Günlük burç yorumları: 24 Aralık

Koç Burcu

Güçlü bir karakteriniz var ve her zaman doğru yolda olup olmadığınızdan emin olmak istiyorsunuz. Sene sonunda herkes o yılın bilançosunu çıkarır, isteklerine ulaşıp ulaşamadığını düşünür, her şeyi gözden geçirir. Siz de benzer bir durumda hedeflerinize ulaşmak için ne noktada olduğunuzu görmek isteyebilirsiniz. İş hayatınızdaki olası karmaşayı ortadan kaldırmak, düzenlemek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor.Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Boğa Burcu

Satürn ve Uranüs arasındaki gerginlik, sizi de etkileyebilir. Bir zorlukla karşı karşıya kalabilirsiniz ve işler istediğiniz gibi gitmeyebilir. Ancak bunun mutsuz bir sonla biteceğini düşünmek için erken. Biraz sabırlı olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

İkizler Burcu

Başak burcundaki Ay, ev ve ailenizle ilgili konularda bazı gerginlikler yaşanabileceğinin habercisi. Bazen ailenizle veya arkadaşlarınızla bir başlangıç yapmadan önce, olası yanlış anlaşılmaları önlemek için her şeyi detaylıca konuşmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi:  Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak.Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Yengeç Burcu

Başak burcuyla Oğlak burcu arasındaki tatlı karşılaşma, iletişim alanında size yeni kapılar açılar. Yakın zamanda sizi bekleyen güzel gelişmeler var. Biraz gülümsemeyi ihmal etmeyin.

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken…Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Aslan Burcu

Başak burcundaki Ay, Boğa burcuna doğru ilerliyor. Yakın zamanda üzerinde anlaşmaya vardığınız bir plan, pek de istediğiniz gibi ilerlememiş olabilir. Bunu telafi edemeyeceğinizi düşünmeyin. Yeniden geri dönüp koşulları değerlendirebilir ve yeni bir lan yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi:  Hiçbir şey düşündüğümüz hali ile var olmuyor hayatın akışında… Her şey senin “zannettiğin, umduğun, varsaydığın, planların çerçevesinde olsun istediğin, direttiğin, çabaladığın” halleriyle var. Var ama gerçekten uzak…Hayalden gerçeğe, gerçek sandığından hayal sandığına bir yol: Hayat

Başak Burcu

Ay, burcunuza giriş yapıyor ve bu size yepyeni bir enerji veriyor. Bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız, öncelikle değişimi sağlayacak diyaloğu başlatmanın tam sırası.

Uplifers önerisi:  Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan.Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Terazi Burcu

Zihniniz şu sıralar çok meşgul. Eğer birileri size kendinizi kötü hissettirmeye çalışıyorsa, mutlaka karşı gelmelisiniz. Bazen öne çıkmak, itiraz etmek ve kendinizi savunmak bir zorunluluk olabilir. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız?Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Akrep Burcu

SOn günlerde sosyal hayatınız çok hareketli. Ancak bu hareketliliğin içinde kendinizi biraz pesimist hissediyor olabilirsiniz. Güzel şeylerin artık olmayacağını düşünüyorsanız, belki sadece siz onu göremiyor olabilir misiniz? Sizi rahatsız eden meseleleri çözdüğünüz zaman, güzellikler de karşınıza çıkacaktır. Bugün zamanınızı buna ayırmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Birçoğumuz pes etmek ile başlarız, ne yazık ki henüz yola çıkmayı bile denememişizdir. Aslında gerçekten yapıp yapamayacağımız konusunda deneyip görmek ve başarısız olacaksak veya evet yolda kalacaksak bunu görmek yerine, hiç başlamadan kendimizce “karar” veririz. “Benden geçti” diye söyleniriz, yaşım artık buna uygun değil. Veya tam tersi vardır, “ben bu nokta için henüz çok gencim, yaşım çok erken” “Hayallere engel olan mazeretler

Yay Burcu

Uzun zamandır üzerinizdeki bir sorumluluk, size artık ağır gelmeye başlasa da bundan kurtulmanın imkansız olduğunu düşünebilirsiniz. Oysa her zaman bir çıkış yolu vardır. Sadece bazen biraz sakinleşmek ve sabır göstermek gerekir. Üzerinizde çok fazla sorumluluk olduğunu düşünerek kendinizi mutsuz etmek yerine, durup tekrar değerlendirmeyi deneyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Oğlak Burcu

Mükemmeliyetçi bir yapınız var ve çevrenizdeki bazı insanlar sizin bu yüksek standartlarınıza anlam veremiyor olabilir. Kimse için standartlarınızı düşürmek zorunda değilsiniz. Etrafınızdaki insanların sizi bu yüzden baskı altına almasına izin vermeyin. Size doğru gelen ne ise o konuda ısrarcı olun. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Kova Burcu

Sizi öfkelendiren, rahatsız eden, kırgın olduğunuz bazı şeyler olabilir. Bazen bunların üstesinden gelmek için çocuklardan örnek almak gerekebilir. Evde kendi başınıza çığlık atabilir, duvara yastık fırlatabilir veya size kendinizi iyi hissettirecek şeyler yapabilirsiniz. Bazen kendinize biraz daha fazla özgürlük alanı tanıyabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz?Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Balık Burcu

Etrafınızdaki bir kişi, sizi bir konuda sınırlandırıyor olabilir. Onunla kavga etmek yerine, bunu yaratıcı bir mücadeleye dönüştürebilirsiniz. Sizi sınırlandırmaya çalışan noktaları, yaratıcılığınızı kullanarak aşabilirsiniz. Kendinize güvenin. 

Uplifers önerisi:  Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!