Günlük burç yorumları: 2 Mart

Koç Burcu

Mars, tüm enerjisiyle birlikte burcunuzun iletişim alanına giriş yapıyor. Geçmişte yaptığınız bir hatayı düşünüp, artık o günlerin geride kaldığını, hatalarınızdan ne kadar çok şey öğrendiğinizi kendinize hatırlatmanın tam zamanı. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Boğa Burcu

Mars burcunuzun ikinci evine doğru hareket ediyor. Bu da özellikle finansal konulara dikkat etmenizi gerekli hale getirebilir. Stresli olduğunuz zamanlarda ihtiyacınız olmayan harcamalar yapabilirsiniz. Bu konuda dikkatli olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Kredi kartı kullanmadığınız, borç ödeme derdinizin ve bankadan gelen harcama mesajlarının olmadığı bir dünya düşünün. Böyle bir dünyada sadece o ay kazandığınız maaşa bağlı kalarak şu an sahip olduğunuz yaşam standartlarını sürdürebilmeniz mümkün olur muydu? “Tüketim kültürü ve harcama alışkanlıkları: Neyi, neden, nasıl ve ne kadar harcıyoruz?

İkizler Burcu

Bazı konularda kendinizi motive etmek için sürekli başkalarına danışıyor, işlerinizi başkalarıyla hallediyor olabilirsiniz. Oysa kendi başınızın çaresine bakabilme yeteneğinizi geliştirmeniz gerekiyor. Özgüveninizi yüksek tutmalısınız, siz de her şeyi yapabilecek güçtesiniz. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Yengeç Burcu

Venüs ve Uranüs arasındaki güzel ilişki, sizi de etkisi altına alıyor. Çok heyecan verici bir fırsat karşınıza çıkabilir. Yıldızlar adeta sizin için çalışıyor. Ancak sizin de bunun kıymetini bilmeniz ve karşınıza çıkan bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekiyor. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Aslan Burcu

Görev odaklı Mars, burcunuzun onuncu evinden ayrılmaya hazırlanıyor. Özellikle iş yerinde, üzerinde çalıştığınız bir projeye son noktayı koymaya hazırlanıyor olabilirsiniz. Bunu yaparken ekip içindeki dengeleri göz önünde bulundurmanız, başkalarının görevini yapmak yerine başkalarının güçlenmesine destek olmanız gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Başak Burcu

Mars, tüm gücüyle kariyerinizi etkisi altına alıyor. Geçmişte yaptığınız hatalar, yanlışlar varsa bunlara takılıp kalmayı bırakmalısınız. Hatalara odaklanmak yerine çözüme odaklanmalı, hataya açık olan alanları nasıl düzelteceğinize dair fikirler getirmelisiniz. Böylelikle verimliliğinizi artırabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Terazi Burcu

Mars, burcunuzu etkisi altına alıyor. Yeni deneyimler, yeni heyecanlar sizi bekliyor. İlgi alanınıza giren bir konuyu, kendiniz için yeni bir gelir kaynağına dönüştürebilirsiniz. Bu sizin için sadece bir gelir kaynağı değil, aynı zamanda mutluluk kaynağı da olabilir. 

Uplifers önerisi: Mutlu bir yaşamın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyi hissetmekle mümkün olabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, para ve maddi kaynaklarımız bütünsel bir iyilik hali için önem taşıyor mu? Para gerçekten mutluluğu da beraberinde getiriyor mu? Finansal olarak iyi durumda olmak ve refah seviyemizin yüksek olması bütünsel iyilik halimizi nasıl etkiliyor? “Finansal wellness nedir: Finansal durumunuzun hayatınız üzerindeki etkileri ve finansal wellness uygulamaları

Akrep Burcu

Mars burcunuzu etkisi altına alıyor. Ortaklıklar, ortaklaşa konular, ilişkiler gündeminizde olabilir. Verdiğiniz emeklerin karşılığını alamadığınızı düşünüp umutsuzluğa kapılmayın. Belki de henüz zamanı gelmemiş olabilir. Her şeyin vakti vardır. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Yay Burcu

Mars, burcunuzun ilişkiler, ortaklıklar alanını etkisi altına almaya başlıyor. Düşünmeniz gereken çok fazla şey olabilir ancak dikkatli olun, kendinizi ikinci plana atmayın. Geçmişten gelen konuları çok fazla düşünüp kendinizi mutsuz etmeyin, bazen çözüm zamanla kendiliğinden gelir. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Oğlak Burcu

Yakın zamanda yaşanan bir problemin sorumlusunu arayıp bulmak isteyebilirsiniz. Hepimizin doğasında var bu istek. Ancak suçlayacak birisini aramak, meselelere pek de üretken bir bakış açısı getirmiyor. Bunun yerine problemin nedenini bulmaya çalışmak daha faydalı olabilir. 

Uplifers önerisi: Farkında olsak da, olmasak da bedenimizdeki her bir hücre yaşam enerjisi taşıyor ve bu enerji mevcut yaşam koşullarının frekansı ile uyumlanma, aynı frekansta titreşme eğiliminde. Tüm duygu ve düşüncelerimizin birer enerji olduğu evrensel bir kabul artık. Her birinin kendilerine ait titreşim frekansları var. Dikkatli bakar, bir duygu ve düşüncede sabit kalmadığımızı göz önüne alırsak duygu ve düşüncelerimizin hareketli ve değişken olduklarını kolaylıkla söyleyebiliriz. “A+ enerji sarfiyatı: Enerjinizi daha verimli harcamaya başlamak ister misiniz?

Kova Burcu

Kova burcunda yer alan Jüpiter sayesinde bu yılın en gözde burcu siz olabilirsiniz. Ancak şu sıralar biraz sıkıntılı olabilirsiniz. Genel olarak yardım kabul etmeyen, gelen teklifleri reddeden bir yapınız var. Oysa ihtiyacınız olduğunda yardım istemekten çekinmemelisiniz. Sizi sevenlerin destek olma çabalarına karşılık verebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Son yılların popüler sorusu “Nasıl yardımcı olabilirim?” Bizlere yardım etmeye, içinde bulunduğumuz çıkmazdan çıkmamıza yeterli olabilir mi? Yardımcı olmak; karşılıklı eşitliğin olmadığı söz konusu durum karşısında güçlü olanın güçsüze destek sunduğu bir ilişki şekli. “Yardım etmek mi, katkı sağlamak mı: Mesafesiz ve eşit bir ilişkilenme mümkün

Balık Burcu

Mars’ın da etkisiyle özellikle eviniz veya ev hayatınızla ilgili konular hareketlenebilir. Bazen kendinizi daha yaşlı ve yorgun hissedebilirsiniz. Oysa içinizdeki çocuğa seslenmek, sizi bu ruh halinden kurtarabilir. İçinizdeki gençlik ruhu hala oralarda bir yerde duruyor. 

Uplifers önerisi: Dünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz? “Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!