Günlük burç yorumları: 23 Şubat

Koç Burcu

Uzun zamandır gerçek olmasını istediğiniz bir şey, ayağınıza gelebilir. Şu sıralar çok yoğun olduğunuz için bunu bir süreliğine ertelemeyi aklınızdan geçirebilirsiniz ancak şunu unutmayın ki şans her zaman insanın ayağına gelmez. Bu yüzden kısmetinizi geri çevirmemek daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Boğa Burcu

Karşınıza çıkan finansal bir fırsat, sizin zannettiğinizden daha az karlı olabilir. Ancak hemen umutsuzluğa kapılmayın; daha az karlı olması, hiç kar etmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Üstelik, bir fırsat başka fırsatlar da doğurabilir, yeni kapılar açılabilir. Şansınızın peşinden gidin. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

İkizler Burcu

Etrafınızdaki olumlu havayı, uzun zamandır hayal ettiğiniz bir şeyin peşinden gitmek veya yaratıcılığınızı kullanmak için motivasyon kaynağı olarak görebilirsiniz. Beyin fırtınası yaparak gne başlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Yengeç Burcu

Son zamanlarda engeller, aksilikler birbirini kovalıyor olabilir. Ancak bu, bir şeylerden vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Belki de artık size yardımcı olacak bir ekip arkadaşı bulmanın zamanı gelmiş olabilir. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Aslan Burcu

Şimdiye kadar bilinmezliğini koruyan bir konu, yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayabilir. Ancak bu sefer de ortaya çıkan şeyin fazla katmanlı olmasından ötürü ne anlam ifade ettiğini anlayamıyor olabilirsiniz. Sorular sizi bir yere götürüyor. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Başak Burcu

Hayalleriniz gerçek olduğu veya hedefleriniz tuttuğu sürece göz önünde olmayı pek önemsemiyorsunuz. Ancak bu sefer sizin de ön plana çıkmanız, kendinizi anlatmanız gerekebilir. Bu ilk başta size sıkıcı gibi gelse de sonradan aslında ne kadar önemli olduğunu fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sunum hazırlarken birçoğumuzun yaptığı şey, önemli konuları slaytlara yerleştirmektir. Oysa en iyi sunumlar, sadece bilgi verme amacı taşımaz, nokta koyar. Martin Luther King’in 1963’teki meşhur konuşması, Ronald Reagan’ın 1987’de Berlin’de yaptığı konuşma sadece birer tarihi gerçek değil aynı zamanda tutkulu bir isteğin dışavurumuydu. Kimse sizin Powerpoint sunumlarınızı hatırlamayabilir ancak tutkuyla paylaştığınız mesajları herkes hatırlar. “Dinleyenleri tek bir noktada buluşturacak etkileyici bir sunum hazırlamanın 6 yolu

Terazi Burcu

Uzun zamandır girmek istediğiniz ama bir türlü cesaret edemediğiniz bir mücadele mi söz konusu? Bugün, o mücadeleye girecek cesarete sahipsiniz. Cesaretinizi, bilgiyle buluşturmanın vakti geldi. Ne kadar çok öğrenirseniz, cesaretinizi o kadar iyi kullanabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. Ya da bize göre en büyük farkları şuymuş: Korkularına rağmen devam ediyorlarmış! Korkularına rağmen adım atıyor ve durmuyorlarmış! “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Akrep Burcu

Hayatınızda yepyeni bir alana girmeyi, yeni bir maceraya atılmayı planlıyor olabilirsiniz. Bu sefer tüm enerjinizi vermeye hazır hissediyorsunuz. Motivasyonunuz bu kadar yüksekken başladığınız her şey, sonrasında size büyük başarılar getirebilir. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Yay Burcu

Bir süredir yakın olmak, tanımak istediğiniz bir kişi size bugün çok sıcak davranmış olabilir. Ancak dikkatli olmakta fayda var; heyecanınız sizi ele geçirmesin. Bu yüzden heyecanınızı kontrol edebilir, ilişkinizi daha yavaş ve emin adımlarla ilerletmeyi deneyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Oğlak Burcu

Yakın zamanda birisiyle uzunca bir konuşma yapmış olmanıza rağmen yine her şey eskisi gibi devam ediyor olabilir. Bu durum canınızı sıkıyorsa, karşınızdaki kişiye bu sefer kibarlık yapma değil gerçek duygularınızı ifade etme amacı taşımalısınız. Böylelikle sizin ciddiyetinizi daha iyi kavrayacaktır. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Kova Burcu

Kariyerinizle ilgili bir mola söz konusu olabilir ancak hemen endişelenmeyin, bu size şans getirecek bir mola. Bu süreçte tek yapmanız gereken; riskli adımlardan kaçınmak olmalı. Böylelikle içinde bulunduğunuz durumu daha rahat bir şekilde kontrol altında tutabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Balık Burcu

Aile büyükleriniz, seçimlerinizle ilgili sizi etkilemek istiyor olabilir. Eğer bu durum sizin üzerinizde baskı yaratıyorsa, böyle zamanlarda bir şey yapmadan önce çok dikkatli olmalı, karşınızdaki kişiyi incitmemelisiniz. Bir adım geri gitmek, olayı daha büyük pencereden görmeye çalışmak, sizin de bakış açınızı değiştirebilir. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!