Günlük burç yorumları: 25 Mayıs

Koç Burcu

Motivasyonu çok yüksek, heyecanlı bir karaktere sahipsiniz. Ancak bir konuda adım atmadan önce yeterince deneyiminiz olmadığını düşünüp geri çekilebiliyorsunuz. Oysa sandığınızdan çok daha yeteneklisiniz. Özgüveninizi toplayın ve öne çıkmaktan korkmayın. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Boğa Burcu

Bazen insan sırtını duvara yaslamak ister. Eğer arkasında bir destek yoksa, öne çıkmaktan korkar. Siz de kendinizi benzer bir durumda hissedebilirsiniz. Oysa kendinize güvenmek; hayatınızı daha dolu, zengin ve neşeli geçirmenizi sağlar. Bunu aklınızdan çıkarmamalısınız. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

İkizler Burcu

Evinizin duvarlarını boyamak istiyorsanız, öncelikle ne renk istediğinize karar vermelisiniz. Örneğin mutfakta daha canlı ve aydınlık renkler tercih ederken, yatak odasında daha koyu ve sakin tonlar seçebilirsiniz. Aslında bu disiplin, her iş için geçerlidir. Bir konuda başarılı olmak istiyorsanız, öncelikle tüm süreçleri gözden geçirmeli ve gerekli hazırlığı yapmalısınız. 

Uplifers önerisi: Leipzig Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, sabah erken kalkan insanların daha aktif olduğu sonucuna ulaşıldı. Fakat bunun etkili olabilmesi için sadece sabah erken kalkmak yetmiyor. Bunun yanı sıra olumlu bir düşünce şekli oluşturmalı ve yapılması gerekenleri herkesten önce yapmalısınız. “Başarılı insanların sahip olduğu 7 sabah rutini

Yengeç Burcu

Bazen planlar umduğunuz gibi gitmeyebilir. Böyle zamanlarda, olmasını çok istediğiniz şeyler gerçekleşmeyebilir veya sizin hayalinizden daha farklı şekilde gerçekleşebilir. Bunu bir hayal kırıklığı olarak görmek yerine, yeni bir deneyim olarak görmek, size daha iyi gelecektir. 

Uplifers önerisi: Hiçbir şey düşündüğümüz hali ile var olmuyor hayatın akışında… Her şey senin “zannettiğin, umduğun, varsaydığın, planların çerçevesinde olsun istediğin, direttiğin, çabaladığın” halleriyle var. Var ama gerçekten uzak… “Hayalden gerçeğe, gerçek sandığından hayal sandığına bir yol: Hayat

Aslan Burcu

Bir konuda acele ediyor olabilirsiniz. Ancak bu aceleciliğiniz, size zaman kazandırırken pek çok şeyi kaybetmenize neden olabilir. Belki kafanızda önem sırası yaparak daha hızlı ilerleyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Başak Burcu

Bazı insanlar doğuştan bir yetenekle doğar. Ancak bu yeteneğin ortaya çıkarılması, yöneldirilmesi gerekir. Doğru bir yönlendirmeyle, sahip olduğunuz yetenekler sayesinde önemli bir pazar payı düşünebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Herkesin diğer insanlara göre daha iyi olduğu, daha iyi becerdiği konular ve alanlar var. Bazıları daha iyi iletişim kurarken, bazıları kelimelerle ustaca oynayabiliyor, bazıları tuvalde devleşirken, bazılarıysa adeta koşarken kanatlanıyor… “Yetenek nasıl geliştirilir?

Terazi Burcu

Eğer karşınızdaki kişiden saygısız veya kaba bir davranış görüyorsanız, hemen karşılığını vermek yerine biraz durun. Belki de karşınızdaki kişi, yaralı olduğu bir konudan ötürü bu tepkiyi vermiş olabilir. Göstereceğiniz tavır, onun iyileşmesine destek olabilir. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Akrep Burcu

Zaman içinde her şey değişir; fikirler, zevkler, alışkanlıklar… Bir zamanlar kimseyi mutlu etmeyen fikrinizi ortaya çıkarmanın tam zamanı olabilir. Eğer doğru zaman olduğunu hissediyorsanız, harekete geçmek için hiç beklemeyin. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Yay Burcu

Birilerinin sizden bir konuda bilgi sakladığını düşünüyorsanız, hemen harekete geçmeyin. Biraz sabırlı olun ve bekleyin. Hemen harekete geçmek, sizi yanlış noktalara götürebilir. Yavaş ve kendinden emin adımlar ise sizi doğruya götürür. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Oğlak Burcu

Yakın zamanda yeni bir maceraya başlamış olabilirsiniz. Son derece sıradan bir başlangıç yapmış olabilirsiniz ancak bunu asla hafife almayın. Belki de çok büyük ve önemli bir şey şu anda olgunlaşma aşamasında… 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Kova Burcu

Kendinizi bir süredir bir çıkmazda hissediyor olabilirsiniz. Oysa bir köyde yapacak çok şey vardır. Peki bunların ne kadarı para ediyor? Sahip olduğunuz tüm bilgileri, detayları ortaya atın ve sonrasında kendinize bir plan çıkarabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Balık Burcu

Kendinizi ifade etme konusunda özel bir yeteneğiniz var. Ancak başarısız olma korkusu, sizi bu yeteneğinizi parlatmaktan alıkoyuyor. Cesaretinizi toplayın ve içinizdeki ateşe güvenin. Belki ufak bir mola vermek, bir gün çalışmamak size iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!