Günlük burç yorumları: 23 Haziran

Koç Burcu

Eğer biraz daha dikkatinizi yoğunlaştırırsanız, bir süredir uğraştığınız sorunun çözümü için çok basit bir yol olduğunu keşfedebilirsiniz. Bazen hepimiz başkalarının etkisinde çok fazla kalıyoruz ve onlar gibi düşünmeye başlıyoruz. Oysa kendinizle baş başa kaldığınızda, kendi çözümlerinizi üretebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Boğa Burcu

Korku duygusu bazen sizi tehlikelerden korumaya yardımcı olurken bazen de fırsatları kaçırmanıza neden olabilir. Eğer karşınıza çıkan bir teklifin, şimdiye kadar yaptıklarınızdan biraz “farklı” olduğunu düşünerek ondan korkuyorsanız, bir an önce bu duygudan kurtulmalısınız. Farklı şeyler yapmak, sizi canlı tutar. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

İkizler Burcu

İyi bir fikir, aklınıza çok farklı şekillerde gelebilir. En ufak detaylara bile dikkat etmek, iyi fikirlere ulaşmak için yardımcı olabilir. Elinizde ne var ne yoksa önünüze serin ve bunlardan neler çıkarabileceğinize bakın. Üretken bir gününüzdesiniz, bunu iyi değerlendirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Yengeç Burcu

Ormanlık bir yolda yürümeye başladığınızda, devrilmiş ağaçlar yolu kapatmış olabilir ancak bu sizin ilerlemenize engel değil. Bugün bazı beklenmedik olaylar yaşanabilir ancak bunları bir engel olarak görmeyin ve kendi yolunuzda ilerlemeye devam edin. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders”

Aslan Burcu

Bugün iş yerinde bazı kararlar vermek durumunda kalabilirsiniz. Önünüze çıkan problemler karşısında inisiyatif mi almalısınız yoksa problemi çözmesi gerekenlere mi yönlendirmelisiniz? Bunun kararını içgüdülerinize danışarak almanız iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Başak Burcu

Alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlı biri olabilirsiniz. Ancak bu, yenilikleri reddedeceğiniz, yeni alışkanlıklar edinmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Karşınıza yeni bir fırsat çıkabilir ve bu fırsat alışkanlıklarınızda bazı değişikliklere neden olabilir. Endişelenmeyin, kendinizi rahat hissedeceğiniz bir alanı kolaylıkla yaratabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

Terazi Burcu

Kendi potansiyelinizin farkına varmalısınız. Adeta gücü elinizde tutuyorsunuz ancak bunun farkında değilsiniz. Bugün hayalini kurduğunuz şey, ertesi gün gerçekleşiyor. Bu dönemi kendiniz için bir fırsat olarak görmelisiniz. Değişim ve yenilenme zamanı. Bugün değişerek, geleceği şekillendirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Akrep Burcu

Bazı insanlar korku duygusunu kullanarak motive etmeye çalışır. Bugünlerde bu durum sizin de başınıza gelebilir. Yapmadığınız şeylerin kötü sonuçları anlatılarak sizi motive etmeye çalışabilirler ancak siz buna odaklanmak yerine sahip olduklarınıza şükrederek motive olma yolunu seçebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Şükretmek neden bu kadar önemli? Şimdiye kadar yapılmış sayısız çalışma, şükretmenin hayatın birçok alanındaki pozitif etkilerini tespit etmeyi başardı. Üstelik bu çalışmalar arasında niceliksel verilere dayanarak yapılan çalışmalar da oldu. “Şükretmeyi alışkanlık haline getirmenin yolları

Yay Burcu

Bazen çok yakınımızdaki kişilerin zayıf yönlerini biliriz ancak güçlü yönlerini gözden kaçırırız. Şu sıralar sizin için de benzer bir durum söz konusu olabilir. Yakınlarınızın güçlü yönlerine biraz dikkatinizi vermekte fayda var. Böylelikle hangi konularda yardım isteyebileceğinizi daha iyi kavramış olursunuz. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Oğlak Burcu

Sizi yakın zamanda güzel ve şanslı günler bekliyor. Ancak bu şans, öyle hemen kucağınıza düşmeyebilir. Kendi şansınızı değerlendirmek için çalışmanız, çaba harcamanız gerekebilir. Zamanınızı iyi değerlendirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Kova Burcu

Hayatınızdaki bir kişi, sürekli bir şeylerden şikayet ediyor olabilir. Aslında şikayet edilecek bir şey olmadığı konusunda onu uyarmak işe yaramayacaktır. Yapabileceğiniz tek ve en iyi şey, o kişinin yaydığı negatif havanın etkisine girmemek. 

Uplifers önerisi: Negatif duygu ve düşünceler mutluluğa giden yolu tıkayarak davranışlarımızı şekillendirirler. Her ne kadar bunun farkında olsanız da, onları görmezden gelip gerçek mutluluğa ulaşmak herkesin kolayca başarabildiği bir şey değil. “Mutluluğunuz için bir an önce vazgeçmeniz gereken davranışlar

Balık Burcu

Hayatınızda bir şeyler istiyorsanız, onun için yer açmalısınız. Bu sadece satın almak istediğiniz bir eşya için geçerli değil. Aşk, finansal özgürlük veya yeni bir iş mi istiyorsunuz? Bunun için yer açmalısınız. Atacağınız ilk adım, ne istediğinizi tespit etmek olabilir. Buradan başlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!