Günlük burç yorumları: 20 Ekim

Koç Burcu

Yoğun duyguların sizi ele geçireceği bir gün olabilir. Böyle zamanlarda duygularınızın farkına varıp onları ifade etmek, hissetmek yapabileceğiniz en iyi şey. Belki bu duygusal yoğunluk, sizi bambaşka bir noktaya taşıyabilir. 

Uplifers önerisi: Duygular çok güçlü enerji akışlarıdır ve tüm hayatımızı etkiler. Onları tanımaz ve duygularla yaşamayı öğrenemezsek bir yaşam boyu bu güçlü enerji dalgalarıyla yaşamda bir sağa bir sola savrulur dururuz. “Duygular kontrol edilebilir mi: 6 adımda duygularda ustalaşın

Boğa Burcu

Hayatınızın en yoğun dönemlerinden birini yaşıyor olabilirsiniz. Aynı zamanda iş hayatınızla özel hayatınız arasındaki dengeyi kurmakla, bedeninizin ve zihninizin ihtiyaçlarını anlamakla meşgulsünüz. Böyle zamanlarda mümkün olduğunca yalnız kalmak, kendinizi dinlemek size iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

İkizler Burcu

Eğer yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak istiyorsanız, başınızı biraz olsun ciddi meselelerden kaldırıp etrafınıza bakmanız, eğlenceli ve keyifli şeylere vakit ayırmanız gerekebilir. Arkadaşlarınızla bir araya geleceğiniz organizasyonlar bu anlamda iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Yengeç Burcu

Biraz kendinizle kalmaya ne dersiniz? Perdeleri kapatıp, kendi içinize dönmek, iç sesinizi dinlemek yeni şeyler keşfetmenize olanak tanıyacaktır. Kendi derinlerinizde olup bitenleri keşfedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Tek başınalığı çoğunlukla olumsuz ve korkutucu bir tecrübe olarak görürüz. Yalnızların mahkûm olduğu bir huzursuzluk; çekilmesi gereken bir cezaymış gibi kaçarız tek başımıza kalmaktan. Halbuki bazı araştırmalar tek başınalığın, bizim tercihimize bağlıysa, bir nevi terapi etkisi yaratabileceğini söylüyor. “Tek başına kalmanın tenhalığında gerçek kimliğimiz saklı olabilir mi?

Aslan Burcu

Kendinizi ifade etme becerileriniz üzerine yoğunlaşacağınız bir gün olabilir. Düşünme süreçlerinizi, zihin yapınızı, kendinizi ifade etme biçimlerinizi yeniden gözden geçirin. Bu size yeni yollar keşfetmeniz için olanak tanıyacaktır. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Başak Burcu

Hepimizin bu hayatta usta olduğu bir konu var. Eğer kendi ustalığınızı henüz keşfedemediyseniz, belki de bunu araştırmak için en doğru dönemden geçiyorsunuz. Biraz kendinizi dinlemek, potansiyelinizi gözden geçirmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Terazi Burcu

Hayatınızdaki ortaklıklar, size ne kadar alan tanıyor? Belki de özgürlük ve aidiyet kavramlarını sorgulamanız gereken bir dönemdesiniz. Bu da iş hayatınıza bakış açınızı tümden değiştirebilir. 

Uplifers önerisi: Otonominin tanımını şöyle yapabiliriz: Bir işi en iyi şekilde yapabilmemize olanak sağlayan koşullara sahip olmak. Bu, işin nasıl yapılacağı konusunda da inisiyatif sahibi olmak anlamına geliyor. Tersi durumda ise, işin sonucuyla yetinilmemesi ve işin nasıl yapılması gerektiğinin ince detayda tanımlanması ya da her adımın kontrol edilmesi gibi bir durum var. Bu, uzun vadede çalışanların özgüveninde ve motivasyonunda ve dolaylı olarak performansında da düşüşe yol açıyor. Otonomi sağlamak, kuralların hiç olmaması anlamına gelmiyor, çünkü hepimiz işimizi kurallara bağlı şekilde yapıyoruz. “İş hayatında otonomi neden önemlidir: İş tatmini ve esenliğin sırrı otonomide mi gizli?

Akrep Burcu

Koç burcundaki Dolunay, iş ve yaşam dengenizi yeniden sorgulamanızı gerektirebilir. Belki de bu konuda yeni keşifler yapabilir ve mevcut durumu iyileştirmek adına önemli adımlar atabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Günümüz çalışma ve hayat koşullarında doğru yaşam dengesini bulmak kolay değil. Özellikle iş – yaşam dengesi, “iş vereninize bırakılamayacak kadar önemli bir konudur” diyor Nigel Marsh.¨İş-yaşam dengesini sağlamanın yolları¨

Yay Burcu

Adeta bir sosyal kelebek gibisiniz. Terazi mevsiminin etkisiyle birlikte son günlerde arkadaşlarınızla bir araya gelerek, hareketli günler yaşamış olabilirsiniz. Şimdi ise Koç burcundaki Dolunay ile birlikte biraz daha ilişkilerinize odaklanabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Oğlak Burcu

Kararlı bir yapınız var. Şu sıralar ise kariyerinizle ilgili konuları gündeme taşıyabilirsiniz. Atacağınız adım her ne olursa olsun, iyi düşünülmüş bir adım olmalı ve bu yolda kararlılıkla ilerlemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli”

Kova Burcu

Hayatınızda inandığınız her şeyi yeniden sorgulayacağınız bir dönem olabilir. Her ne kadar büyük resme odaklansanız da kendi içinize dönüp her bir detay üzerine düşünmek size bambaşka bir bakış açısı gösterebilir. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Balık Burcu

Sosyal medyadan, ayaküstü konuşmalardan, dikkat dağıtan şeylerden uzaklaşıp arkadaşlıklarınızı, ilişkinizi, sevdiklerinizle bağınızı düşünmeniz gereken bir gün olabilir. Kalbinizin istekleriyle ihtiyaçlarınız arasındaki bağı kurabilirseni, çok daha fazla mutlu olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?”

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!