Günlük burç yorumları: 18 Kasım

Koç Burcu

Bugün hayatınızda yolunda gitmeyen bir durumla başa çıkamadığınızı ve çaresiz kaldığınızı hissedebilirsiniz. Görmekte zorlansanız da, sorunların çözümü için yeterince çaba gösteriyorsunuz. Dolayısıyla kendinizi suçlu ya da yetersiz hissetmeden, yapamadıklarınızdan çok yaptıklarınıza odaklanmalı ve kendinizi sabote etmeye bir son vermelisiniz.

Uplifers önerisi: Kendinizi sabote etme, eleştirme ve yargılama eğiliminde olduğunuz bu dönemde içinize dönmek ve kendinize şefkat göstermek size iyi gelecektir. Yetersizlik ve ‘mükemmel olamama’ hisleri Koç burcu için çok zorlayıcı olsa da, elde ettiğiniz başarılar kadar çabanızı da takdir etmeyi unutmamalısınız. Yetersizlik hissi nedir, aşmak için neler yapılabilir?

Boğa Burcu

Bugün, uzun zamandır aklınıza gelmeyen ve unutmuş olduğunuzu düşündüğünüz kötü bir anınızı tekrar hatırlayabilir ve kendinizi düşüncelere boğulmuş hissedebilirsiniz. Yeni fikirler üretmekte ve düşüncelerinizi düzene koymakta zorlandığınız bir gün olacak.

Uplifers önerisi: Geçmişten arda kalan olumsuz hatıralarla başa çıkmaya çalışırken günlük sorumluluklarınızı aksatabilir ve zihninizi ana getirmekte zorlanabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olası fırsatları kaçırmamak için zihninizi düzenlemeniz ve duygularınızı regüle edebilmeniz gerekiyor. Olumsuz düşüncelerle başa çıkmanıza yardımcı olacak etkili adımlar

İkizler Burcu

‘Cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla örülüdür.’ sözünü duymuş muydunuz? Bugün bu sözün ne kadar doğru olduğunu anlayacağınız bir gün olacak. Yakın bir arkadaşınıza, ailenizden birine ya da bir iş arkadaşınıza tamamen iyi niyetle söylediğiniz bir söz, manipülasyon çabası gibi algılanabilir ve sizi zor durumda bırakabilir. Çevrenizdeki insanların sözlerini kişisel algılamamaya ve sakinliğinizi korumaya çalışmalısınız.

Uplifers önerisi: Ne kadar iyi niyetle yola çıkmış olursanız olun, küçük iletişim kazaları ve kullandığınız kelimeler bazen karşı tarafta farklı yankılanabilir. Net ve açık iletişim kurmak, dinleme ve gözlem becerilerinizi geliştirmek sizi karşı karşıya kalabileceğiniz suçlamalardan ve yanlış anlaşılmalardan koruyacaktır. Karşınızdaki kişileri kolayca etkilemenizi sağlayacak pratik iletişim becerileri

Yengeç Burcu

Bugün evinizle ilgili uzun süredir ertelediğiniz konularla ilgilenmeniz ya da bazı dağınıklıkları düzenlemeniz gerekebilir. Eğer evde yaşayan diğer aile üyeleri ya da partneriniz size bu konularda destek olmuyorsa, tek başınıza kalmış ve fazla sorumluluktan bunalmış hissedebilirsiniz.

Uplifers önerisi: İşle ilgili sorumluluklarınızın arasında evinizle ilgili konularla baş etmekte zorlansanız da, küçük düzenlemelerle ve pratik zaman yönetimi ipuçlarıyla evle ilgili sorumluluklarınızı yorulmadan ve bunalmadan yönetebilirsiniz. En temel ilkeleriyle 6 adımda “zaman yönetimi

Aslan Burcu

Uzmanlık alanınızla ilgili ya da çok iyi bildiğiniz bir konuda yardıma ihtiyacı olan biriyle karşılaşabilirsiniz. Sizden yardım istemese de bildiklerinizi paylaşmaktan çekinmemeli ve girişken davranmalısınız. Bu fedakarlığınızın karşılığında beklediğiniz takdiri alamayabilirsiniz. Ancak ihtiyacı olan birine destek vermek size yine de iyi hissettirecek.

Uplifers önerisi: Yardım etmek ve kendimizde fazla olanı başkalarıyla paylaşmak sadece ihtiyacı olan kişiye değil size de iyi hissettirir. Becerilerinizi, bilgi birikiminizi ve yetkinliğinizi ön plana çıkarmanıza yardımcı olacak bu fırsatı iyi değerlendirmelisiniz. Yardım etmek mi, katkı sağlamak mı: Mesafesiz ve eşit bir ilişkilenme mümkün

Başak Burcu

Bugün uzun zamandır hoşlandığınız kişiyle bir araya gelebilir ve hislerinizin karşılıklı olduğunu düşünmenize neden olacak diyaloglar yaşayabilirsiniz. Ne kadar mutlu olursanız olun, kalbinizin mantığınızı yönetmesine izin vermemeli ve gerçekçi bakış açınızı korumalısınız.

Uplifers önerisi: Yoğun duygular zaman zaman gerçekte olup bitenleri görmemize engel olabiliyor ve duygularımıza güvenerek attığımız adımlar hayal kırıklığıyla sonuçlanabiliyor. Kendinizi duygularınıza çok kaptırmadan ve mantığınızı gölgelemelerine izin vermeden hareket ettiğinizde, daha dengeli ve daha mutlu bir hayat sürdürebilirsiniz. Aşk tesadüfleri değil, mantıklı seçimleri sever

Terazi Burcu

Arkadaşlarınız bu aralar sizden yapabileceklerinizden fazlasını bekliyor olabilir. Ancak bugün kendi aranızda bir anlaşmaya varacak ve yaşadığınız zorlukları onlarla paylaşma fırsatı bulacaksınız. Bu yüzden kendinizi tükenmiş hissetmeyi bırakmalı ve hissettiklerinizi tüm açıklığınızla paylaşacak enerjiyi toplamalısınız. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Akrep Burcu

Bu aralar işinize karşı içinizde büyük bir heyecan, istek ve motivasyon olduğunu hissediyor olabilirsiniz. Karşınıza çıkan her türlü fırsatı gerçeğe dönüştürebilecek bu motivasyonla önemli başarılara imza atabilir ve kariyerinizin yönünü değiştirecek kararlar verebilirsiniz. Ancak bu süreçte önemli olanın varacağınız nokta değil, yolculuğun kendisi olduğunu unutmamalısınız.

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlarken, bazı anlarda motivasyonumuzun düştüğünü ve eskisi kadar istekli olmadığımızı fark edebiliyoruz. İnişli çıkışlı hayat yolculuğunda motivasyonunuzun yüksek olduğu anlarda da düşük olduğu anlarda da “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının farkına varmalısınız.

Yay Burcu

Birlikte çalıştığınız bir çalışma arkadaşınız, birlikte çalıştığınız bir projede çok fazla emek harcamadığı halde kendisini öne çıkarmaya ve emeğinizi değersizleştirmeye çalışabilir. Ona uyum içinde çalışmanın, ekip ruhunun önemini anlatmayı deneyebilir ya da yöneticinizle açık şekilde konuşarak konuyla ilgili fikirlerinizi, gözlemlerinizi ve sizi rahatsız eden şeyleri paylaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başarılı insanların en önemli özelliklerinden biri takım çalışmasına önem vermeleridir. Ekip başarısı ise süreklilik arz eder ve en güçlü projelerin ortaya çıkmasını, en iyi çalışmaların yapılmasını ve sonuca ulaşmayı sağlar. İş yaşamında ekip çalışmasının önemi

Oğlak Burcu

Bugün kendinizi diğer insanlarla karşılaştırma ve başarılarınızı değersizleştirme eğiliminde olabilirsiniz ancak başkalarının başarılarını düşünmek yerine kendi yolculuğunuza odaklanmalısınız. Zira şimdiye kadar gösterdiğiniz çabaların karşılığını almaya çok yakın olabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Bazı insanlar başarıya çok daha hızlı ulaşırken, bazılarında bu süreç daha yavaş ilerleyebilir. Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Kova Burcu

Egonuzun yüksek olduğu bugünlerde çevrenizdeki insanların başarılarını takdir etmek ya da fikirleri konusunda desteklemek sizin için zorlayıcı olabilir. Fazlasıyla gerçekçi olmanız ve olayları mantık çerçevesinde değerlendirmek istemeniz normal, ancak ilişkilerinizde problem ve gerginlik yaşamamak için destekleyici davranmanızda fayda olacaktır. 

Uplifers önerisi: Aslında iyi veya kötü olarak adlandırdığımız, olması gereken ya da gerekmeyen diye başlayan tanımlarımız, doğru ya da yanlış kavramlarımız… Hepsi tamamen gerçekdışı. “Gerçeğe ulaşmak için: Bildiklerinizi, inandıklarınızı, tanımlarınızı ve egoyu bir kenara bırakın

Balık Burcu

Son dönemlerde kendinizi mutsuz hissedip, bunun nedenini bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Oysa mutlu olmak için ihtiyacınız olabilecek her şeye sahipsiniz; yalnızca görmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Eğer sizi mutsuz eden bir şey varsa, bu içinde bulunduğunuz durumdan değil, ruh halinizden kaynaklanıyor olabilir. 

Uplifers önerisi: Mutsuzluğun sebepleri üzerine düşündüğümüzde birçoğumuzun aklında benzer şeyler canlanıyor; ancak bazen mutlu olmak için çok para sahibi olmak ya da hayalini kurduğunuz tüm gözlerden uzak bir dağ evinde yaşamak da yeterli olmayabiliyor. Bilimsel araştırmalara göre sizi farkında olmadan mutsuz eden 10 şey

 

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!