Günlük burç yorumları: 20 Ocak

Koç Burcu

Geçmişte sizi kızdıran veya inciten birisine karşı içinizde barındırdığınız olumsuz duygulardan kurtulmanın zamanı geldi. Yaşananları kabul etmeli  ve artık geride bırakmalısınız. Aksi takdirde bu duygu size daha çok zarar verebilir. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Boğa Burcu

Kendinize bir iyilik yapın ve büyüme ihtimali olan konuları büyütmemek için biraz çaba gösterin. Bazı insanlarla iletişim kurarken büyük resmi bir süreliğine geride bırakıp küçük adımlarla ilerlemek daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

İkizler Burcu

Bazen karşınızdaki kişi size inanmak istediğiniz şeyler söyleyebilir ancak bunun bir tahminden ibaret olduğunu unutmayın. Eğer vaktinizi bu tahmini kanıtlamakla harcarsanız, sonunda elinize hiçbir şey geçmeyebilir. Bu yüzden daha akıllıca hamleler yapmalısınız. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Yengeç Burcu

Birine bir malı veya fikrinizi satmanız gerekiyorsa, bunu pazarlamak için daha akıllıca hamleler yapmanız gerekiyor. Elinizdeki malın veya fikrin en can alıcı noktasınız, en anlaşılır şekilde açıklamalısınız. Yaratıcılığınızı kullanın. 

Uplifers önerisi: 59 saniye kitabında, bilincimiz ve bilinçaltımız aynı ofisi paylaşan iki adama benzetilir. Biri gürültücü, baskın ve oldukça akıllıdır fakat pek yaratıcı değildir. Bu bilinci temsil eder. Bilinçaltını temsil eden ise sakin ve yaratıcı bir tiptir. “Daha yaratıcı olmak için bir rehber: Rüyalarınıza kulak verin

Aslan Burcu

Hayatta karşınıza çıkan her deneyimden bir şeyler öğrenebilirsiniz. Bugün düşman gibi gördüğünüz bir fikir veya kişi, size yepyeni bir şey öğretebilir. Çevrenizde olup bitenlere biraz daha dikkatinizi verirseniz, çok daha faydalı sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Başak Burcu

Eğer kendinizi biraz moralsiz hissediyorsanız, modunuzu yükseltmenin en iyi yollarından biri çevrenizdekilere umut vermek, yeni fikirler sunmaktır. Hayatta hayal kırıklıkları kadar umut da vardır. Başkalarına umut vermeye çalıştığınızda, kendiniz de daha umutlu olduğunuzu göreceksiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Terazi Burcu

Yaşadığınız bazı sorunlar, sizde anksiyete ve endişeye neden olup tüm hayatınızı etkileyebilir. Oysa zorlukları yaşarken, bunun neden yaşandığını düşünerek ders çıkarabilir ve önemli bir deneyime dönüştürebilirsiniz. Pozitife odaklanırsanız, keşfedebileceğiniz pek çok şey var. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Akrep Burcu

Mutluluk da huzur da sizin kendi içinizde. Eğer mutlu ve huzurlu olmak istiyorsanız, başka insanların düşüncelerini değil kendinizi önceliklendirmelisiniz. Zor bir seçim yapmanız gerekiyorsa, bunun size mutluluk ve huzur getireceğini düşünerek kendinizi motive edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

Yay Burcu

Hayatta pek çok şeye şüpheyle yaklaşan, her zaman soru işaretleri yönelten bir yapınız var. Ancak bugün evrenin size göndereceği mesajlara, biraz da içgüdülerinizle karşılık vermek, altıncı hissinizin sesini dinlemek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Oğlak Burcu

Yaptığınız hatalardan ders çıkardıktan sonra onları geride bırakmalısınız. Hataları geride bırakmamak, başka hatalar doğurur. Yaptığınız yanlışa takılıp kalıyorsanız; bu ilerlemenizi engellemiş olursunuz. Bunu kendinize hatırlatarak hataları geride bırakmaya çalışabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Kova Burcu

Belki hayatınızdaki bir kişi, belki de hayatınızdaki bir olay yüzünden gereksiz dramalar yaşanıyor olabilir. Eğer bu dramaları önleyemiyorsanız, en azından bununla mizah yaparak dramalara takılmamayı başarabilirsiniz. Böylelikle gününüz daha sakin geçebilir. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Balık Burcu

İşler ters gittiğinde her türlü kötü senaryoyu aklınızda canlandırıp, tüm yaratıcılığınızı kullanarak kendinizi daha fazla endişeye boğuyor olabilirsiniz. Oysa farklı şekilde davranmak da mümkün. Öncelikle sakinleşmeli, sorunu daha sakin bir şekilde tespit etmeli ve pratik çözümler türetmeye odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!