Günlük burç yorumları: 14 Aralık

Koç Burcu

Ay, Boğa burcuna doğru ilerliyor. Bu da daha kararlı adımlar atmanıza yardımcı olabilir. Size gelen talepler konusunda sınırlarınızı belirlemeniz ve net bir duruş sergilemeniz önemli. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Boğa Burcu

Ay’ın burcunuza giriş yapması enerji seviyenizi, bilinirliğinizi, popülaritenizi yükseltiyor. Eğer kendinizi öne çıkarmanız gereken bir konu varsa, harekete geçmenin tam zamanı! 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

İkizler Burcu

Biraz sessiz, sakin bir bir gün sizi bekliyor. Boğa burcundaki Ay, özellikle sezgisel anlamda sizi güçlendiriyor. Bu da dış seslere değil iç sesinize daha fazla kulak vereceğiniz anlamına geliyor. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Yengeç Burcu

Yılbaşı moduna girmeye başlıyorsunuz. Sevdikleriniz için ufak hediyeler almak iyi olabilir. Ancak hediye seçerken ekonominizi sarsmayacak tercihlerde bulunabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Zaman zaman hepimizin harcamalarımızı kontrol edemediğimiz, dışarıda fazla yediğimiz, arkadaş buluşmalarında ipin ucunu kaçırdığımız, ev için alışveriş yapasımızın tuttuğu anlar olabiliyor. Finansal dengelerimizi koruyabilmek ve bütçemizi akıllıca yönetebilmek oldukça zor beceriler olmalarının yanı sıra kendimizi iyi hissetmek ve gelecekle ilgili endişe yaşamamak için en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerin de başında geliyor. Her durumda olduğu gibi harcamalarımız konusunda da bilinçli ve farkında bir tutumla ilerlemek, tüketim kültürünün ve harcamanın takdir edildiği bir dünyada daha kontrollü davranmamızın ve tasarruf etmemizin en önemli gerekliliklerinden. “Bilinçli farkındalıkla daha bilinçli tüketmenin ve harcama davranışlarını kontrol etmenin yolları

Aslan Burcu

Çalışmak sizin için her zaman keyifli bir şey olmayabilir. Ancak şu sıralar iş yerinde farklı bir motivasyon kaynağı bulabilirsiniz. Bu da ekip arkadaşlarınızın, yöneticilerinizin dikkatini çekebilir. 

Uplifers önerisi:  Size neler ilham verir? Hangi durumlar yaşama sevincinizi ve motivasyonunuzu artırır? İlham kelimesini duyunca çoğumuzun aklına stüdyosunda resim yapan bir ressam, ya da piyanosunun başına oturmuş bir besteci gelse de ilham sadece sanatçıları ilgilendiren bir kavram değildir. Yaşama karşı iştah duymak için sanatçı olmayan insanların da ilhama ihtiyacı vardır. “Herkesin ilhama ihtiyacı vardır: Hayattan ilham alman için birkaç öneri

Başak Burcu

Boğa burcuna giriş yapan Ay, sizi de etkiliyor. İçgüdülerinizle daha derin bir bağ kuracağınız, evrenin fısıltılarını daha çok duyacağınız günler sizi bekliyor. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Terazi Burcu

Kariyerinizle ilgili bazı değişiklikler yaşanabilir. Boğa burcuna giriş yapan Ay, iş hayatınızdaki değişimlerin habercisi. Bu değişimlerin size neler getirebileceğini düşünüp, adımlarınızı buna göre planlamalısınız. 

Uplifers önerisi:  Otonominin tanımını şöyle yapabiliriz: Bir işi en iyi şekilde yapabilmemize olanak sağlayan koşullara sahip olmak. Bu, işin nasıl yapılacağı konusunda da inisiyatif sahibi olmak anlamına geliyor. Tersi durumda ise, işin sonucuyla yetinilmemesi ve işin nasıl yapılması gerektiğinin ince detayda tanımlanması ya da her adımın kontrol edilmesi gibi bir durum var. Bu, uzun vadede çalışanların özgüveninde ve motivasyonunda ve dolaylı olarak performansında da düşüşe yol açıyor. Otonomi sağlamak, kuralların hiç olmaması anlamına gelmiyor, çünkü hepimiz işimizi kurallara bağlı şekilde yapıyoruz. “İş hayatında otonomi neden önemlidir: İş tatmini ve esenliğin sırrı otonomide mi gizli?

Akrep Burcu

Romantik günler sizi bekliyor… Boğa burcuna giriş yapan Ay, sevdiğiniz kişiyle romantik zamanlar geçireceğinizin habercisi. Kendinizi romantizm rüzgarına bırakabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Onu aklınızdan bir türlü çıkaramıyorsunuz. O adeta zihninizin içinde yaşıyor. Evet, siz yeni aşık oldunuz, içiniz kıpır kıpır, kendinizi hem heyecanlı, hem daha enerjik, hem de yenilenmiş gibi hissediyorsunuz. “Aşk: Kendimizin daha iyi versiyonu olmamız için bir ilham kaynağı

Yay Burcu

Mars’ın enerjisi sayesinde motivasyonunuz çok yüksek. Hedeflerinizi gerçekleştirmek, yeni planlar yapmak için harekete geçmenin tam zamanı! 

Uplifers önerisi:  Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Oğlak Burcu

Boğa burcuna giriş yapan Ay, özellikle arkadaşlar, eğlenceli vakitler anlamına geliyor. Sevdiklerinizle bir araya gelmek, arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirmek için iyi bir zaman… 

Uplifers önerisi:  Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Kova Burcu

Boğa burcundaki Ay, sizi de etkiliyor. Yeni adımlar atmak, yeni planlar yapmak için doğru zamandasınız. Karşınıza çıkan gelişmelere odaklanma gücünüz oldukça yüksek. 

Uplifers önerisi:  Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Balık Burcu

Boğa burcundaki Ay, iletişim anlamında sizi destekliyor. Kendinizi ifade etme gücünüz çok yüksek. Yeni bir görüşme yapacaksanız, uzun zamandır planladığınız bir sunum varsa harekete geçmenin tam zamanı. 

Uplifers önerisi:  Sevdiklerinizi üzmek istemiyor olabilirsiniz ancak düşüncelerinizi dile getirmediğinizde üzülen taraf oluyorsunuz. Harekete geçmenin şimdi tam zamanı olabilir: “Konuşmaktan korkmayın: Sağlıklı iletişimin sırrı duyguları dile getirmek

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!