Günlük burç yorumları: 20 Eylül

Koç Burcu

Hedefler, yapılacak işler elbette önemli ancak içinde bulunduğunuz durumu hissetmek için biraz durmak, duygularınızın sesine kulak vermek gerekebilir. Bunun için öncelikle iş ve özel yaşamınız arasında bir denge kurmalısınız. Bunu nasıl yapabileceğinize dair biraz düşünmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Boğa Burcu

Son zamanlarda size kendinizi iyi hissettiren şeylere odaklanmış olabilirsiniz. Aşk, yaratıcılık, eğlence gibi olguları beslemek, daha iyi gelmiş olabilir. Şimdilerde ise biraz daha uzun vadeli hedeflerinize, öngörülerinize odaklanmak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

İkizler Burcu

Bir İkizler burcu olarak sizin için sadece ailenize, aile bağlarınıza odaklanmak zor olabilir. Ancak gökyüzündeki konumlar, size bu konuda yardımcı oluyor. Köklerinize, aile ilişkilerinize odaklanacağınız günler sizi bekliyor. 

Uplifers önerisi: İster kısıtlı imkanlarla kurulmuş olsun, ister binbir çeşitten oluşsun, sofralarda aileleri bir araya getiren bir büyü var. Beslenmekten çok daha fazlasını ifade eden yemekler, aynı zamanda aile bireylerini birbirine yaklaştırıyor, bağları güçlendiriyor. “Mutluluğa giden yol kalabalık sofralardan geçer: Ailenizle yemek yemeniz için 7 neden

Yengeç Burcu

Zihin sağlığınızı güçlendirmek, iletişim yeteneklerinizi geliştirmek, detaycı yanınızı ortaya koymak için harika bir dönem. Balık burcunda gerçekleşen Dolunay, biraz daha büyük resme odaklanmanız, meselelerin bütününe bakmanız gerektiğini hatırlatıyor. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Aslan Burcu

Kendinize doğru bir yolculuk yapmaya hazır mısınız? Kendi yeteneklerinizi keşfetmek, yaklaşımlarınızı belirlemek, belki kendinizle yeniden tanışmak için harika bir dönem. Bu aynı zamanda sizi duygusal olarak da güçlendirecektir. 

Uplifers önerisi: Elinizi kestiğinizde yaranızı temizler, yara bandı yapıştırır, iyileşmesi için elinizden geleni yaparsınız. Bu, insanın doğuştan gelen kendine şefkat gösterme durumudur. Öz şefkat aslında hepimizde doğuştan bulunan bir kendini destekleme kapasitesidir. “Farkındalıkla beslenmede öz şefkatin önemi

Başak Burcu

Kendiniz için bir şeyler yapmayı düşünüyorsanız, tam zamanı! Kendi iyiliğiniz, sağlığınız için adım atmayı deneyebilirsiniz. Uzun zamandır spora, diyete başlamayı düşünüyorsanız, adım atmak için daha fazla beklememelisiniz. 

Uplifers önerisi: Bizler genelde kilo aldığımız zaman diyet yaparız, hastalandığımız zaman sağlıklı olmaya çalışırız, mutsuz olduğumuz zaman mutluluk arayışına gireriz. Halbuki sağlık ve mutluluk hayatımızın bir parçası olması gerekir ki kilo almayalım, hastalanmayalım ve mutlu olalım. “Sürdürülebilir sağlık ve mutluluk felsefesini yaşamınıza nasıl dahil edebilirsiniz?

Terazi Burcu

Başka insanları kendi planlarınıza dahil etme, sizin için adeta doğal bir süreç, bunu çaba harcamadan yapabiliyorsunuz. Bunu bir kez daha göreceğiniz günler yakında. Gökyüzü; kendinize, bedeninize özen göstermeniz gerektiğini hatırlatıyor. 

Uplifers önerisi: Yeni biriyle tanıştığınızda, karşınızdaki insanla ilgili bir fikir edinmeniz 1 saniyeden bile kısa bir zaman alıyor. Bu kadar kısa sürede oluşan ilk izlenimin sonradan değişmesi oldukça zor; fakat karşınızdaki kişiye doğru bir izlenim vermenize yardımcı olacak uygulamalara bu noktada başvurabilirsiniz. “Karşınızdaki insanı etkileme sanatı: Doğru ilk izlenim bırakma yöntemleri

Akrep Burcu

Girdiğiniz topluluklarda kendi yerinizi yeniden tayin etmeye çalışacağınız, ilişkilerinizi, arkadaşlıklarınızı gözden geçireceğiniz bir dönem olabilir. Arkadaş gruplarınızın enerjisi yükselebilir, beklenmedik gelişmeler yaşanabilir.  

Uplifers önerisi:  Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Yay Burcu

Kendinize karşı nazik ve anlayışlı olabilirsiniz. Özellikle kariyer hedeflerinize, gelecek planlarınıza odaklanacağınız bir döneme girerken duygu durumunuzu sağlam tutmak için kendinize iyi davranmalısınız. 

Uplifers önerisi: Gelişim, bazılarımız için özel ilgi alanı. Bazılarımız için dönemsel bir zorunluluk. Kimimiz için çok anlam ifade etmeyen bir kavram da olabilir. Aslında, eğer yerinde saymaya ilişkin çok becerikli bir direnişimiz yoksa, herhangi bir çabamız olmadığında dahi, zaman ve dış etkenlerin değişimi sebebiyle zaten gelişim içinde oluyoruz. “Kendinizi geliştirmek istediğiniz alanda veriminizi artıracak öneriler

Oğlak Burcu

Hepimiz bazı şeylere inanırız. Daha sonra bu inandıklarımız, düşüncelerimizi oluşturur. Şu sıralar hayata karşı bakış açınızı, düşüncelerinizi sorgulayacağınız bir dönemden geçiyorsunuz. Bu sorgulama size daha büyük bir pencereden bakma fırsatı sunabilir. 

Uplifers önerisi: Hayattaki amacımı nasıl bulurum? Birçoğumuzun aklında bu soru. Hepimiz bir amaç arayışındayız. Belki de o amacı hiç bulamayacağınızı, bulsanız da kaybettiğinizi ya da onu gerçekleştirmekte geç kaldığınızı düşünüyorsunuz. Tüm bunların uyandırdığı kaygı yetmezmiş gibi bir de bu sorunun yarattığı stresle yaşamak zorundasınız. Ancak hayattaki amacınızı bulmanın yolu bu değil. “Hayat amacımı nasıl bulacağım: Amaç bulunmaz, inşa edilir

Kova Burcu

Kova burcu kişiler genellikle ilişkilerini, kendi bakış açılarını değerlendirmeyi pek sevmez. Ancak şu sıralar gökyüzündeki hareketlilik size kendinizi sorgulamanızı hatırlatıyor. Zaman zaman kendinize dışarıdan bakmak, pek çok şeyi fark etmenize yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Balık Burcu

İlişkilerinize, ilişkilerinizdeki alma-verme dengesine odaklanacağınız bir dönem sizi bekliyor. Bir yandan burcunuzda gerçekleşen Dolunay, özellikle ihtiyaçlarınız, hayalleriniz, iletişim kurma biçimleriniz üzerine düşünmenizi gerekli kılabilir. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!