Günlük burç yorumları: 28 Eylül

Koç Burcu

İlişkilerinizle ilgili gerginlikler yaşanabilir, dikkatli olmakta fayda var. Son dönemde yaşanan değişimleri göz önünde bulundurmalı ve yaklaşımlarınızı buna göre belirlemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Boğa Burcu

Özel hayat ve iş hayatı arasındaki dengeyi tutturmak her zaman kolay olmayabilir. Eğer bu geçişi kolaylaştırmak istiyorsanız, siz de çaba harcamalısınız. Meditasyon, yoga veya benzeri bir aktivite için program yapmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

İkizler Burcu

Sizi mutlu eden, keyif veren aktivitelere yönelmek iyi olabilir. Yaratıcı yönünüzü ortaya koymaktan ve hayal dünyanızı cesurca paylaşmaktan korkmayın. Kendi potansiyelinize siz de inanamayacaksınız.  

Uplifers önerisi:  Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Yengeç Burcu

Sizin için en önemli şey eviniz ve yakınlarınız. Ancak bazen kendi içinize çok fazla kapanıyor olabilirsiniz. Biraz kendinize dışarıdan bakmak, kendinizi gözlemlemek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Tek başınalığı çoğunlukla olumsuz ve korkutucu bir tecrübe olarak görürüz. Yalnızların mahkûm olduğu bir huzursuzluk; çekilmesi gereken bir cezaymış gibi kaçarız tek başımıza kalmaktan. Halbuki bazı araştırmalar tek başınalığın, bizim tercihimize bağlıysa, bir nevi terapi etkisi yaratabileceğini söylüyor. “Tek başına kalmanın tenhalığında gerçek kimliğimiz saklı olabilir mi?

Aslan Burcu

Seyahat etmek, kültür-sanat aktiviteleriyle ilgilenmek, zihninizi açacak faaliyetlerde bulunmak iyi gelebilir. Eğer üzerinizde duygusal bir yük olduğunu düşünüyorsanız, meditasyon veya yoga gibi zihninizi boşaltmanıza yardımcı olan etkinliklere yönelebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Başak Burcu

Yenilenme vakti! İşinizle ilişkinizi yeniden gözden geçirmek iyi olabilir. Yaptığınız iş sizi mutlu ediyor mu? Yeteneklerinizi en iyi şekilde kullanabildiğinizi düşünüyor musunuz? Belki bunları sorgulamak ve yanıtlar aramak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatının değişmesini kimler ister? Daha iyi şartlar, daha iyi bir kariyer, daha fazla bolluk, bereket, başarı, huzur… İyinin iyisi her zaman var, her zaman var olacak… Her zaman daha iyisini isteyeceğiz… Peki konu harekete geçmek olduğunda neden bu isteği koruyamıyoruz? Bizleri daha iyi versiyonumuza ulaşmaktan alıkoyan şey nedir? “Değişimi gerçekten istiyor musun: Konfor alanının dışına çıkma zamanı

Terazi Burcu

Başka insanlara yardım etmek, herkesin yardımına koşmak sizin için bir alışkanlık. Ancak bazen de kendi ihtiyaçlarınızı, kendi iyiliğinizi önceliklendirmelisiniz. Şu sıralar biraz daha kendinize odaklanmanız iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Gelişim, bazılarımız için özel ilgi alanı. Bazılarımız için dönemsel bir zorunluluk. Kimimiz için çok anlam ifade etmeyen bir kavram da olabilir. Aslında, eğer yerinde saymaya ilişkin çok becerikli bir direnişimiz yoksa, herhangi bir çabamız olmadığında dahi, zaman ve dış etkenlerin değişimi sebebiyle zaten gelişim içinde oluyoruz. “Kendinizi geliştirmek istediğiniz alanda veriminizi artıracak öneriler

Akrep Burcu

Uzun zamandır çabaladığınız şeyleri sonuca ulaştırmanıza çok az kaldı. Bazen bu son düzlük, en zor olandır. Ancak biraz daha sabır ve kararlılıkla aşamayacağınız hiçbir şey yok. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Yay Burcu

Son zamanlarda sizin için en önemli konu arkadaşlarınız, sosyal hayatınız olabilir. Bazı arkadaşlıkları yeniden gözden geçirmek, bazı arkadaşlıklar için kararlar almak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Oğlak Burcu

İşinizle olan ilişkiniz son zamanlarda en çok düşündüğünüz konuların başında geliyor. Bazı koşulları iyileştirmek, gerekli adımları atmak sizin elinizde. Yeterki adımlarınızın sonuçlarını önceden düşünün. 

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

Kova Burcu

Çevrenizdeki her şey, konforlu alanınızdan çıkmanız için sizi cesaretlendiriyor. Büyük resmi görme çabanız, hayatınızı daha fazla sorgulamanıza neden oluyor. Özellikle işinizle ilgili düşünceleriniz daha fazla yoğunlaşıyor. 

Uplifers önerisi: Hayatının değişmesini kimler ister? Daha iyi şartlar, daha iyi bir kariyer, daha fazla bolluk, bereket, başarı, huzur… İyinin iyisi her zaman var, her zaman var olacak… Her zaman daha iyisini isteyeceğiz… Peki konu harekete geçmek olduğunda neden bu isteği koruyamıyoruz? Bizleri daha iyi versiyonumuza ulaşmaktan alıkoyan şey nedir? “Değişimi gerçekten istiyor musun: Konfor alanının dışına çıkma zamanı

Balık Burcu

Hayatınızda bir çeşit değişim/dönüşüm evresi başlamış olabilir. En çok hangi alanda değişime ihtiyacınız olduğunu düşünebilir ve kendinize bir başlangıç noktası belirleyebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz noktadaya daha programlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!