Günlük burç yorumları: 17 Haziran

Koç Burcu

Hayatınızın bir noktasında bir tatminsizlik duygusu oluşmuş olabilir. Ancak bu duygunun kalıcı olmasına izin vermemelisiniz. Kendinize inanın ve gerçekçi bir şekilde hedeflerinizin peşinden koşmanın yollarını yapın. Bunu bir formül gibi düşünebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Boğa Burcu

Hedeflerinizi gerçekleştirmek için yeterli kaynağa sahip olmayabilirsiniz. Peki bu kaynaklar zorunlu ihtiyaçlar mı, olmazsa olmaz mı? Belki de yapabileceğiniz başka şeyler olabilir. Alternatif bulmaya odaklandığınızda, önünüze seçenekler çıkarabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

İkizler Burcu

Son dönemde yaşadığınız tecrübeler ve geçirdiğiniz zor zamanlar geleceğe dair korku duymanıza sebep olmuş olabilir. Ancak bugün alacağınız güzel bir haber, aslında bu korkularınızın tamamen yersiz olduğunu ortaya çıkarabilir. Hayatın ta kendisinden çekinmeyin. 

Uplifers önerisi: Şehir hayatından kaçmak, özellikle de pandemi döneminden sonra, İstanbul gibi metropollerde yaşayanların en büyük hayallerinden biri. Küçük de olsa bahçeli bir eve sahip olmak, dalından topladığımız meyve ve sebzelerle sofralarımızı donatmak, keyifli akşam sohbetlerinden sonra erkenden uyumak ve gün doğumuyla uyanmak, daha yavaş, daha sakin, daha huzurlu bir yaşam… Peki şehri bırakıp sahil kasabasına, köye ya da taşraya yerleşmek neleri değiştiriyor? “Şehir hayatından kaçanların ilham veren öyküleri: Her şeyi bırakıp uzaklara gitmek nelere çözüm, nelere değil?

Yengeç Burcu

Eski bir anınız sürekli aklınıza geliyor olabilir. Bunun aklınıza gelmesi sizi şaşırtabilir çünkü son dönemde size bu anınızı düşündürtecek herhangi bir şey olmadı. Fakat hafıza denilen şey sizin düşündüğünüzden çok daha derin ve karmaşıktır. Bugün yaşayacağınız bir durum, neden bu anının aklınıza geldiğini çözmenize yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? “Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

Aslan Burcu

Üzerinde çalıştığınız şey her ne ise sık sık mola veriyor olabilirsiniz. Bunun sebebi, yaşanılan durumun duygusal açıdan fazlasıyla yorucu olması olabilir. Bu duygusal ortamda bir de kendinizi mola verdiğiniz için suçlamayın ve kendinize biraz alan tanıyın. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Başak Burcu

İster inanın ister inanmayın ancak hayat sizin karşınıza büyüleyici fırsatlar çıkarıyor olabilir. Biraz da bu şekilde bakmak, olayları daha farklı şekilde görmenize yardımcı olabilir. Kendinize daha fazla inanırsanız, hayat da sizin karşınıza daha fazlasını çıkarır. 

Uplifers önerisi: Şükretmek neden bu kadar önemli? Şimdiye kadar yapılmış sayısız çalışma, şükretmenin hayatın birçok alanındaki pozitif etkilerini tespit etmeyi başardı. Üstelik bu çalışmalar arasında niceliksel verilere dayanarak yapılan çalışmalar da oldu. “Şükretmeyi alışkanlık haline getirmenin yolları

Terazi Burcu

Seçimlerinizin iyi ve kötü yönlerini tespit etmeyi, içinde bulunduğunuz durumu analiz etmeyi çok seviyor olabilirsiniz. Ancak bununla çok fazla vakit harcayıp, harekete geçme konusunda çekimser kalıyorsunuz. Oysa analizi belli bir noktada bırakıp adım atmanız gerekiyor. 

Uplifers önerisi: Mükemmel mi olmak istiyorsunuz? Mükemmel diye bir kavramın olmadığını kabul etmekle mükemmel bir adım atmaya başlayabilirsiniz… “Mükemmele ulaşmak için ilk adım: Mükemmelin olmadığını kabul edip akışta ve dengede kalmak

Akrep Burcu

Zor bir durumla mücadele etmek için kendi stratejinizde ısrarcı olabilir ve meseleyi kendi başınıza ele alabileceğinizi düşünebilirsiniz. Oysa sizin zorluk algınızla gerçekler farklı olabilir. Kendi fikirlerinize takılmak yerine büyük resme odaklanarak daha başarılı olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Yay Burcu

Bir şeyi yapmak veya söylemek için çok uzun zamandır bekliyor olabilirsiniz. Doğru zaman, bugün! Artık daha fazla üzerine düşünmemeli ve harekete geçmelisiniz. Kendi iç sesinize kulak verin, o size en doğruyu söyleyecektir. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Oğlak Burcu

Son zamanlarda şahit olduklarınız, sizi biraz daha içe kapanık yapmış olabilir. İnsanlardan uzaklaşma ihtiyacı içinde olabilirsiniz. Ancak insanlardan kaçarak dünyayı daha iyi bir yer haline getiremezsiniz. Belki de dışarıda sizden güzel sözler duymayı bekleyen birileri olabilir. 

Uplifers önerisi: Bizler göreceli olarak korunaklı hayatlarımızda yaşarken, çoğu zaman ufacık konuları kendimize dert edinirken, yaşadıkları ülkede su bulamayan insanlar vardı. Tüm o insanlar bizim için sadece haberlerde tanışıp, iki, üç gün sonra unuttuğumuz insanlardı. Ama artık unutmamalıyız. Bir bütünün parçası olduğumuzu ve her birimizin hem birbirimizin, hem de dünyanın ve dünyadaki tüm diğer canlıların iyiliğinden, esenliğinden sorumlu olduğunu hatırlamamız lazım. “Dünya bize ne anlatmaya çalışıyor: Sevgi, empati ve saygı zamanı

Kova Burcu

Aile içinde veya arkadaş arasında tartışma konusu olmuş bir meseleyle ilgili sizin düşüncenizin en doğrusu olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak başkalarının fikirlerini de dinlemelisiniz. Kendinizi köşeye sıkıştırmak yerine yeni fikirlere, düşüncelere açık olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Balık Burcu

İş yerindeki bir konuda sizin yaptığınız katkının çok önemli olmadığını düşünüyorsanız tamamen yanılıyorsunuz. Kendi değerinizi hafife almayın. Siz, bu ekibin vazgeçilmez bir parçasısınız. 

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!