Günlük burç yorumları: 20 Ekim

Koç Burcu

Bugün şans sizden yana! Bugün veya yakın zamanda karşınıza bir fırsat çıkacak. Bu bir hayaliniz için size yardımcı olacak bir kişi de olabilir. Bu fırsatı görün ve layıkıyla değerlendirin. Özgüven sorunu yaşayarak arka planda kalmaya çalışmayın. Tüm ışığınızı gösterebildiğiniz kadar gösterin. Ne kadar işe yarayacağınızı kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Uplifers önerisi: Hayatta şans elbette çok önemlidir ama bazen de kendi şansımızı kendimizin yarattığı anlar vardır. Karşımıza çıkan fırsatları değerlendirmek için önce onları fark etmemiz gerekir, sonrasında ise hayalimize doğru güvenli adımlarla ilerlememiz. “Özgüveninizi arttıracak 10 öneri: Başarana kadar numara yapın!

Boğa Burcu

Sizden bir konuda yardım isteyen biri var, ancak yardım ederseniz kendinizi riskli bir durumda bulmaktan çekiniyorsunuz. Bir yandan da o kişiye hayır demek de sizi huzursuz ediyor. Böyle durumlarda iki durumun da artılarını eksilerini tartmak faydalı olabilir. Belki düşündüğünüz kadar büyük bir risk yoktur.

Uplifers önerisi: Risk almak korkutucu olsa da bazen güzel sonuçlar doğurabilir. Hangi durumlarda risk alıp hangi durumlarda almamanız gerektiğinden emin olamıyorsanız, size yardımcı olabilecek bazı önerilerimiz var. “Akıllı riskler almak hayatınızı ve mutluluğunuzu nasıl etkiliyor?” 

İkizler Burcu

Biri hakkında yanıldığınızı düşünüyorsunuz. Ve bu yanılgı insanları değerlendirme konusundaki becerilerinizle ilgili kendinizi sorgulamanıza neden oluyor. Bu kuşkuya hiç gerek yok. İnsanların bir sürü farklı özelliği vardır ve hepsini aynı anda görebilmek imkansızdır. O yüzden biriyle ilgili yanıldığınızı fark etmek kendinizden kuşku duymanıza neden olmasın…

Uplifers önerisi: İnsan çok boyutlu bir canlıdır, o yüzden birini kısa sürede tüm yönleriyle tanımak her zaman mümkün olmayabilir. Yine de size bu konuda yardımcı olabilecek bazı sorular var… “Tanışma soruları: Karşınızdaki kişiyi tanımak için sorulacak sorular” 

Yengeç Burcu

Bugün birinden alacağınız bir mesaj size bambaşka bir konuda ilham olabilir. Bazen evren bize hiç ummadığımız şekilde bazı işaretler gönderir. Önemli olan bunları açık bir kalp ile karşılamak, duymak ve ona göre hareket etmektir. Bugün kalbinizi evrenin mesajlarına açın!

Uplifers önerisi: Hayatta her şey birbiriyle bağlantılıdır. O yüzden hiç ummadığınız bir anda karşılaştığınız bir cümle hayatınızdaki bir başka alanı aydınlatabilir. “Karma’nın 10 yasası: İhtiyacınız olan ilham burada olabilir” 

Aslan Burcu

Şu aralar kafanızı kurcalayan bir konu hakkında size akıl veren bir dolu insan var. Bu farklı fikirlerin arasında kafanızın karışması gayet normal. Ancak aslında size akıl veren en zeki, en deneyimli kişiye kulak verseniz her şey rahatlıkla çözülecek. O kim mi? Tabii ki sizsiniz! İç sesiniz ihtiyacınız olan rehberliği size sunmaya hazır. Onu takip edin…

Uplifers önerisi: Zorlu zamanlarda hiç şaşmayan bir pusulamız vardır: İç sesimiz. Ona yeterince kulak veriyor musunuz? “Ego durdurur, iç ses ise ilerletir: Siz hangisini dinlemek istersiniz?” 

Başak Burcu

Hata olarak gördüğünüz bir şeyden ötürü kendinize biraz fazlaca yükleniyorsunuz. Oysa aynı şeyi bir başkası yapmış olsaydı ona çok daha şefkatli yaklaşırdınız, anlayış gösterirdiniz. Bugün, başkası olsa vereceğiniz sevgiyi, şefkati kendinize de vermeyi dener misiniz?

Uplifers önerisi: İnsan çoğu zaman kendisine karşı daha acımasızdır. Oysa kendimizi iyi hissetmenin ilk adımı kendimize şefkat göstermektir. “Öz şefkat: Kendine en iyi arkadaşına davrandığın gibi davranmak” 

Terazi Burcu

Şu an karşı karşıya olduğunuz bir sorun var ve bu sorunu geçmiş deneyimlerinize dayanarak çözmeye çalışıyorsunuz. Bu sizi yanlış yola sürükleyebilir. Unutmayın, her ne kadar geçmişte yaşanmış bir konuya benzese de bu aslında yepyeni bir durum. O yüzden bu konuya özel yeni yollar geliştirmeyi deneyin.

Uplifers önerisi: Geçmiş deneyimlerden faydalanmak bize zaman kazandırır. Ancak her şeyin çözümü geçmişte saklı olmayabilir. Bazı durumlar için yeni fikirler bulmak gerekir. “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme” 

Akrep Burcu

Karşınıza çıkan bir fırsat sizi öyle heyecanlandırmış ki balıklama dalmak üzeresiniz. Balıklama dalmanız güzel sonuçlar getirebileceği için çok arzu etmediğiniz sonuçlarla da karşılaşabilirsiniz. Bu riski ekarte etmek için heyecanınızı biraz dizginleyip konuya objektif bir gözle bakmayı deneyin. Bunu yaptığınızda tam olarak neye kalkıştığınızı daha iyi tartabilir, kendinizi tüm sonuçlara hazırlayabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Çok heyecan duyduğumuz bir işe kalkışıp büyük hayal kırıklıklarıyla masadan kalkarken bulmuşuzdur kendimizi hepimiz. Hayal kırıklıkları da hayatın kaçınılmaz bir parçası. Ancak beklentilerimizi dengeli bir şekilde ayarlarsak hayal kırıklıklarından da daha az etkileniriz. “Mutluluğun formülü çok açık: Sıfır beklenti, maksimum mutluluk” 

Yay Burcu

Birinin kalbinin kırılmaması için ondan bazı gerçekleri gizliyor olabilirsiniz. Ancak şunu unutmayın, kimseyi sonsuza dek koruyamazsınız. Üstelik bazen gerçekleri bilmek özgürleştirci bir etki de yaratabilir. Onun için bir şeyleri gizlemek yerine doğru iletişim kurarak korumak istediğiniz kişiye daha çok yardımcı olabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Bazen beyaz yalanlar hayatı kolaylaştırır, buna hiç şüphe yok. Ancak gerçek anlamda huzurlu bir insan olmak için hem kendimize hem başkalarına karşı dürüst olmak çok önemlidir. “Neden daima doğruyu söylemek gerekir?” 

Oğlak Burcu

Harekete geçmek için ne bekliyorsunuz? Uzun süredir o hayalini kurduğunuz şeyin gerçekleşmesi için mükemmel koşulların oluşmasını mı? O koşullar hiçbir zaman kendiliğinden oluşmayacak. İstediğiniz koşulları bizzat sizin yaratmanız gerek. İyi haber ise şu: Şans sizden yana. Siz yeter ki harekete geçin, geri kalan her şey kendiliğinden rayına oturacak.

Uplifers önerisi: İnsan kendi kaderini kendi yazabilir. Bunun için gerekli olan şey şanstan çok kararlılık ve güçlü bir iradedir. “Başarı uzak değil, bu 4 alışkanlığı edinin yeter” 

Kova Burcu

Kimi insanlar çatışmaya, kavgaya bayılır. Bugün karşınıza böyle biri çıkarsa, o tartışmayı kazanmanızın imkanı yok, bunu unutmayın. Kendinizi hırpalamamak için en iyisi oradan en kısa sürede uzaklaşmak.

Uplifers önerisi: Bazı durumlarda barış çubuğu uzatmak, orta yolu bulmaya çalışmak kesinlikle denenmesi gereken olgun adımlardır. Ancak bazen uzlaşmak imkansızdır. Böyle durumları fark edip kendi sınırlarınızı korumayı ihmal etmeyin. “Hayatlarımızı şekillendiren çizdiğimiz sınırlardır” 

Balık Burcu

Adalet sübjektif bir kavram olabilir. Birine adil gelen bir diğerine müthiş bir haksızlık olarak görünebilir. Biriyle böyle bir tartışmaya girerseniz, onun da kendince bir bakış açısı olduğunu unutmayın. Sadece kendi düşüncenizde ısrar ederseniz eliniz boş dönebilirsiniz. Oysa birazcık taviz vererek hem siz kazançlı çıkarsınız hem karşı taraf.

Uplifers önerisi: Her istediğimize her an ulaşamayabiliriz. Bu hayatın doğal akışıdır. O yüzden önceliklerimizi, vazgeçilmezlerimizi belirleyip geri kalan konularda biraz daha esnek bir tavır yakalarsak daha huzurlu bir yaşam sürebiliriz. “Esneklik neden önemlidir: Hayatın akışına esneyerek uyum sağlayın” 

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!