanlara ihtiyacınız var. Özellikle fikir alışverişi yaptığınız kişilerde buna dikkat etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Oğlak Burcu

Herkesin güvendiği, inandığı kişi olmak bir sorumluluk yükleyebilir. Ancak bu, sizin risk alamayacağınız anlamına gelmemeli. Risk almak, yenilikler denemek sizi besler ve her zaman taze tutar. Bu nedenle içinizdeki deneme tutkusunu her zaman canlı tutmalısınız.  

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Kova Burcu

Geçmişten gelen bir tartışmayı taşımak, insanı yorar, yıpratır. Bugünlerde eski bir kırgınlığı tamir etme şansınız olabilir. Bu şansı iyi kullanın çünkü o kırgınlığı ortadan kaldırdığınızda çok büyük bir rahatlama yaşayacaksınız.  

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Balık Burcu

Yanlış anlaşılma veya kötü görünme korkusuyla fikirlerinizi ifade etmekten çekiniyor olabilirsiniz. Hepimiz zaman zaman bunu yapıyoruz ancak kendi yeteneklerinizi ve değerlerinizi hafife almayın. Sizi siz yapan bu özelliklerinizle çevrenizdekilerin büyük saygısını kazanabilirsiniz. Fikirlerinizi dile getirmekten çekinmeyin. 

Uplifers önerisi: Yeni biriyle tanıştığınızda, karşınızdaki insanla ilgili bir fikir edinmeniz 1 saniyeden bile kısa bir zaman alıyor. Bu kadar kısa sürede oluşan ilk izlenimin sonradan değişmesi oldukça zor; fakat karşınızdaki kişiye doğru bir izlenim vermenize yardımcı olacak uygulamalara bu noktada başvurabilirsiniz. “Karşınızdaki insanı etkileme sanatı: Doğru ilk izlenim bırakma yöntemleri

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!