Günlük burç yorumları: 27 Ağustos

Koç Burcu

Bir süre önce parasal bir konuyu çözmek için çok çaba harcamız ancak sonuçsuz kalmış olabilirsiniz. Yine benzer bir sonuçla karşılaşmak üzereyken, önünüzdeki seçeneklere başka bir açıdan baktığınızda çok pratik bir çözüm olduğunu fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Ne kadar çok şeye sahibiz, hiç düşündünüz mü? Bizden önceki nesillere kıyasla bolluk, hatta fazlalık içinde yaşıyoruz. Ancak sahip olduklarımızla mutlu olma katsayımız giderek azalıyor. Peki bu durumu nasıl tersine çevirebiliriz? “Az parayla çok haz getirmeyi hedefleyen tutumlu hedonizm nedir?

Boğa Burcu

Bir süredir üzerinde çalışılan bir sözleşmeyi, pazarlığı, anlaşmayı artık sonuca erdirmek istiyor olabilirsiniz. Ancak işler şimdiye kadar pek de umduğunuz gibi gitmemiş olabilir. Her ne kadar ortam pek neşeli olmasa da denemekten, tekrar çabalamaktan vazgeçmemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

İkizler Burcu

Bazen fazlasıyla mütevazı davrandığınız için kendi yeteneklerinizi, ışığınızı saklıyor olabilirsiniz. Oysa bunu ortaya çıkarmanın zamanı geldi. Özgüveninizi yüksek tutun ve yeteneklerinizi sergilemekten çekinmeyin. 

Uplifers önerisi: Herkesin diğer insanlara göre daha iyi olduğu, daha iyi becerdiği konular ve alanlar var. Bazıları daha iyi iletişim kurarken, bazıları kelimelerle ustaca oynayabiliyor, bazıları tuvalde devleşirken, bazılarıysa adeta koşarken kanatlanıyor… “Yetenek nasıl geliştirilir?

Yengeç Burcu

Genel olarak utangaç, öne çıkmaktan hoşlanmayan biri olabilirsiniz. Ancak bugünlerde kendinizi de şaşırtacak şekilde mikrofonu elinize alıp öne çıkabilir, fikirlerinizi hiç çekinmeden yüksek sesle dile getirebilirsiniz. Bu motivasyonunuzu kaybetmeyin ancak kontrolün sizde olduğundan da emin olun. 

Uplifers önerisi: Hayatta bize göre olmayan hangi kalıpların içine girmeye çalışıyoruz acaba? Tahmin ediyorum ki böyle büyük sorular geldiğinde hayatımızın ana parçalarına bakmaya meyilli olabiliyoruz. “Kendimiz olmak için: Kalıplara sığmaya çalışmadan bir yaşam sürmek mümkün

Aslan Burcu

Eğer finansal anlamda elinizi rahatlatacak çözümler arıyorsanız, bugün bu konuda adım atmanın, çözümler düşünmenin tam sırası. Parasal konularla ve rakamlarla aranız oldukça iyi. 

Uplifers önerisi: Mutlu bir yaşamın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyi hissetmekle mümkün olabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, para ve maddi kaynaklarımız bütünsel bir iyilik hali için önem taşıyor mu? Para gerçekten mutluluğu da beraberinde getiriyor mu? Finansal olarak iyi durumda olmak ve refah seviyemizin yüksek olması bütünsel iyilik halimizi nasıl etkiliyor? “Finansal wellness nedir: Finansal durumunuzun hayatınız üzerindeki etkileri ve finansal wellness uygulamaları

Başak Burcu

Karşınızdaki kişinin sizinle ilgili yaptığı yorumlara çok şaşırabilir ve bu yorumların kaynağıyla ilgili kafa yormaya başlayabilirsiniz. Oysa bunun yerine karşınızdaki kişiye doğrudan sorabilirsiniz. Siz kendi düşüncelerinizi ne kadar açarsanız, karşı taraf da size karşı o kadar açık olacaktır.

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Terazi Burcu

Evinizle ilgili bir konuda ailenizle veya sevdiğiniz kişiyle aranızda bir anlaşmazlık yaşanabilir. Böyle durumlarda, konuyu göz ardı etmek yerine kendinizi ve karşı tarafı anlamaya çalışmalısınız. Çözüm bulmaya çalışırken, her iki tarafı da mutlu edecek öneriler üzerine yoğunlaşmalısınız. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Akrep Burcu

Hayatınızdaki bir kişi, sizinle birlikte hareket etmek istiyor olabilir. Ancak siz, başkalarını işine karıştırmaktan ve başkalarının hayatına karışmaktan pek hoşlanan biri değilsiniz. Eğer karşı tarafın yetersiz kaldığı noktalar sizin hayatınızı etkiliyorsa, bu durumda müdahale etmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Yay Burcu

Sizi kızdıran, canınızı sıkan bir sorunla mücadele ederek gününüzü geçirebilirsiniz. Ancak bir noktada bunu bırakıp biraz da kendinize vakit ayırmalısınız. Akşam saatlerinde sevdiklerinizi görmek, belki biraz dışarı çıkmak size iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Oğlak Burcu

Arkadaşlarınız veya ailenizin içinde bulunduğu bir tartışmaya girmeme konusunda büyük bir mücadele veriyorsunuz. Sizin bu dışarıda duran tavrınız sayesinde, onları kendi aralarında makul bir çözüm bulmaya yönlendirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Kova Burcu

Bir süredir kişisel meselelerle veya işle ilgili konularla çok fazla meşgul olduğunuz için çevrenizde olup biteni kaçırmış olabilirsiniz. Oysa siz dünyaya, topluma, çevreye karşı duyarlı birisiniz. Kendi değerlerinize, özünüze geri dönmenin artık vakti geldi. Sorunları biraz kenara bırakmayı öğrenmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

Balık Burcu

Başarıyla tamamladığınız bir iş karşısında, hak ettiğinizi düşündüğünüz tebrikleri alamamış olabilirsiniz. Böyle durumlarda buna takılmak yerine, kendi haline bırakın. Önemli olan sizin elde ettiğiniz sonuçlar ve bu konuda ne düşündüğünüz. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!