Günlük burç yorumları: 24 Aralık

Koç Burcu

Hayatınızda sadece kariyerinize yoğunlaştığınız bir dönem olabilir. Fakat, bu dönem size biraz ağır ve yoğun gelebilir. Kendinizle vakit geçirmeyi ihmal etmeyin. Gelecek için tatil planları yapmak veya boş zamanınızı hobilerinize ayırmak stresinizi atmanıza yardımcı olabilir.

Uplifers önerisi:Gün içinde yaptığımız ciddi işlere gereğinden fazla odaklanıp hayatı kaçırdığımızın farkına varmak için bile zaman bulamayabiliyoruz. ¨Gün içinde kendine zaman ayırmanın kısa yolları¨

Boğa Burcu

Çevrenizdekilerle felsefi konuşmalara girebilirsiniz. Bilmediğiniz teoriler ve inançlar hakkında fikir edinmekten çekinmeyin. Aklınızda olan soruları karşınızdakilere sorun ve başkalarının bakış açılarıyla alakalı kesin yargılara varmamaya özen gösterin.

Uplifers önerisi: Daha tatmin edici ve istediğiniz gibi bir yaşama sahip olmak için bakış açınızı değiştirmeniz gerekir. Bakış açınızın değişmesi ile yaşamınız da değişmeye başlar. ¨Hayata dair gücümüzün farkında mıyız?”

İkizler Burcu

Olayların iç yüzüne bakmak gibi bir yeteneğiniz var. Bu yeteneğinizi, çevrenizde ihtiyacı olan birine destek olmak için kullanabilirsiniz. Sizin düşünceniz ve önerileriniz onu çok etkileyecektir.

Uplifers önerisi:  Depresif arkadaşlarınızı ve aile üyelerine iyileşme ve sağlığına yeniden kavuşma yolunda yardım edebilmek adına deneyebileceğiniz birkaç farklı yönteme göz atmak için: “Depresyonda olan yakınlarınıza yardımcı olmak için kullanabileceğiniz 9 yöntem”

Yengeç Burcu

Beklemediğiniz bazı olaylar hayatınızı sorgulamanıza neden olabilir. Bu dönemde kendi üstünüze fazla gitmemeye çalışın. Kendiniz başa çıkamadığınız olaylarla karşılaştığınızda yakınlarınıza danışmaktan çekinmeyin. Partnerinizle yılbaşı planları yapabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Bazı psikologlara göre bilişsel önyargılarımız, özellikle tehlikeli durumlarda, edindiğimiz bilgileri daha etkin şekilde işlememize yardımcı oluyor. Ancak bu durum, hata yapmamıza engel olamıyor. ¨Mantığımıza engel olan bilişsel yanılgılar¨

Aslan Burcu

İş yerinizde son dakika bir projenin ortaya çıkmasıyla tatil planlarınızı ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Bu durum en çok partnerinizin moralinizi bozacaktır. Onun gönlünü almak için romantik bir akşam yemeği planlayabilirsiniz.

Uplifers önerisi:  Partnerinizle birlikte keyifli vakit geçireceğiniz ve zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız bir buluşma planlamak oldukça zor. Planlarınızı yaparken, partnerinizi tanıyor olmanız ve ilişkinizin gidişatının bilincinde olmanız kadar yaratıcı olmanız da ¨Masrafsız ve keyifli buluşma önerileri¨

Başak Burcu

Hiç beklemediğiniz bir anda birinden çok etkilenebilirsiniz. 2015 yılı sizin için aşk yılı demek. Yeni insanlarla tanışabilir, uzun dönemli bir ilişkiye girebilirsiniz. Hatta, eğer partneriniz varsa ilişkinizi bir adım öteye taşımayı konuşabilirsiniz.

Uplifers önerisi:  Eğer yolunda giden bir ilişkiniz varsa, sizi birbirinize bağlayacak adımları atmak, hayatınızın en mutlu dönemi olabilir. Ancak hayatınızın geri kalanını biriyle beraber geçirmeye karar vermeden önce, bu bağlılığa gerçekten hazır olup olmadığınızdan emin olmanız gerekiyor. ¨Evlenmeden önce bilinmesi gereken 12 şey¨

Terazi Burcu

Partneriniz ailenizle anlaşmakta zorluk çekiyor olabilir. Her iki tarafıda sakinleştirmek ve aralarını yapmak sizin elinizde. Partnerinizle yürüyüşe gidin ve ona sakince durumu açıklamaya çalışın. Ailenizle partnerinizin arasının düzelmesi için sizin mantıklı düşünmeniz çok önemli.

Uplifers önerisi: Eğer ailenizde sorun yaşadığınız kişi anneniz ise; ¨annenizle daha sağlıklı bir ilişki kurmanın yollarına¨göz atabilirsiniz.

Akrep Burcu

Uzun zamandır arkadaşlarınızla yaptığınız plan son dakika iş yerinizde çıkan bir aksilik yüzünden iptal olabilir. Eğer yoğun çalışıp konsantre olabilirseniz sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz. Böylece, arkadaşlarınızla geçirecek vaktinizde kalır.

Uplifers önerisi: Daha verimli bir iş hayatı kazanmanız için sunduğumuz önerilerde, Human Business Works CEO’su Chris Brogan’ın önerilerine dikkat verelim: Brogan’a göre, bu formülü bir hafta boyunca uygulamak, bir sonraki haftayı daha üretken geçirebilmeniz için yeterli. ¨Üretkenlik formülü¨

Yay Burcu

Hayatınızda sizden yaşça küçük biriyle alakalı sürpriz bir gelişme öğrenebilirsiniz. Bu olay her ne olursa olsun sizi düşünmeye itecektir. Bu duruma karışmaktansa uzaktan izlemek ve sevinçlere ortak olmak daha sağlıklı olabilir.

Uplifers önerisi: Sadece bilimsel çalışmalar yaparken değil, hayatınızın her aşamasında karşılaştığınız problemlere, başa çıkmakta zorlandığınız paradokslara bir bilim insanı gibi analitik bir gözle bakabilmeniz bazen çözüme ulaşmanız için tek başına yeterli olabilir. ¨Bilim insanı gibi düşünmenin yolları¨

Oğlak Burcu

Yakınlarda bir aile yemeğine katılabilirsiniz. Bu yemek sırasında, ailenin büyükleri üzerinize fazla gelebilir ve bu durum sizi rahatsız edebilir. Aile büyükleriyle iletişime geçerken, her zaman konuşmadan önce düşünmek çok önemli. Onları dinlediğinizi ve düşüncelerini önemsediğinizi belli etmeye özen gösterin.

Uplifers önerisi: Etkili şekilde iletişim kurabilmek için, kendinizi açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Karşınızdakileri gerçekten dinlemeye özen gösterin. ”Doğru şekilde iletişim kurmanın yolu“

Kova Burcu

Bugün yaptığınız araba yolculuklarında ekstra dikkatli olmanızda fayda var. Aklınızın başka yerde olmadığına emin olun. Yola çıkmadan önce hava durumunu ve arabanın güvenlik ayarlarını kontrol etmeyi unutmayın.

Uplifers önerisi:Son zamanlarda kendinizi sürekli yorgun hissediyorsanız bunun iş yoğunluğu dışında da sebepleri olabilir; ¨Kendinizi sürekli yorgun hissetmenizin sebepleri ve çözüm önerileri¨

Balık Burcu

Kavgalı olduğunuz birinden sürpriz bir hediye alabilirsiniz. Barışmak için atılmış bu adımı geri çevirmeyin. Karşınızdakinin özürünü kabul etmek olayın uzamadan kapanmasına yardımcı olur.

Uplifers önerisi:  Bazıları ‘affet ve unut’ felsefesini benimserken, bazı bireyler ‘affet ancak asla unutma’ sistemiyle hareket ederler. Hangi yolu seçtiğinize bağlı olmaksızın, affetmek öncelikli adımınız olmalıdır. “Kendinizi ve çevrenizdeki insanları nasıl affedebilirsiniz?”

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın :)

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!