Günlük burç yorumları: 26 Ocak

Koç Burcu

Yapacak çok fazla işiniz olabilir ve bunların hiçbirini ertelemek istemiyor olabilirsiniz. Bazı şeyleri aceleye getirmek zorunda kalabilirsiniz. Ancak bu acele etme hali, gereksiz hatalara neden olabilir. Onun yerine daha yavaş ve emin adımlarla ilerlemeyi ve biraz zaman istemeyi düşünebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

Boğa Burcu

İş ahlakınız ve becerikliliğinizle etrafınızdakilerin dikkatini çekebilirsiniz ve sizi gözlemlemeye başlayabilirler. Kendinizi izleniyormuş baskısı altında hissetmek yerine iş yapış şeklinizi, ilkelerinizi paylaşarak başkalarına yardımcı olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

İkizler Burcu

Geçmişten gelen bir pişmanlık veya hayal kırıklığını düşünerek daha fazla zaman harcamak yerine bunun üstesinden gelmenin yollarını araştırabilirsiniz. Yapacağınız en güzel şey; bu olumsuz deneyimden dersinizi çıkarmak ve onu geride bırakmaktır. İlk başta zor gibi gelse de bunu yapabileceğinize inanın. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Yengeç Burcu

Hiç tahmin etmediğiniz bir tanıdığınızla karşılaşabilirsiniz. Belki de bu karşılaşma kaderin bir cilvesidir ve bir mesaj içeriyor olabilir. Yaşadığınız anın tadını çıkarırken bir yandan da olup bitenleri gözlemlemek, olayları daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Daha mutlu bir insan olmak ve daha keyifli bir hayat yaşamak… Bunlar hepimizin istediği, fakat çoğu zaman tam olarak nasıl başaracağımızı bilemediğimiz şeyler. Öte yandan bu konuyla ilgili yapılan birçok psikolojik araştırma, yayımlanan birçok makale mevcut. Peki bu araştırmaların ortak noktaları ne? “Mutluluğunuzu etkileyen bilim onaylı 10 davranış

Aslan Burcu

Tam karşıya bakarken belki yanımızdakiyle göz göze gelemeyiz ancak yan tarafta olup biteni biliriz, hissederiz. Bir tanıdığınızın sizden bir şey gizlediğini hissedebilirsiniz. Her ne kadar bunu size açıkça söylemese de siz hissedebilirsiniz. Eğer bunu ortaya çıkarmak istiyorsanız, hiçbir şey sizi engelleyemez. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Başak Burcu

Şu sıralar hayatınızda açıklaması zor bir durum yaşanıyor olabilir ve siz de bu yüzden etrafınızdakilere karmaşık mesajlar veriyor olabilirsiniz. Oysa aklınızdan geçenleri söyleyebilseniz, hem kendiniz hem de çevrenizdekiler için büyük bir iyilik yapmış olursunuz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Terazi Burcu

Bazen hayatımızda dost mu düşman mı olduğunu bilemediğimiz insanlar olur. Şu sıralar siz de hayatınızdaki bir kişiye karşı böyle düşünceler içinde olabilirsiniz. Bu kişi bir yandan sizi çok zorlayabilir, bir yandan da ondan çok şey öğrenebilirsiniz. Belki onu bu şekilde idare etmeyi öğrenmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

Akrep Burcu

Bir süredir üzerinde çalıştığınız bir projede her şeyin yolunda gitmesi sizi şaşırtıyor olabilir. Sürekli bir hata çıkacak, bir şeyler yanlış gidecek diye düşünüyor olabilirsiniz. Oysa doğru yolda olduğunuzu ve her şeyi doğru yaptığınızı artık kabul edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Yay Burcu

Özgür ruhunuzun bir yansıması olarak üzerinde çalıştığınız projede daha serbest hareket etmek isteyebilirsiniz. Başkalarıyla birlikte çalışmak sizin için bazen biraz zorlayıcı olabilir. Bu da sizin sınavınız! Herkesin kendi sorumluluk alanını üstlenmesine izin verin, işin sonunda birleştirici güç de olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazı günler canımız hiç çalışmak istemez. İşler gözümüzde büyür, bir türlü masanın başına oturamayız. Böyle durumlarda deneyebileceğiniz 6 yol var. “Aradığınız motivasyona şu anda ulaşılamıyor: 6 adımda iş yerindeki motivasyonunuzu yükseltin

Oğlak Burcu

Ruh halinizi değiştirecek, size enerji verecek bir değişikliğe ihtiyacınız olabilir. Biraz müzik dinlemek, uzun zamandır giymediğiniz kıyafetlerinizi giymek, dışarıda yürüyüş yapmak bile iyi gelebilir. Kendinize biraz zaman ayırmaya çalışmalısınız. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Kova Burcu

Yakın zamanda karşınıza iki ayrı fırsat çıkmış olabilir. Bu fırsatlardan birinin görüntüsünün daha iyi olması, sizin için daha hayırlı olacağı anlamına gelmiyor. Belki biraz daha düşünüp karar vermek daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Balık Burcu

Pek fazla ısrarcı bir insan olmayabilirsiniz. Genellikle isteklerinizi sakince ve yumuşak bir dille ifade etmeyi tercih ediyorsunuz. Ancak bugün biraz daha sesinizi yükseltmek, isteklerinizi daha enerjik bir şekilde dile getirmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!