Günlük burç yorumları: 2 Nisan

Koç Burcu

Bazen doğru olanı yapmak, sizin için finansal açıdan en karlı tercih olmayabilir. Doğru olanı yapmak, biraz para kaybetmenize neden olsa da yaptığınız şeyden ötürü zihninizin rahat etmesi her şeyden daha önemli. O yüzden siz, doğru bildiğiniz yolda ilerlemeye devam edin. 

Uplifers önerisi: Aslında iyi veya kötü olarak adlandırdığımız, olması gereken ya da gerekmeyen diye başlayan tanımlarımız, doğru ya da yanlış kavramlarımız… Hepsi tamamen gerçekdışı. “Gerçeğe ulaşmak için: Bildiklerinizi, inandıklarınızı, tanımlarınızı ve egoyu bir kenara bırakın

Boğa Burcu

Bazen ucunda bir ödül olan işleri yerine getirmek için hızlı davranmak ne kadar kışkırtıcı olsa da sizi en iyi sonuca götürmeyebilir. Hızlı olmaya çalışırken bir şeyleri kaçırabilir veya mevcut potansiyelden iyi faydalanamayabilirsiniz. Bu yüzden acele etmek yerine; yavaş yavaş, tadını çıkararak ilerlemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

İkizler Burcu

Yapacağınız bir toplantı, üzerinde çalıştığınız konulara netlik getirebilir ancak yine de aradığınız yanıtı alamayabilirsiniz. Bunun bir hayal kırıklığına dönüşmesine engel olmak yerine elinizdekilere odaklanabilir ve olup biteni bir kez daha gözden geçirmeyi deneyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazı günler canımız hiç çalışmak istemez. İşler gözümüzde büyür, bir türlü masanın başına oturamayız. Böyle durumlarda deneyebileceğiniz 6 yol var. “Aradığınız motivasyona şu anda ulaşılamıyor: 6 adımda iş yerindeki motivasyonunuzu yükseltin

Yengeç Burcu

Karanlıkta size doğru yaklaşan bir cisim, olduğundan daha büyük ve ürkütücü görünebilir ve sizi korkutabilir. Kendinizi son zamanlarda bir sebepten ötürü korku içinde hissedebilirsiniz. Oysa bu korkuya siz kendiniz izin veriyor olabilir misiniz? Olayları biraz daha net görmeye çalıştığınızda, korkularınızdan da kurtulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Korku ve endişe sizi tuzağa düşüren duyguların başında geliyor; ancak bu duygularla yüzleşmek, korkularınızı yenme noktasında büyük fayda sağlıyor. “Korku ve anksiyetinizi yenmek için en doğru adım: Yüzleşme

Aslan Burcu

Bir şeyleri yetiştirmek için acele ettiğinizde veya kendinizi baskı altında hissettiğinizde, karışıklıklar yaşanması çok olasıdır. Bir işi yetiştirmek için kendinizi çok fazla sıkıştırmayın. Kendinize bir ara verip, biraz sakinleşmeyi başarabilirseniz, aradığınız yanıtın gözünüzün önünde olduğunu fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Başak Burcu

Bir şeyleri anlamak için fazlasıyla analitik bir bakış açısıyla konuya yaklaşıyor olabilirsiniz. Bazen analitik düşünceyi bir kenara bırakıp duygularınızın, sezgilerinizin sesine kulak vermelisiniz. Kendinize güvenin. 

Uplifers önerisi: Vücudumuzda yarattığımız stresten bihaber; her geçen gün işyerinde altından kalkmayı başardığımız daha çok işle, daha çok işi hallettiğimizi sanıyoruz… Son çeyrek asırdır rakamların, mantık ve rasyonelliğin içinde kaybolduk. Bu yolda belki de en çok içsel rehberliğimizi kaybettik, sezgilerimize yabancılaştık, sırtımızı döndük. “Sezgilerimize nasıl bu kadar yabancılaştık: Akıl çağının getirdikleri

Terazi Burcu

Evrenin bilgeliği ve rehberliği her zaman sizin hizmetinizde. Sadece sizin onu görebilmeniz ve hissedebilmeniz lazım. Eğer kendinizi umutsuz hissediyorsanız ve evrenin size yol göstermesini istiyorsanız, o zaman öncelikle kendinize dönmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

Akrep Burcu

Yaptığınız bir yatırımla ilgili güzel gelişmeler olduğunda, her şeyi doğru yaptığınızı düşünebilir; olumsuz gelişmeler olduğunda ise her şeyi yanlış yaptığınızı düşünebilirsiniz. Oysa geçici duyguların sizi derinden etkilemesine izin vermemelisiniz. Bu duygular sadece ilerlemekte olan sürecin içindeki ufak noktalar. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Yay Burcu

Evinizin dekorasyonu, o evi dekore eden kişiyle ilgili pek çok şey söyler. Peki ya evinizi sadece siz dekore etmediyseniz? Yeni tanıştığınız bir kişiyi dış görünüşüne göre değerlendirerek tam olarak doğru bir yargıya varamayabilirsiniz. Hem ona hem kendinize zaman tanıyıp, birbirinizi tanımalısınız. 

Uplifers önerisi: Yeni biriyle tanıştığınızda, karşınızdaki insanla ilgili bir fikir edinmeniz 1 saniyeden bile kısa bir zaman alıyor. Bu kadar kısa sürede oluşan ilk izlenimin sonradan değişmesi oldukça zor; fakat karşınızdaki kişiye doğru bir izlenim vermenize yardımcı olacak uygulamalara bu noktada başvurabilirsiniz. “Karşınızdaki insanı etkileme sanatı: Doğru ilk izlenim bırakma yöntemleri

Oğlak Burcu

Çevrenizdeki kişiler sizin hep güvenli sularda yüzdüğünüzü ve risk almadığınızı düşünebilir. Oysa siz de risk alıyor ancak bunu konuşmayı pek sevmiyor olabilirsiniz. Bazı şeyleri kendinize saklamak çok daha iyi. Bu yüzden başkalarının sizinle ilgili bu düşüncelerine takılmayın. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Kova Burcu

Son zamanlarda büyük bir tutkuyla yaptığınız bir şeyde, uzmanlaşmak istiyorsunuz. Ancak bunun için kendinize zaman tanımalısınız. Disiplinli bir şekilde çalışmaya devam ettiğiniz sürece, o çok arzu ettiğiniz seviyeye gelmemeniz için hiçbir sebep yok. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Balık Burcu

Yakın zamanda yaşadığınız bir hayal kırıklığının ardından, ufacık bir umut ışığı keşfedebilirsiniz. Eğer bunu beslerseniz ve desteklerseniz, ileride o ışık sizin yolunuzu aydınlatabilir. Hiçbir zaman kendinizden ümidinizi kesmeyin. 

Uplifers önerisi: Hayal kurarız, içimizden geçiririz. Çok basittir aslında dilediklerimiz; kimi daha fazla bolluk bereket ister, kimi bir aile kurmayı, çocukları olmasını, hayatının aşkıyla karşılaşmayı diler. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için muhteşem reçete: Başarının 7 spiritüel yasası

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!